Kako povećati natalitet u Srbiji?!

Cuj kako povecati natalitet?
Sto su bolji uslovi zivota to natalitet opada. Ono vam primera koliko hocete po zapadnoj Evropi.
Sto su uslovi zivota losiji i natalitet raste, dokazano milion puta. Pogledajte koje zemlje imaju najveci natalitet, tamo gde su uslovi najlosiji.
Sto vise udovoljavas seoskim snajkama to one manje radjaju, a gradske necu ni da pominjem.
Mi nismo zapadna Evropa. Tačno je da natalitet opada i ovde i tamo ali su razlozi dijametralno suprotni. Tamo preovladavaju egoizam, materijalizam i hedonizam a ovde se ljudi pretežno zbog bede i siromaštva ne odlučuju za roditeljstvo. Ne tvrdim da na zapadu nema bede kao što ne tvrdim da i ovde nema sebičnjaka i materijalista ali u mnogo manjoj meri. Naši egoisti ipak žele decu a prema ostatku sveta nemaju nikakvu emociju osim zlobe. Prema deci većina ipak nije takva. U slučaju poboljšanja uslova života ovde možda ne bi bilo manje materijalista ali bi sigurno bilo više dece. Mi rodjeni sedamdesetih znamo da je to bilo najbolje vreme od kada država postoji a rezultiralo je rekordnom stopom prirodnog priraštaja. Ipak bih voleo da se taj standard vrati čisto da proverimo da li bi skočio natalitet, ja tvrdim da bi.
 
Kad sam shvatio da sam sprcao 28 godina zivota u gvozdje i beton i zemlju ,kako me je uhvatila panika da cu ostati sam ko kurjak i da necu imati skim ni da se posvadjam sve planove sam suspendovao ,sto je najgore i brat par godina mladji i on ne ozenjen , onda par godina resavao i taj problem ,susrecao se sa raznima od toga nece da se uda lepo joj kod roditelja pa onda da sam seljak nece na selo itd ,a i brat malo mladji se zajebavao ko i ja pa i pritiskaj njega se ozeni .Prvo se ozenio brat iz Bajine baste srbijanku sto bi rekli kod nas a ja par meseci kasnije hercegovku iz Bilece ,prvo se meni rodi sin pa njemu pa opet meni pa njemu i sad 4 momka jedan drugom do uveta ,a sto mi je jako bitno sve je islo ekspresno ko na traci .Kakva drzava i uslovi i td ,hvala milom bogu kad nam je sve to podario .
 
Kada žena hoće da prihvati sve običaje porodice u koju se udala onda je skroz nebitno odakle je. Al opet, treba paziti sa kime se dele geni!
Dobre olakšice države bi opredelile jedan deo porodica da se odluče za treće dete.
 
Да би се повећао наталитет мора да постоји позитивна дискриминација. Да при запошљавању и у свим другим случајевима право пречег имају брачни парови који имају више деце. Да се смањи порез, да се смање дажбине, да се има предност у свим сферама живота...
Тешко би то прошло у градовима јер су се накотиле ове разноразне ...олошкиње које су финансиране од разноразних невладиних организација како би управо спречиле да се Срби размноже.
Мислим да ће то тешко ићи али овај народ је измакао и у много тежим ситуацијама.
Ако се нешто не промени тешко да ћемо биолошки преживети. Много је старих а млади одлазе. Сви су збуњени и то даје преднос овим лудима...
Manje vise se isto slazem sa tvojim postom , pametno zboris ali mi se posebno svidja zadnja recenica
 
Iskljuciti struju od 9 do 5 ujutru. Bilo bi manje sedenja po kaficima, gledanja zadruge, sedenja pored compa i eto ti vise nocne rabote. Salim se. Bilo bi dobro eh kad bi moglo.
 
Aco misliš na genetski nasleđene anomalije?
Ne. Bas naprotiv na dobre osobine, koje nekada nisu bile u tim porodicama, a u porodici iz koje je snajka su uobičajene. Pa onda u mirnim porodicama se rodi malo.preko čeljade, ili kod trezvenjaka momčina koji voli sa popije - na ujake, itd.
Da ne nabrajam.
A opet, dobro je i kada se malo ,,osveži krv" dodju neki novi geni, radjaju se lepi naraštaji zbog ,,heterozis" efekta.
A ovo što si ti pitao, pa zbog toga su ljudi išli da gledaju kuću kod biranja mlade. Mislili stari na sve.
 
