Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

80% jesu.
Hoces da kazes da nisu?
Uverio sam se licno kada daju za carinu 10e, a traze gazdi 20e.
Koliko god da im das platu i koliko god ih postujes, nikad nisu zadovoljni.
 
E da I to rade.
Cak imaju I bocu pod kadu pa je napune vodom i posle prazne.
Ja cu najverovatnije prodati jedan kamion,bas zbog tih stvari, ili ce uvek voziti samnom I gotovo.
 
Problem je sto bi gazde da im se radi na 10% a onda se prikazuju fals fakture gde je tura 5k dinara a zapravo je 8k. Niko ne bi da plati cekanje itd.
 
4000din na dan i nece faliti kap goriva niti kila kukuruza.
Kako ja njemu da platim dan, kad ne znam ni dal ce se vratiti? A imao sam slučaj kad su mi sa njive kruzili sa kamionima, nekoliko njih, svaki je dobio pare, jelo i piće. Zadnju turu su morali da prenoće, i šta misliš, pored svega toga, da li su oni to cenili? Od 3 vozača, jedan je ipak ukrao... Takvima koliko god da das, nije dovoljno, jer im je u krvi da ukrade.
Inace ovo je sve išlo preko agencije.
Nemam kamione, već ovo govorim za vozače koji vuku robu, sa njive, ili podnog do nekog otkupljivaca. Da se razumemo. Vozač je plaćen od svoga gazde, i ja treba svaki put da plaćam svakom vozacu da ne bi krao od mene...
 
Poslednja izmena:
Nisam jos ni jednog uzeo i necu do proleca dok ne krene posao za drugi kamion
A za strabag cu smanjiti jel su male cene I haba se Kamion.
 
Kako ja njemu da platim dan, kad ne znam ni dal ce se vratiti? A imao sam slučaj kad su mi sa njive kruzili sa kamionima, nekoliko njih, svaki je dobio pare, jelo i piće. Zadnju turu su morali da prenoće, i šta misliš, pored svega toga, da li su oni to cenili? Od 3 vozača, jedan je ipak ukrao... Takvima koliko god da das, nije dovoljno, jer im je u krvi da ukrade.
Inace ovo je sve išlo preko agencije.
Nemam kamione, već ovo govorim za vozače koji vuku robu, sa njive, ili podnog do nekog otkupljivaca. Da se razumemo. Vozač je plaćen od svoga gazde, i ja treba svaki put da plaćam svakom vozacu da ne bi krao od mene...
Nisam nikada angazovao da vuku sa njive u silos. Vukli su mi jabuke u Madjarsku, kukuruze na barzu. Sve bilo ok. Merim ga ja, meri ga madjar, nikakve razlike ne bude u kilazi.
 
Nisam vozio nikad kod drugog.
E vidis da si vozio kod drugog,znao bi koliko je pogresno ovo tvoje pisanje.Kad budes malo plivao u blatu, sam menjao gumu,na - 10 stajao pored puta dok cekas majstora onda ces da shvatis zbog cega je tih 10€ vise na granici.

Prvo pravilo kad se trazi posao, bezi od gazde koji nikad nije vozio, a ti nazalost samo potvrdjujes tu pricu.
 
Vidis koliko gresis, kada bi dosao u kamenolom odakle vozim I kada bi video onda bi znao sta su muke.
Menjanje gume na -10 je boranija za ovo.
Ako ti se ne svidja nemoj da vozis, nadji bolji poso. A ne da krades.
Dobio 100e za dva dana i opet kradu. Vozi se regula, sve u fulu od njihovg gazde.
 
Vidi ja sam radio kod Cirica iz Sakula ,tj kod njegovog sina,nikada mu nista nisam uzeo a kamoli ukrao,a terao me da vozim bez putnog naloga,nikada ispod 30 -35 tona neto tereta nisam bio,znaci lazne otpremnice,na kraju vukli za Sid suncokret,natovarim komercijalku 33 tone u arnjeve on kaze malo,em sto nikada nije hteo da potpise nalog o ispravnosti kamiona nego samo ja kao vozac. Napustio sam ga je nikako ne odrzava kamione, deset puta stajem od Titel a do Panceva da prestelujem kocnice na truku pogonske,a nece da tera u servis da to poprave,e kada sam odvezao par tura do Sida bez kocnica,digao sam ruke od svega . Pa jel treba nekoga da ubijem i da odgovaram samo ja? Je..m ti i pare i kamion rekoh sebi
 
Vidis koliko gresis, kada bi dosao u kamenolom odakle vozim I kada bi video onda bi znao sta su muke.
Menjanje gume na -10 je boranija za ovo.
Ako ti se ne svidja nemoj da vozis, nadji bolji poso. A ne da krades.
Dobio 100e za dva dana i opet kradu. Vozi se regula, sve u fulu od njihovg gazde.
Da si ti ziv i zdrav jeo sam ja ta govna dosta dugo.Sta si ocekivao asfalt u kamenolomu?

Nego lepo zvuci Strabag ugovorio na 2 godine, raskopao od Negotina do Kladova otvorio 13 gradilista 😁
 
Nije od Negotina, od Brze palanke. Ali ima posla za njih I redovno placaju, ali su cene male.
Mozes preko mene ako imas kamion.
 
Nazad
Vrh