Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Ja zapravo i nisam tako shvatio.

Spavajući pupoljak je onaj koji se pojavio na ovogodišnjoj grani. On će biti spavajuć i u maju i junu i avgustu.

Razlika je u tome što se kasnijim kalemljenjem dobija da on ne krene da raste odmah u granu već se samo spremi za sledeću godinu. Ranijim kalemljenjem, odnosno maj jun se dobija da on krene i poraste već možda čak i u sadnicu do kraja godine.

To kalemljenje u maju junu koliko vidim provlačimo samo ovde na forumu, ne znam neke kalemare koji se time bave, mada ne znači ni da sam samo neinformisan.

Mana ranijeg kalemljenja je što verovatno u sadnicu stasati neće pa je ni tamo ni vamo a možda ostane i porast u stranu pod uglom, ali ako se ne primi imamo vremena za popravni iste godine.

Kalemljenje na budni pupoljak se radi na proleće, grančicom od prošle godine, budan se zove zato što je on spreman odmah da krene da raste u granu.
 
Pozdrav,evo i mojih kalemova danas sam okopavao. Zanima me kada treba da skratim patrljak iznad lastara, i da li mogu da prihranim kanom,do kada nije kasno? Kada treba da skinem traku? Druga slika mi je dunja na divljoj krusci.Lepo se primile i ranke na dzenarici kalem uzet i kalemljen odmah.
201505291547431.jpg
201505291548311.jpg
 
Kalemljenje na budni pupoljak se radi na proleće, grančicom od prošle godine, budan se zove zato što je on spreman odmah da krene da raste u granu.

Ja sam mislio da treba da se uzme pup sa grana koje su sada rasle a ne od onih od prosle godine?

Evo kako izgleda pup na mladoj grani i na proslogodisnjoj:
3d24164b65a5b3173861a2841ad2b51b.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja shvatio mada imam još nekih dilema(?):

krajem zime ili rano rano proleće (profesionalci zimi od februara u 'sobi') -grančicom - jednogodišnjom? grančicom sa sredine - na npr. engleski, obično ili procep

rano proleće (mladenci ± par dana ili nedelja (osećaj-vremenske prilike)) - na budni pupoljak - prošlogodišnji pup koji miruje na podlogu koja je malo krenula - na T

krajem maja jun (trojica pa nadalje) - na spavajući pupoljak? - ovogodišnji pupoljak na ovogodišnju? ili višegodišnji? granu - na T - grančica kreće do kraja vegetacje?

avgust septembar (koji verski praznik?) - na spavajući pupoljak - ovogodišnji pupoljak na ovogodišnju? ili višegodišnji? granu - na T ili čipovanje - grančica miruje do sledećeg proleća - provera preko lista drške

Verovatno i varijacije i kombinacije svih ovih načina...


Sad svako voće pa čak i svaka sorta ima način i vreme kad se najbolje kalemi. Naravno i svaka podloga. E za to treba biti majstor - sve te stvari koje utiču sklopiti i onda kalemiti ako imaš dobru ruku i dar od Boga. A naravno treba i imati drvo sa koga ćeš uzeti grančicu sa pupovima i podloge.



Na kraju shvatih: treba kupiti knjigu/e ili na praksu kod nekog kalemara pa posle fabrike :ppozdrav: tek onda izučiti zanat :osmeh:.
 
Resenje dileme:

Negde od polovine februara pa cak do polovine aprila [sto kasnije treba da ostavis grane u frizideru - do polovine marta ne moras] se radi kalemljenje grancicom sa 2-3 pupoljka [ prost, engleski, sa strane, procep]
Mom bratu po nagovoru Fruitboy-a uspelo je u martu kalemljenje na stit, pokrivanje strec folijom i kad se kroz strec vidi da pupoljak tera - skine se folija
Krajem maja pocetkom juna [kad se kora na podlozi lepo odvaja ide kalemljenje na budni pupoljak - pupoljak koji istera ranu iste godine] uzima se pupoljak ali bez komadia drveta na njemu]
Od avgusta do polovine septembra ide kalemljenje na spavajuci pupoljak [pupoljak se uzima sa komadicem drveta na njemu - pupoljak tera sledece godine]
 
Ja sm ovih dana vežbao engleski spoj ( vrbu sam koristio kao model) nikako mi ne ide ne znam u čemu je fora ali nikako se ne "zatvori" lepo.
Napravim kosi rez na uzorku i zasečem ga po sredini,da li treba da izbacim deo gde se napravi rez?
 
