Kako povećati natalitet u Srbiji?!

Saglasni. Duh je veliki problem.

A duh treba analizirati, preispitivati, zato služe ovakva mesta i ovakve teme.

Mi ovde okupljeni smo delovi duha ovog etnosa i svaki od nas ponaosob čini deo "srpskog duha".

Svaka objava je doprinos analizi tog duha.

Meni lično se sviđa kako konzilijum vodi pacijente. Obe ekipe.
 
Reci ti nama gde ima neki lokal u koji izlaze raspustenice i one sto su se loše udale,pa da se sledeci vikend u Vrscu organizujemo i pomognomemo.Samo pitam,ja nevolim takve stvari ali ako je za kolegu spreman sam da se zrtvujem. :ppozdrav:
 
Горане мој савет да кренеш у Богојево или Дероње да нађеш две циганчице и да зовеш дулета да разбијете малере и да вас крене мало се жртвуј због колеге
 
Reci ti nama gde ima neki lokal u koji izlaze raspustenice i one sto su se loše udale,pa da se sledeci vikend u Vrscu organizujemo i pomognomemo.Samo pitam,ja nevolim takve stvari ali ako je za kolegu spreman sam da se zrtvujem. :ppozdrav:

Za koga ? Za mene? Meni treba pomoć da odem preko, ne treba mi za ženke. Kako ovde ljudi vole da lepe drugima razno razne etikete. ::svaka cast::

Ček da probam da saberem sve koje sam dobio na ovoj temi jednu rečenicu. Dakle po tumačenju nekih ljudi ovde ja sam: Razmaženi neradnik koji se grebe od roditelja za pivo. Nesposoban da bilo šta sam uradi. Spava do 13h pošto je depresivan i ima problema sa snom. Seksualno ugrožen pošto nema ženu (inače devojke su danas u fazonu ništa pre braka ::namigivanje:: ) takodje vojsku je služio u obdaništu... jel mi je promakao još neki epitet da sam dobio? :osmeh:
 
A ovi sto su ozenjeni koriste ovu temu da iritiraju ljude koji se jos nisu ozenili u 30oj godini. Nikad ne mozete znati pravu stvar, i tudju muku, i od vas neki sad ne bi bili ozenjeni da vas nije zena ukrotila i imali ste sve predispozicije (roditelji se povukli u pomocnu kucu ili su vam napravili novu itd...)

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Za koga ? Za mene? Meni treba pomoć da odem preko, ne treba mi za ženke. Kako ovde ljudi vole da lepe drugima razno razne etikete. ::svaka cast::

Ček da probam da saberem sve koje sam dobio na ovoj temi jednu rečenicu. Dakle po tumačenju nekih ljudi ovde ja sam: Razmaženi neradnik koji se grebe od roditelja za pivo. Nesposoban da bilo šta sam uradi. Spava do 13h pošto je depresivan i ima problema sa snom. Seksualno ugrožen pošto nema ženu (inače devojke su danas u fazonu ništa pre braka ::namigivanje:: ) takodje vojsku je služio u obdaništu... jel mi je promakao još neki epitet da sam dobio? :osmeh:
Hteo sam reci da dodjes na druzenje pa cemo ovo live.jBes internet i forum. Nismo mi tako losi,uglavnim se vecina poznajemo pa se stalno zafrkavamo.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Samo ti pasos u ruke i preko granice, rijetko se ko vratio. Svi pricaju ne valja gore, nije to to, a svaki dan hiljade ljudi odlaze. Odlaze oni sto rade za minimalac i oni koji nemaju posao, ali odlaze i oni koji imaju i dobre plate. Svi ce se prije snaci gore kad krenes od nule, nego ovdje da krenes od nule. Gore i kad ostanes bez posla imas tu sovijalu, drzava ti trazi posao, a ovdje mozes umrijeti od gladi. Imam takve uslove da svakih 2-3 mjeseca odem 5-10 dana kad nemam ovdje obaveza, i znam dobro kako je gore, a kako je ovdje. Evo da navedem sebe kao primjer, imam 28 god, diplomorani sam fizoterapeut, radim sa ocem poljoprivredu. Zaradjumo dobro, nemamo kredita, imamo da kazem dobre masine za nase uslove, vozim dobro auto, imam kucu na selu, stan u gradu, idem na zimovanje, ljetovanje, ne fali nam nista. Nije mi problem raditi, ja sam taj koji ocu kaze ajd kupimo neku bolju masinu, i podrzava me 100%, nisam onaj koji trazi od roditelja 5-10 € za pice i to. Ali sad kljuno pitanje, sta u buducnosti, otac ima 50 god, kad umre njegova generacija za 10-20-30 godina kod mene sela ostaju prazna. Treba razmisljati o porodici, najvise o djeci, sta ce ta djeca, s kim ce moje dijete ici u skolu, s kim ce se igrati, sta ako ne budem imao uslove da skolujem dijete, da mu kupim nesto sto ono zeli, da mu prijustim nesto, e to je problem. Ovdje mlade generacije koje folaze nemaju perspektivu, i zato mislim ko god ima priliku treba da ide...
 
