Kakvu zaštitnu masku koristiti pri prskanju voćaka

ko se jednom otruje taj na pita sta kosta. ja koristim ovu
oqi2kk.jpg
 
Zna li neko koliko često se mora menjati filter vojničke gas maske i gde mogu da se kupe novi?
 
@matke, šta je sa zaštitom vrata ispod maske?

Koristio sam vojnu masku jedno vrijeme i ne bih se više vraćao na nju. Koristim sličnu masku kao goxy, staviću fotografiju. Uz zaštitu disajnih puteva, štiti oči i lice. Uz to, koristim čizme, duboke gumene rukavice i jednodijelno odijelo sa kapuljačom. Odmah i turišanje nakon zaštite.

Nove filtere mijenjam prije svake sezone, koštaju ukupno oko 50 eura. Mislim da je to sitnica od ulaganja radi zaštite vlastitog zdravlja. Naravno, ovdje se ne radi (što bi neki mogli pomisliti) o pretjeranom strahu od trovanja.. ali kroz godine čovjekov organizam, ako se adekvatno ne štiti sakuplja hemikalije u sebi kao sunđer.

Uvijek sam za opciju da se mijenjaju filteri barem jednom u godini.
Post je spojen: [time]1298921277[/time]
_________________________________________________
@Kosmajac, koliko znam, aktivni ugalj koji se nalazi u filterima vojnih gas maski ima svoj vijek trajanja i nije vječan.
 
@ goxy
Koliko si zadovoljan ovom zastitnom maskom, da li je laka za koriscenje, tj. da li je lako disati kada se koristi? Svi koji su bili u vojsci znaju da je pod onim vojnim maskama mnogo tesko disati. Da li je ova tvoja maska 3M model 6800? Firma Trezor Volga prodaje ovu masku i cena je oko 10000din. Sve ovo pitam i pisem jer hocu da kupim masku, pa mi treba misljenje onih koji su je vec koristili!
 
Ja sam danas bio u nekoj radnji u pančevu i bacio pogled na maske.

3m maska, model 6800 je kod njih 11500 din plus filteri. Tu idu dva filtera.

IMaju i jeftiniji model, ali ne 3m koji je 8400 plus jedan filter od 1600 din. Evo linka
http://www.albo.biz/sr-rs/JSP-zastita-disajnih-organa/Panorama-filteri/Zastitna-maska-Panorama

Okrenuću sutra i neke radnje u Beogradu, pa ako ne nađem znatno jeftnije 3m, mislim da ću ipak uzeti ovu jeftiniju.
Ipak je razlika prevelika
 
Uzeo sam masku sa gornjeg linka i za sada sam prezadovoljan. Izašlo me ok 10.000 din maska + filter.
Mnogo je komotnije sa njom pešačiti kada se prska sa leđnom prskalicom nego li sa vojnom gas maskom.
 
@matke, malo je verovatno da je isti navoj.

Prošle godine sam kupio masku od jednog domaćeg proizvođača i uopšte nisam zadovoljan. Što se tiče zaštite ona je u redu, ali je nemoguće raditi sa njom zbog zamagljivanja prednjeg vizira, koji je napravljen od malo deblje folije,koja puca ako se pokuša brisanje rukom u radu.Cena je bila oko 40€.
Pošto na poslu imam masku sa ovog, prethodno pomenutog linka,
http://www.albo.biz/sr-rs/JSP-zastita-disajnih-organa/Panorama-filteri/Zastitna-maska-Panorama
uporedio sam je sa onom koju ja imam i video sam da je rešenje da maska ne magli u ona dva usisna ventila, koji se nalaze unutra u maski, na nosu. Pri udisanju vazduha prvo se otvore ova dva ventila, zato što su slabiji, udahne se deo vazduha sa kondezovanom parom iz maske, a zatim se otvara glavni ventil ispod filtera i usisava se vazduh spolja. Ovo je prosto, ali efikasno rešenje.
Isto tako treba gledati da staklo na maski bude od dupleks ili tripleks stakla, zato što može doći do povrede očiju, u slučaju pucanja.
Nije mi bila namera da reklamiram ovog španskog proizvođača, ali treba pri kupovini tražiti masku sa ovakvim karakteristikama.
 
Hvala druže na odgovoru ! Ako je jedini problem vojne maske zamaglivanje to ja zaista lako rešivo ! ::namigivanje::
 
Conferans je napisao(la):
f24pq9.jpg

Cijena joj je oko 125 eura.Ja sam sebi prvo kupio masku pa onda prskalicu, s time se nije igrati.
2zthrv5.jpg
I ja imam takvu masku,platio sam sa filterom oko 10.000,00 din i odlicna je.Sa maskom nema zezanja!
 
Moj problem sa vojnim maskama je što se istope posle mesec dana? Imao sam jednu staru, istopila se, donesem drugu iz vojske kad sam dolazio, posle mesec dana istopili se kaiševi i počela maska polako, ne kapiram fazon...
 
Ja imam neku vojnu gas masku koju je tata nabavio na vojnom otpadu i kod nas je otprilike 20 kod tako on kaze.Nije pocela da se topi,verovatno se tvoja topi zato sto bude na suncu...
 
Ma ko još drži masku napolju pa još na suncu :D

Stvarno mi nije jasno, ova druga je bila fabrički zapakovana, filteri posebno takođe zapakovani u vakuum kesi, nije mi jasno...
 
SPRING ZAŠTUTNE KACIGE U TRI MODELA:
1001 MULTIFILTER SA PUJNAČEM, BATERIJOM, TRI FILTERA CENA 700 EURA
1003 MULTIFILTER SA KABLOM ZA TRAKTOR I TRI FILTERA CENA 630 EURA
1103 (NAJJEFTINIJA) SA JEDNIM FILTEROM I KABLOM ZA TRAKTOR 550 EUAR

Detalji na sajtu: www.goldoni.rs
 
Pozdrav kolege voćari. Kupio sam skoro atomizer za traktor i sada imam problem jer mi je potrebna neka ozbiljnija maska. Imam kabinu na traktoru i kad sam prskao običnom moravinom prskalicom sa postavljenim diznama kabina mi je završavala stvar ali sa atomizerom je druga stvar. Bez obzira što sam kabinu maksimalno tj koliko se moglo zadihtovao sunđerom opet mi ulazi magla pomalo unutra. Do sada sam koristio obične maske sa početka teme ali sada bih da kupim nešto ozbiljnije jer za dan opraznim po 5 atomizera a to je preko 2 t i koliko god malo da uđe opet je to previše a kako neki rekoše sa zdravljem se ne treba igrati. Da li neko od vas zna gde u Nišu mogu da se nađu ove maske od 100 ili 150 eura, voleo bih da pogledam. Problem je što mi treba 2 komada ali šta je tu je . Unapred hvala
 
Ljudi koju masku da kupim za prskanje? Da li onu samo za nos i usta? Ili preko celog lice?
I da li kupiti I ona odela?
Posto sam prosle godine prska sa traktorom bez kabine, pa me je I glava bolela, muka mi bilo.
Pa sada necu vise da se igram....
 
Nazad
Vrh