Bivši muftija , Moamer Zukorlić ima
osmoro ( 8 ) dece , doduše sa dve zene .
Navodno to dozvoljava njihova religija , no sve jedno , možda je to put kojim bi trebalo ici ? Da se prvo pita crkva da revidira stavove pa onda država da uskladi zakone ! Zašto da ne , ako neko hoće i moze da izdržava vise zena trebalo bi mu dozvoliti
Da se razumemo , Moamera Zukorlica smatram za retko pametnog čoveka ne samo zbog te situacije u braku vec zbog mnogih stavova koje redovno iznosi u javnosti . Ako ste u prilici pogledajte po nekada njegove intervjue ali bez one nase obavezne postapalice ::: ma sta on zna , on je druge vere i sigurno ne misli dobro nama Srbima i drzavi Srbiji :::
 
Poslednja izmena:
Pricao sa jednim talibanom , kaze 2 zene ne valja , jedna ili 3 ili vise , 2 zene je jako pogubno.
 
Znam čoveka , domaćin , preko cele sezone placa radnice ( 2 zene ) da pomazu oko domaćinstva , gledaju mu stare roditelje , spremaju obroke svima ( porodici i nadnicarima ) , beru maline sa ostalima u sezoni , ciste po domaćinstvu , malo oko zivine i ostale sitnije stoke i sve ostalo sto ne stiže njegova zakonita supruga ( inace vredna osoba ) zaposlena u sudu od 08-16 Ja sam mu jednom pola u sali rekao da za te novce sto daje zenama ( jedna je preko cele god a jedna joj Jos pomaze kad je sezona radova ) komotno moze da kupi mladju Albanku ,
nezvanično je prizeni i ona ostane u domaćinstvu kao sigurna radna snaga a sve ostalo sto uz put iscacka dodje mu gratis .
Naime , kruze Price kako pojedine agencije za par ili vise hiljada evrova dovode Albanke i nasim momcima ( na Pesteru i okolini ) nalaze bračnog druga .
Možda nećete da mi verujete , svojevremeno sam na seoskoj slavi ( selo Budjevo ) video 3 osobe koje su dosle po toj priči , adaptirale su se skroz , igraju kolo bolje nego Srpkinje i jedino se Jos po akcentu oseti da su strankinje ( bivse )
 
Ма срби све мање извињавам се за реч јебу то је чињеница не само што се нерађа него нема ни абортуса знам сигурно 10 момака што нису осетили жену две године а можда и више Што се боље живи човек је мање покретљив па погледајте цигане немају ништа а гомила деце и бели изврше самоубиство а циган никад
 
Problem je puno momaka a u zadnje vreme ostalo je puno i devojaka ne udatih sto je jos veci problem jer kod zena vremenom gube plodnost kuca im bioloski sat ,da se sve to pozenilo i poudavalo bilo bi nas taman .
 
Sve je to u glavi. Mogao sam da se ozenim sa 20 a mogao sam da budem i ne ozenjen do danas.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Све је ствар организације и онога како држава усмерава и ''гура'' причу о наталитету. Ево пример из Грчке за време короне... код нас су ограничавали седење за столом четири особе а у Грчкој шест. Јер просечна Грчка породица има четворо деце. Писао сам да сам причао са једном Гркињом која има четворо деце. Каже ви Срби волите сиртаки а ми Грци морамо да имамо војску да нам Турци не узму Косово ко вама. Каже да није лако али они схватау то као дужност према држави и народу. Па чак и тамо има оних који само живе заједно...
Погледајте наше рекламе које приказују просечну породицу... највише са једним дететом а затим са два. Никада са три и више детета.
Прво породилишта што значи едукација породиља и особља, плате за лекаре и сестре, опремање болница. Вртићи... посебна прича. Не можеш уписати дете у вртић вртић јер не радиш а како да нађеш посао када чуваш дете.
Такође исцрпљивање жена и девојака које раде од сутра до прекосутра по разноразним фабрикама где их малтретирају тако да не могу да затрудне.
Знам неколико примера где су жене напустале стресан, мануелни, посао и после пар месеци остале трудне.
И ако вам се учини да је ово немогуће... уз добру организацију све је могуће... Али држави су пречи мафија, приватници који але, увозници, гејови и лезибејке...
 
Nazad
Vrh