Ima ispravno razmisljanje za mladog zoveka koji hoce da ode iz ove zemlje posto poto, ali ne razmislja o povecanju nataliteta sto je tema. Tako da ne bi trebao ni da zamara ljude pisanjem koje je van teme. Putuj igumane i ne okreci se sine.
 
Горане мој савет да кренеш у Богојево или Дероње да нађеш две циганчице и да зовеш дулета да разбијете малере и да вас крене мало се жртвуј због колеге
Moze i u Apatin blize mu je.Izbor ogroman -kada odes u nasele u Apatin tacno te bude sramota kada vidis koliko mladog sveta u 6 popodne letnje vreme seta po ulicama i sokacima.Tamo da se ode mnogi koji prosipaju bisere u ovoj temi mogu da svoje postove dorade sa opcijom napravi izmene....
 
Svi sve znaju kako je gore a niko nigde nije bio i radio duze od 5 dana.Idite probajte pa onda komentarisite.Ja se nisam nasao u tome.Bio u DK i hvala lepo.Pre Cu ovde ziveti prosečno nego otici i ubijati sebe psihicki da bi imao kada dodjem jednom godišnje cime da se kurcim.
90% ljudi koji su gore jedva docekaju penziju da se vrate da ovde umru samo sto to niko nece da prizna.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Svi cemo mi umrijeti, neko prije neko kasnije.. Normalno je da se gore radi vise, ali i dobijes pare za to sto radis, a ovdje radis za sta. Moja djevojka radi kao medicinska sestra 6 dana u sedmici za 225€. Kad radis, onda radi za pare. Onaj iz Evrope kad dodje u penziju imace barem pare da ode doktoru, da kupi lijekove, osnovne stvari, a sta ces sa nasom penzijom? Pare ti trebaju dok si mlad, kda imas porodicu, djecu da izdrzavas, kad dodjes u penziju trebaju ti pare za osnovne stvari..
Bi Zeleni ako se post odnosio na mene, znam ja dobro kako je gore raditi...
 
Zašto ljudi vole da pišu o nečemu što ne znaju?
Ali pošto je danas sveti Sava greh je ostaviti ovu poruku bez odgovora.
Da baš to !

Jerbo je Srbija zaostala agrarna zemlja.



A što se Francuske tiče, predrevolucionarna Francuska je brojala 25 miliona stanovnika od toga 23 miliona seljaka.

Buržoazija koja je iznela revoluciju je bila seljačka buržoazija, a njena manufaktura i industrija je temeljena na agraru !


Ja zaista o toj slabo šta znam, ali o epohi revolucija, pa i buržoaskih znam podosta.
Najvažnije
Za buržoasku revoluciju je potreban pre svega jedan kralj, za potrebe giljotine.