Koliko sam ja gledao filmiće ne zaseca se po sredini već po trećini u odnosu na vrh reza. A rez treba da bude dugačak - što duži.

Profesionalci - pomagajte.
 
Podlogu zarezes na 1/3 pri vrhu, plemkinju zarezes negde isto na 1/3 isto na vrhu
Idealan spoj da bi bio ne treba da ide u pravcu grancice, vec da se zasece [isto po trecinama]i prati koliko moze kosina samog reza [znaci ne cepanje grancica]
Eee al za to treba imati heben noz - ja ga nemam pa ne mogu - zato cepam grancice ali po trecinama i samo se dobro stegne - bitno je da se kambijumi poklope
To je moje iskustvo, mada ima ovde mnogo iskusnijih.

Oktopodov video cini mi se:

 
Mom bratu po nagovoru Fruitboy-a uspelo je u martu kalemljenje na stit, pokrivanje strec folijom i kad se kroz strec vidi da pupoljak tera - skine se folija
Krajem maja pocetkom juna [kad se kora na podlozi lepo odvaja ide kalemljenje na budni pupoljak - pupoljak koji istera ranu iste godine] uzima se pupoljak ali bez komadia drveta na njemu]

Moraš ipak malo drveta da odsečeš, da ima na šta da se prilepi sama plemka!
 
Ja sam probao po ovoj Ratkovoj slici da radim ali nije to ko na slici ,nekako ostane veliki prostor kada spojim ili ne treba baš toliko da "nabijem "podlogu i plemku.

Vidi druže...ja mogu iz svog ličnog iskustva od nekih godinu dana kalemljenja reći nešto o "engleskom spoju"...Sve radiš isto kao na ovim slikama sem na četvrtoj...Objasniću..
Prvo kad praviš rezove na plemki i podlozi...upoređuj ih ...stavi jednu preko druge da se potpuno poklapaju ( čak i onda kad nisu iste debljine), a ako se ne poklapaju reži i doteruj sve dok ne postigneš to...Onda zarežeš, ali mnogo manje , nego na ovim slikama...znači da u plemku uđe samo onaj deo noža-kalemara koji se oštri, u širini od nekih dva-tri milimetara, a sve to na gornjoj trećini reza plemke...Isto to uradiš i na podlozi ( sa istim načinom i dubinom) ali na delu između polovine i trećine kosog reza...znači malo iznad polovine...i otvoriš malo nožem, onako iskreneš ga malo...Tako kad pokušaš da plemku" natakneš" na podlogu, ta dva zareza se zakače i kosi rezovi trebaju da se što idealnije poklapaju...niti da plemka, ide suviše nadole ( znači ne toliko kako pokazuje ova četvrta slika), niti podloga da štrči toliko gore( znači mnogo manje, ili nikako , kao na ovoj četvrtoj slici)...
Kad staviš plemku na podlogu ...pustiš i ona mora da stoji samostalno...bez da je kriva ili labava...i onda izmeš traku ( ili već šta ...) i omotaš...Poenta je da rez legne na rez...a ne rez na koru...bilo gore ( rez podloge na plemku) bilo dole ( rez plemke na podlogu)
Ja sam ovako radio...i imao sam solidan prijem ( mada sami prijem...ima mnogo više faktora koji utiču...ali lepo slaganje je jedan od uslova za prijem)
Ja doduše imam nož , baš kaona ovoj slici...ali vežba je zakon...a i nož ne sme biti jeben , jer onda dobiješ isto takav rez....ha ha ha

- - - - - - - - - -

A što se tiče toga kad je "budni" a kad " spavajući " pup Vuksd je to sabrao...a onda Ratko opet vratio na početak...
 
A koja je podloga, ako je kajsija posrednik? Jel se to radi nisko ili visoko? A trajnost takve biljke?
 
Ja pogađam da je podloga vinogradarska breskva pa je kombinacija vin. breskva-kajsija-breskva ili nektarina ili možda može migavac-kajsija-breskva ili nektarina?
 
Nazad
Vrh