Kako sam stekao imovinu ??

Моји су се доселили у Чортановце 1870год...Од тада већина генерација се бавила Пољопривредом као и ја... сад радим 70кј земље 30 у власништву остало аренде,у кући нас и ма седморо до душе у две куће у једној мама и тата у другој жена ја и троје деце,жена ради у Пошти има плату 46.000 Мој ћале сељачку пензију,то су нам сигурна примањаОд механизације све од а до ш што се тиче Ратарства...Живимо лепо тј солидно ништа нам што се тиче егзистенције не фали...Ето то је за сад у принципу све радим сам ћале је 50 о год па колико може помогне,и да Веровали или не новчаник је код мене што за Сремце није баш карактеристично
Prvi crkveni spisi koji nas pominju u Kaću su iz 1715-1720, a kažu da smo i mnogo ranije bili ovde (mislim da se pominjala 14xx godina). U porodičnom stablu prvog kojeg znamo je rodjen 1804. Svi su se bavili čistom poljoprivredom sve do mog oca koji se posle vojske zaposlio kao vozač u Centroslaviji i pored toga radio zemlju. 1991 je napustio firmu i od tad se bavimo opet cistom poljoprivredom. Imamo 45 jutara naše zemlje za tolike godine sticanja. Možda da smo došli 94-95 bi do sad imali 4500 hektara, ne znam... Sva zemlja što imamo u vlasništvu je uglavnom kupovana. Pradeda mi je bio dobrovoljac u I sv. ratu i vratio se kući iz Soluna peške, pa je kao dobrovoljac dobio od Kralja 6 jutara zemlje. Ostalo je sve kupovano...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
И код мене је она година из Црквеног летописа а наравно да су дошли раније и то из Шумадије...Летопис је чудо каквих врућина и зима је било ово сад је мачији кашаљ....
 
kad su mađari došli u sever Bačke?E od tada smo mi ovde,a nismo imali saksiju zemlje.
Od kad su naselili hercegovce iz Hercegovine u Baranju?E od tad smo mi ovde,a kao je sticano 6 kj zemlje koje je nasledio od oca i mame,ja pojma nemam.
Znam kako sam se zlopatio za ovo malo što imam,samo jedno da bude jasno,da sam uspeo, pored govana kojima sve treba,da radim malo dr. zemlju ,i kod mene bi u dvorištu bio jd.
 
Nazad
Vrh