Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Nije više toliko,prebacio sam ga na teretno a bio je na putničko iako je imao nosivost 1000 kg sada ima 960 kg nosivosti sa novim tablicama i novom saobraćajnom izašla me je pre nekoliko dana 21300 din sa polisom delta đenerali. Tehnički nije više 1200 nego je skuplji 800 din znači izađe 2000 din.
Ukupno 23300 din.Da bude sve po zakonu.

---------- Poruka napisana u 19:43 ---------- Prethodna poruka je at 19:39 ----------

i.Da dodam da ima još duple stranice zbog gajbi i nove arnjeve za ceradu.
Ako neko zna gde ima da se nabavi cerada povoljno neka javi.
 
Prebacivao si na teretno zbog manje registracije, tako?
Da li je i dalje ostalo da se moze voziti sa b ili sad treba c?
 
Ne farmer registracija je veća za par hiljada ali siguran si da te neki policajac neće gnjaviti jel teretno ili nije jel smeš nositi ili nesmeš.
Možeš voziti sa B nije bitno da li je teretno ili ne bitna je kilaža da ukupno ne pređe 3,5 t.
 
Kakvi su TAM kamioni , recimo TAM 190 iz 1988 , u solidnom stanju sanducar , alu stranice cerada , kako se krecu cene i jesu li ok za upotrebu/odrzavanje , hvala ;)))
 
Bezi od tih vecih tamova imaju vazdusno hladjenje i 190 i 260 nemogu da predju 250.000km odma generalna ja imam dve skanije 82m i 92m i jednog tamica 75.Bolje daj jos 1000e vise i kupi scaniu od 200+ks i imas kamion koji ce da ti sluzi 100godina...:ppozdrav:
pozdrav!
 
ne prelazi 10 a moze da padne i do 8,i nekudite tamove,ne bi se u radne masine ubacivali vazdusni motori da nisu pouzdani.
 
Ispade tamic bas ekonomican.Kod mene ih voze ovi sto trguju stokom i povrcem,a u zadnje vreme vidim teraju sa njima i drva.Izdrzavaju uglavnom sve i svasta.
 
75ica troši oko 9-11 a 80ka i do 15, oba sam vozio duže vreme u putarskoj varijanti, uvek sa bar 5 ljudi, par stotina kila tereta i sa zakačenim kompresorom ili prikolicom sa 1 tonom tereta.
 
Ja razmisljam o nabavci jednog tamica, vozio bih sa njim kukuruz na brda, a uzimao drva. Dosta isplatljiva stvar, prodaje se kukuruz u klipu za stoku, ali ga treba prevesti... Da li tamic moze da nosi 6-7 metara drva?
 
Ja razmisljam o nabavci jednog tamica, vozio bih sa njim kukuruz na brda, a uzimao drva. Dosta isplatljiva stvar, prodaje se kukuruz u klipu za stoku, ali ga treba prevesti... Da li tamic moze da nosi 6-7 metara drva?
ja sam licno na 75t5 tovario stalno 6m bila sirova ili suva nebitno uvek je morao da ide sa 6m sto se tice motora ide odlicno samo sto je to malo tesko za njega mada moze da ide nepita ga niko kvalitet je to,natovario sam jednom i 7 ali to sam samo jednom,i to nebih preporucio nikome iz vise razloga..ako jos nesto treba javi imao sam ga do skora pa sam prodao jer mi je bio visak...
 
Pored ostalih potreba koristimo ih i za poljoprivredu,Mercedes 11 14(kiper + 4x4),man dvojka 372(sandućar sa kranom za palete),Mercedes Aktros(ovaj sa slike),ima ih još ali ih ne koristimo kao ove,a služe nam za prevoz bala,mašina na imanje,za silaže i sl:
0w7h.jpg
[/URL]Uploaded with ImageShack.com[/IMG]
 
ja sam licno na 75t5 tovario stalno 6m bila sirova ili suva nebitno uvek je morao da ide sa 6m sto se tice motora ide odlicno samo sto je to malo tesko za njega mada moze da ide nepita ga niko kvalitet je to,natovario sam jednom i 7 ali to sam samo jednom,i to nebih preporucio nikome iz vise razloga..ako jos nesto treba javi imao sam ga do skora pa sam prodao jer mi je bio visak...
Najvise me zanima potrosnja tamica?
 
Nazad
Vrh