Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Nisam znao mnogo vezano za kamione, ali juce sam se iznenadio kada sam cuo od rodjaka koji je prevoznik ima svoja 3 kamiona i radi ture i preko i ovde,da polovan MAN, Volvo sa euro 6 motorom i predjenih pola miliona km mozes da kupis za 18-20k evrica u Nemackoj i komercijalka je oko 8-9k e 2014 godiste sa nekom ciradom koja opet ispunjava EU mere bezbednosti prevoza tereta. Ne razumem se u kamione ali sam stalno imao mišljenje je da je to dosta skuplje kada procitam i cujem cene za te nove kamione.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ima tu jos dosta stvari, trebas dobiti licence za prevoz, otvoriti firmu u PDV-u, ne mozes podici pare tek tako, a tek vozaci, pa idi.
Moj vozac danas ostao bez goriva.
 
Jeb....ih euro norme...Pa cekaj kako onda u njixovim drzavama,ne voze se uopste kamioni ispod euro 6 ?.
 
Nisam siguran, mislim da pojedine kompanije kod njih ne dozvoljavaju ulazak sa euro 3-4....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jeb....ih euro norme...Pa cekaj kako onda u njixovim drzavama,ne voze se uopste kamioni ispod euro 6 ?.
Po lokalu mozes da vozis sta hoces. Ako prelaz granice EU, Svajcarske sto veca euro norma imaces manje takse i moces ulaziti u gradove do istovara. Negde na Timocom (Nemacka berza transporta) pise cak zahtevana euronorma da ne konkurisu oni koji ne ispunjavaju uslove.
 
Mnogo veci su troskovi npr. putarine, kazu da im se jednostavno ne isplati nikako voziti euro 3 normu, za razliku troskova skoro da mogu otplaćivati ratu za novi kamion.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne isplati se stariji kamion iz jos bitnog razloga sto tamo sarafanje kosta x5 nego kod nas (a i kod nas postaje skupo jer nema majstora). Volvo za velike kupce daje i mogucnost mesecne rate u kojoj ti je ukljuceno odrzavanje (leasing uz odrzavanje). Tvoje je samo da teras i sipas gorivo, sve sto se pokvari oni resavaju a ti placas mesecno odrzavanje fiksno. 3-5-7 godina kad prodje kamion se vraca fabrici/trgovcu koji ga je leasingovao i prodaje malim prevoznicima ili zemljama treceg sveta najcesce (Bugarska, Ro, BHS, Al).
 
Niko ne pita vozace zasto pretovaraju...
Stvarno u ovoj drzavi vise nista ne moze da iznenadi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nije los za nesto povremeno.
Kocnice ako se ne varam su uljne ili ulje vazduh, sto nije najsrecnije resenje al' jbg, tako je kako je.
Sve zavisi kakva bi mu namena bila.
Sad ima dosta krsa iz uvoza pa se moze izabrati mali Atego 815 ili 818 ili recimo Man le 180 c, u toj klasi su a mnogo ozbiljnija vozila.
Mi imamo ovog malog Mana le 180c, prezadovoljni smo, godisnje prelazi 100k km, kod nas je oko 4-5god.
Bukvalno samo sipaj i vozi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Isto što i Turbo Zeta samo dodali plastike,tako da je isto što i Turbo Zeta 1480,kočnice vazduh ulje,mogu da se našteluju ali treba dobar majstor.Najveći problem joj što nema sušač.Fabrički dolazi sa posudom za antifriz na kočnicama ali kod nas to svi skidaju tako da ti ostaje da redovno luftiraš boce.

Motor solidan,najveći problem je regulator pritiska više nema da se kupi kvalitetan.Ali tu karoseriju nosi sasvim solidno,još je ja mislim Euro Zeta i jača od 1480,a 1480 sasvim solidno ide i kad je pošteno natovariš.

Kabina je očaj u svakom pogledu,uska i mala i nikako ne može lepo da se sedne :D a i antikorozivna zaštita je takva da je nema pa truli samo tako,pogotovo vrata.

Najveća mana što da digneš kabinu treba 4 jaka čoveka.

Tri godine sam imao Turbo Zetu,moj savet ti je da zaobidješ ako misliš da često voziš,ako ti treba da povremeno završi neki posao,onda jbg koliko para toliko muzike.
 
Ali stvarno ide kao sam djavo
Ja sa mojim Volvom nisam uspeo tablicu da sagledam kad me cova obrijao, jos uz brdo plus je slabiji 40 ks, i kod mene setoro brace ispod kabine, kod njega cetvoro
Imaju neke i sa Cummins motorima ali ne secam se od kog do kog god.
To bi trebalo da je sestocilindras 140ks.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Hvala na odgovoru nisam nikad imao kamio pa se nesto i ne razumem ,gledam oglase treba mi kamion da mogu da natovarim 100 prasadi tako nesto uglavnom da ima rampu za stoku
Ovaj nam se svideo pa cu jos malo pogledati oglase
 
Ovo je vec nesto ozbiljno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Prodavac kaze da su novi stavljeni novi vazdusni jastuci ,tapograf stari tip nije digitalni ,registrovan pre par dana 42 000 din kostala registracija i nije puno .
 
Jbg, jastuci na njemu nisu nikakva stavka, oko 100e je komad a moze te sluziti 20god ako ne pretovaras.
Tahograf nema veze kakav je..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh