Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Dobro bi bilo da oni koji su plaćeni da štite čovjeka, to i čine. Ne samo policija već i sudovi i političari koji donose zakone. Kad to ne čine čovjek se mora zaštititi ili bar to pokušati jer nema smisla da radi a neko drugi koristi plodove njegovog rada. Šta čovjek ima od toga da lopova koji ga je opljačkao strpaju u zatvor i kazne? Budžet se puni a on mora ispočetka.
Lopove treba u zatvor ali ne na odmor i obrazovanje kako da uspješnije kradu već na prinudni rad iz kojeg bi se naplatila odšteta oštećenom. Procijeniti kolika je realna šteta pa oštećeni otvori račun a lopov u zatvor pa na posao dok ne isplati sve. Posla ima ali je slabo plaćen pa ima dovoljno mjesta za dosta lopova. Za početak neka uređuju kanale za odvod vode sa naših oranica. Bez mehanizacije. Samo lopata i poneki sa pendrekom. Podrazumijeva se da mora da zaradi i za toga sa pendrekom a i stan i hranu. To nije kazna već oni trebaju da shvate koliko znoja i vremena treba čovjeku da stvori ono što su oni uništili. Ako neshvate iz prvog pokušaja pa ponove nedjelo, uduplati kaznu.
Po meni su sporost sudova i blage kazne lopovima najveci problem,nije losa ideja sa odradjivanjem stete.Sto kazes lopatu i balon vode i udri od zore do mraka pa bi razmislio
sledeci put dal ce da krade.
 
Po meni su sporost sudova i blage kazne lopovima najveci problem,nije losa ideja sa odradjivanjem stete.Sto kazes lopatu i balon vode i udri od zore do mraka pa bi razmislio
sledeci put dal ce da krade.
Sto kazes lopatu i balon vode i udri od zore do mraka to je vece zlostavljanje nego da ga oladis (po evr. standardima) tako da to kaznjavanje jos teze moze da prodje za usvajanje nego ovaj pandurski predlog.
 
Sve dok lopovi imaju zaledjinu i dok se ne okrene situacija pa pocne da im se vadi pesak iz bubrega na pendrek-nacin, bice i ovako i onako, nama nikako.
 
Nema potrebe da radi pendrek pa maker morali da traze dokaze celu godinu,ali onda kad skupe dokaze treba da mu rebnu kaznu da se sve cese i gde ga ne svrbi, a u onoj sugavoj americi ima i pravilo da je kod trece osude tako reci dozivotni zatvor. ovde je najveci problem ne efikasnost sudova uz ogromnu korupciju svih u lancu pravosudja
 
E ljudi sta sam se danas iznervirao i to zbog sitne kradje. Da upalim traktor i sednem normalno i dam kontakt, pritisnem taster i on odma kao upali i ugasi se. Ja zaverglam. ali nista, nece da upali. Tu mi bejase i komsija, gledamo se reko kao da nema naftu, ali u neverici. Uzmem merac i ubacim u rezervoar, a ono se cuje ko da udaram u lim. Kad sam izvadio on suv, a ja pipam prstima u neverici jer ne mogu da verujem da mi neko u dvoristu iz traktora istoci naftu. Pocnem da psujem, ali sta da se radi kad nafte nema. Pa pozovem i policiju da prijavim slucaj cisto da im skrenem paznju jer vec duze vreme sumnjam da mi neko marnise gorivo iz masina. Iznervirao sam se bio samo tako, da sam ga naso na delu ako ga ne bi zakacio tu na jednu banderu da visi pa evo. Nije mi za tih 20-ak litara nafte nego sto se to ponavlja, a ja ne mogu da sipam koliko neko moze da ukrade.
 
Sledeći put zamešaj 60% benzina, 10% ulja al nekog čistog i 30% dizela i ostavi u rezervoaru ako imaš načina kako da to kasnije ispustiš.
 
E ljudi sta sam se danas iznervirao i to zbog sitne kradje. Da upalim traktor i sednem normalno i dam kontakt, pritisnem taster i on odma kao upali i ugasi se. Ja zaverglam. ali nista, nece da upali. Tu mi bejase i komsija, gledamo se reko kao da nema naftu, ali u neverici. Uzmem merac i ubacim u rezervoar, a ono se cuje ko da udaram u lim. Kad sam izvadio on suv, a ja pipam prstima u neverici jer ne mogu da verujem da mi neko u dvoristu iz traktora istoci naftu. Pocnem da psujem, ali sta da se radi kad nafte nema. Pa pozovem i policiju da prijavim slucaj cisto da im skrenem paznju jer vec duze vreme sumnjam da mi neko marnise gorivo iz masina. Iznervirao sam se bio samo tako, da sam ga naso na delu ako ga ne bi zakacio tu na jednu banderu da visi pa evo. Nije mi za tih 20-ak litara nafte nego sto se to ponavlja, a ja ne mogu da sipam koliko neko moze da ukrade.
Aco ubaci koju kameru, izadji u selo kad se narod negde okuplja i pohvali se da si napunio rezervoar, ali nemoj vise od 5-6 litra da sipas, videces ko ti krade... Onda ga pozovi na kafu, pokazi mu snimak, i resis to razgovorom, ili nadoknadom...
 
Razmisljao sam i ja juce o tome da mu sunem neku paklenu mesavinu u rezervoar, ali nisam smeo prvo zbog sebe da se slucajno ne zeznem, a drugo ako neko kupi naftu od tog lopova da ne nastrada ni kriv ni duzan.
Imao sam kemericu u kolima, ali mislim da sam je postavio da bi i nju ukrali. Bas tu preko puta dvorista gde mi je traktor sam napravio jednu klupicu i tu se ljudi okupljaju pa je dovoljno samo da mu napunim rezervoar odmah ce svi da vide. Ne moram da se hvalim. Razglasio sam uglavnom danas sta se desilo i da sam bio mnogo besan juce i da sam prijavio slucaj policiji pa taj kad cuje mozda se malo i primiri. Evo je kamerica:
 
Moje mišljenje je da onaj ko kupuje gorivo od tih što kradu je glavni krivac za povećanu kradju po selima tako da ja takve ne bih žalio , neka ode na pumpu i kupi gorivo a kad lopov nebude imao kome da proda onda neće imati razlog ni da je ukrade
 
Pa ne mogu bas ni da ih krivim jer ima dosta slucajeva ovde kod mene da ljudi imaju regresiranu naftu, a drugi im obradjuju zemlju pa oni taj visak prodaju. Ima slucajeva i ovi sleperi sto dolaze za drva pa vozaci valjda svercuju od negde naftu pa je ovde prodaju i onda taj sto kupuje ne pomisli da je nafta ukradena nego da je neki od ova dva sucaja koja sam naveo. Dalje i kad bi se nekom desila havarija na motoru od moje nafte onda bih i ja mogo da pomislim da mi je taj ukrao i da dodje do incidenta, a mozda mu je neko prodao ili dao za uslugu. Kad razmislim hladne glave nije to bas tako jednostavno.
 
Svaki put kad kupite naftu od švercera setite se zašto su subvencije sve manje i manje. Kad god kupite "baš dobar alat jeftino" setite se kolega kojima su pokrali radionicu.
 
Ja pre neki nedelju dana špartao kukuruz,uz asfalt,i seo da nešto prezalogajim,kad staje kod moje njive vw cady ,NS table, unutra tri tipa krajnje kriminalnog izgleda,i pitaju oćeš da kupiš dizel-a po sniženoj ceni, reko neka fala.:sta:
 
Meni su ukrali skoro 1000 litara nafte i počistili radionicu sve za jednu noć i ja treba da žalim onoga ko je kupio moju naftu od lopova ili moj alat koji sam teškom mukom skupljao , ne niti jednog trenutka , a ti razmišljaj hladne glave a moj otac u hitnoj završio kad je video ujutru šta su mi uradili, pa da imam hladnu glavu posle toga nemogu nikako. Kad se spomene u selu da su nekoga opljačkali skoči mi pritisak i prodje mi kroz glavu kako sam ja prošao i nije mi lako veruj.
 
Nazad
Vrh