Rečenica
Hoćeš da kažeš da će nam evropeizacija doneti buržoasku revoluciju koje će pokrenuti revolucionari regrutovani iz bogatog seljaštva?
je ironija, šala, komedija i sprdnja, zato što nema nikakvog smisla. Pitanje bogatog seljaštva u feudalnom društvu smo objasnilli.:osmeh:
Evropeizacija, teorijski, može da nas odvede u feudalizam, komunizam, robovlasništvo, eventualno državni kapitalizam, pošto mi već sada živimo vrednosti buržoaske revolucije.
Buržoaska revolucija je značajna zato što su njene tekovine osnova skoro svih savremenih društava. Duh te revolucije je prvi na ove prostore doneo Karađorđe, pre više od dvesta godina, a 1837. taj duh buržoaske revolucije je konačno pobedio kada je knez Miloš zauvek ukinuo feudalizam.
Slažem se da postoje sličnosti između srpske političke scene i feudalnog društva, zato što se naši političari ponašaju kao da su u srednjem veku, misle da su bogom dani, ali daleko su od pravog feudalizma.
Danas su svi građani i građanke bez obzira na poreklo jednaki pred zakonom, garantuje se pravo na ličnu slobodu, na slobodu kretanja, postoji ustav koji ograničava apsolutističku vlast i deli vlast na zakkonodavnu, sudsku i izvršnu. Vlast ne dolazi od boga, nego od naroda, ima još da se piše ali me mrzi da objašnjavam nešto što se uči u sedmom osnovne.

A što se Francuske tiče, predrevolucionarna Francuska je brojala 25 miliona stanovnika od toga 23 miliona seljaka.

Buržoazija koja je iznela revoluciju je bila seljačka buržoazija, a njena manufaktura i industrija je temeljena na agraru !
:osmeh: Ova tvoja "seljačka buržoazija" može da pokrene revoluciju jedino u nauci pošto niko nikad nije čuo za nju.
Buržoasku klasu u 18. veku čine : zanatlije, trgovci, činovnici i poneki advokat. Seljaci su siromašni, vezani za zemlju, nisu slobodni. Termin "seljačka buržoazija" je besmislen.
A od začetaka zemljoradnje, od starog Egipta pa sve do industrijalizacije, do carske Rusije i ranog SSSR-a privreda svake države je zasnovana na agraru. Dakle tokom poslednjih 10 000 godina u svakom društvu 90 % stanovništva se bavi agrarom, a buržoaska revolucija se nije desila u Rimskoj imperiji, niti u Persiji, fallila im seljačka buržoazija.:haha:

Jerbo je Srbija zaostala agrarna zemlja.
Slažem se, Srbija je deindustrijalizovana. U Srbiji jedino što valja jeste IT i poljoprivreda. Vlasti nek razvijaju industriju, kao što su radili prethodnih 20 godina, nažalost sada je izgleda i poljoprivreda došla na red, da i seljake usreće strani investitori kao što su i radnike.

Epohi-eposi sibiralizacija il palatalizacija, prijemni za srednju.
 
kradem citat
паор
-„У време социјализма, паор је имао директно негативно значење и користио се када се желео означити ратар који је велепоседник и израбљивач радника ни један други сељак сем војвођанског не назива се паором.“
1f60e.png



vise volim biti gazda u svojim malim salasima nego sluga kod tih svaba

:ppozdrav:
nekad smo na salasu imali sluge a sad da odem tamo da robijam? :sta:
kakvo bre crno rintanje da se ku..im jednom godisnje,vise volim lagano da radim i da lepo u miru provedem zivot sa decom koja govore srpski :cao:
 
Ima ispravno razmisljanje za mladog zoveka koji hoce da ode iz ove zemlje posto poto, ali ne razmislja o povecanju nataliteta sto je tema. Tako da ne bi trebao ni da zamara ljude pisanjem koje je van teme. Putuj igumane i ne okreci se sine.

Pa nije baš pošto poto. Ne bih išao ako mi je opcija npr. Pakistan. Naravno da idem nadajući se boljem životu (ili barem uslovima za stvaranje iole normalne egzistencije). Ako ne valja eto mene nazat. Uvek mogu da se vratim, a ako ne odem moguće je da ću se uvek kajati što nisam.
 
kradem citat
паор
-„У време социјализма, паор је имао директно негативно значење и користио се када се желео означити ратар који је велепоседник и израбљивач радника ни један други сељак сем војвођанског не назива се паором.“
1f60e.png



vise volim biti gazda u svojim malim salasima nego sluga kod tih svaba

:ppozdrav:
nekad smo na salasu imali sluge a sad da odem tamo da robijam? :sta:
kakvo bre crno rintanje da se ku..im jednom godisnje,vise volim lagano da radim i da lepo u miru provedem zivot sa decom koja govore srpski :cao:
Nemaju svi iste uslove.
Nemaju svi isti kvasac....a to neko ili nece ili ne moze da shvati!
 
Nazad
Vrh