Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Ali te kineske blinke nemaju homologaciju...kretenizam nasih zakona.Zbog tog znaka sam na prikolici menjao lampe jer nije mogla proci tehnicki sa lampama koje nisu homologovane.
 
Rođak pre neki dan zaustavljen zbog brzine, pišu mu kaznu za prekoračenje, on izašao iz vozila da popriča sa njima kad mu udarili još 5 hiljada što je napustio auto bez prsluka.
 
Треба се распитати, како ми је један инструктор вожње објаснио када те зауставља полиција на одређеном месту треба да буде обезбеђено поред пута да се види. За мој возачки стаж(од 2005) само сам једном видео да тако раде. Кад те зауставе из возила не излазиш ни под разно, осим ако не кажу. Обавезно сва четири палиш зато што си стао на небезбедном месту макар нико други не наишао. Овде у околини стоје на неколико места и искачу. Кад крене сезона радова у пољу по 2-3 патроле по селима уздуж и попреко. Дешавало се да људи чекају у атару да падне мрак и тада се враћају у село. Као да је ратно стање.
Као што је већ неко написао лов у мутном.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Može da te zaustavi i na neobeleženom mestu ali policiski auto mora da bude iza tebe sa uključenom rotacijom. Nesmeš da napustiš vozilo...
 
Знам, написао сам као то овде у локалу раде. Ако те већ тако заустављају нећеш скоро кући стићи.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Xd,ovo prvi put cujem za to izlazenje iz vozila i kazne.....jbt kao u americi ,tamo svaka budala ima oruzje sa njim ,kad te policija zaustavi ako izadjes iz auta misle da ces pucati u njih pa oni pucaju u tebe pre toga,jadna drzava.A kao i kod njih,verovatno ce uskoro i kod nas biti obavezno jos i da drzis obe ruke na volanu kad ti policija prilazi autu haha....
 
Zašto su tubeles gume bolje (takav sam utisak stekao čitajući ovu i povezane teme ovde na forumu) od onih sa unutrašnjom gumom?
 
Nemaš unutrašnju gumu i pojas koji hoće da pukne pa napravi karambol.Ovih tubeles 22.5 guma ima bukvalno na kg i lako su dostupne plus brža i jednostavnija montaža.Nose veće terete tako da na traktorskoj prikolici mogu da traju mnogo duže od klasičnih.
 
Nas lokalni vulkanizer ima tih 22.5 na tone, mogu zamisliti u nekoj vecoj firmi koliko ima tih guma. Mozes ih kupiti za simbolicnu cenu a na traktorkim brzinama trajace skoro beskonacno. Teret ne osete 385mm

Matic odgovorio pre
 
Nas lokalni vulkanizer ima tih 22.5 na tone, mogu zamisliti u nekoj vecoj firmi koliko ima tih guma. Mozes ih kupiti za simbolicnu cenu a na traktorkim brzinama trajace skoro beskonacno. Teret ne osete 385mm

Matic odgovorio pre
Nije to bas tako,crkavaju i one ako se uposle,jer su one vec presle ihahaj km.
 
Kada na itas osovinama imam duple točkove (trileks felne)šta je sve potrebno da bi se prešlo na ove koje spominjete?
 
Kupio na jednom otpadu 4kom 11-r20 naduvane na felnama 5000rsd/kom. u jako dobrom stanju, bile jos 4 al mi nije trebalo vise i ove stoje u rezervi, prosto me bilo zao da ih ne pazarim.
 
Nazad
Vrh