Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Moze jedan savet za kalemljenje. Ne bih ja to radio, jer ne znam oko toga. Mada mogu i da pokusam. Elem, ostalo mi je par sadnica sljiva cacanska lepotica. Komsija ima jednu kajsiju ne znam koja je sorta pa bih nju da kalemim na sljivu. Dakle sljiva je kalemljena na dzanarici,a ja bih visoko kalemio kajsiju. Jel to moguce uopste? I kad je pametno to da uradim? U kom periodu godine se radi kalemljenje? Pozz
 
Pa nemam, iskreno nisam stigao ni ove sljive da posadim. Planiram na jesen da ih posadim, pa posle da kalemim ako je moguce. Znaci moguce je, a ako moze info kad to da radim pre nego sto krene vegetacija, ili kad uopste se radi kalemljenje kajsije? Pozz
 
Kajsija drugi pokusaj :osmeh:

kalem_2018.jpg
[/URL][/IMG]

a ovo je proslogodisnji pokusaj

kalem.jpg
[/URL][/IMG]

a stolicu sam sklonio,ne sedi tu od prosle godine :haha:
 
Pole zelim ti srecu pa da mi posaljes koju plemku :osmeh: ..zna li neko koliko se ceka rezultat kod sljive na procjep sve mi je nekako crno a bile su kao mrvicu krenule u frizideru ?
 
Do tri tjedna može se vidjeti ide li to dobro. Tek kada mladice krene rasti onda je sigurnost veća.
Ja sam cijepio jako puno: trešnje na rašeljku u prirodi i na samonikle trešnje, šljivu na đeneriku, krušku na trnovaču (divlja s trnjem), šipak na divlji šipak, cijepio sam klasično i smokve za probati.
Gdje sam stavio najlon vrećicu preko bolji su rezultati. Ali još nije sigurno.
Još imam trešnje na višnju i krušku na trnovaču kroz da dana i gotovo.
Smokve će kasnije na pupak a i maslinu tek u šestom mjesecu.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 
Do tri tjedna može se vidjeti ide li to dobro. Tek kada mladice krene rasti onda je sigurnost veća.
Ja sam cijepio jako puno: trešnje na rašeljku u prirodi i na samonikle trešnje, šljivu na đeneriku, krušku na trnovaču (divlja s trnjem), šipak na divlji šipak, cijepio sam klasično i smokve za probati.
Gdje sam stavio najlon vrećicu preko bolji su rezultati. Ali još nije sigurno.
Još imam trešnje na višnju i krušku na trnovaču kroz da dana i gotovo.
Smokve će kasnije na pupak a i maslinu tek u šestom mjesecu.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk

Zahvaljujem bas cu ispratiti ,nisam sljive prije radio pa i ne znam kako treba da izgleda ,pokazace vrijeme :osmeh:
 
Kalemljena aronija na glog prosle godine u februaru, martu. Nisam nesto ispratio jer je u nekom krsu, ali danas vidim da to ide ok, ima i cvetova. Jedino ne znam koji je glog u pitanju, kod mene ga dosta ima.
838423267498e480059e11f045364999.jpg
a2da39c48f7a1ac2069e2c0b2cc6090d.jpg


Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Ајмо калемари ви сигурно знате како да заштитим кору која је осакаћена мотиком. Чим да премажем, обмотам јел каквом траком и тако то. Кора на неким местима скинута чак мало и дубље од коре. У питању су оскоруше али воћка је воћка.
 
Najbolje prirodno.... balega pomešana sa zemljom pa premaži... da ne kupuješ neke kalemarske voskove... ili ako imaš nekog lepka za drvo tutkalo....
Mada mislim da neće biti problem, da će to da zaraste. Najveći problem je kada se kora skine skroz okolo e onda to teže zaraste.
Biće to dobro kod tebe.
 
Bitna stavka u tu smesu staviti i fungicida, ta smesa se razblazuje sa 2% rastvora bordovske corbe i umesto zemlje ide ilovaca ili ti zuta zemlja - posto mnogo bolje se drzi
 
Stole, možeš i ovim voskom koji se koristi pri kalemljenju...Ja sam kod komšinice , prošle godine zalečio krušku, kojoj je otkinuta grana (koja jer bila za ramenu granu) nadole.... tako da je bila rana nekih 6-7 cm i više od polovine debljine i dosta u dubinu...
Gledao sam je zimus....maltene se ne poznaje to mesto:

- - - - - - - - - -

Što se tiče mog kalemljenja ove godine...katastrofa...
Kupio sam neke gumice , koje blago rečeno , nisu za ništa.
Počele su same da pucaju posle nekoliko dana od samog kalemljenja, tako da imam jako loš prijem.
A, kupio sam ih tame gde i inače...nisu bile , kao ranije sve određene dužine , nekih desetak cm. nego u obliku dugačkih trakica, pa sam sam seckao , pojedinačno za svako kalemljeno mesto....čak sam i pomislio da su malo unapredili stvar u smislu uštede i sl. ....kad ono čisto s...e!!!
 
Ово што је Михаило приказао је јако као црна земља. Универзалне за сваке прилике и ван пољопривреде.
-------------
Хвала свима за савете..
 
Nazad
Vrh