Kako odhraniti kvalitetnog ovna zapriplod ?!

Grubo za W ovna 3 godine racunaj jasle sistem
3 kg deteline dnevno i 0,8kg zita prosek,ako hoces da imas pravog slona
to ti je 876 kg zita i 3285 kg deteline
kad to vidis isplativije je kupit nekog grmalja...
 
Ma ne treba mu toliko, pogotovu sena. Prvog sam tako hranio pa odvalio stomacinu jedva ide i mrce ovce, kada je leto tesko podnosi velike vrucine. Za razliku od nega drugog ovna nisam forsirao sa ishranom a izrastao je i veci i duzi od prvog, naravno i genetika je odradila svoje ali je delom i ishrana zasluzna. Ja sam zadovoljan ovnom W sa nekih 130 kg. Ne treba juriti astronomske tezine, u svemu treba biti umeren. Vazno je da daje dobru jagnjad a ne da se sa njim hvalite po komsiluku.
 
Ma ne treba mu toliko, pogotovu sena. Prvog sam tako hranio pa odvalio stomacinu jedva ide i mrce ovce, kada je leto tesko podnosi velike vrucine. Za razliku od nega drugog ovna nisam forsirao sa ishranom a izrastao je i veci i duzi od prvog, naravno i genetika je odradila svoje ali je delom i ishrana zasluzna. Ja sam zadovoljan ovnom W sa nekih 130 kg. Ne treba juriti astronomske tezine, u svemu treba biti umeren. Vazno je da daje dobru jagnjad a ne da se sa njim hvalite po komsiluku.

Bitno je da je on u rasplodnoj kondiciji, da se ne deblja previše kao što ste rekli.
Bolje mu davati krmu koja napuni burag pa onda malo kvalitetne ishrane dok je vrijeme mrkanja.
Izdrže oni to.
Znam kolegu koji ima Frizijke i ima tri ovna ko bika. I ovog jednog je hranio kako smo se dogovorili i najbolje je isprčio ovce :D
 
Bato pa naravno kakav komsiluk ne drzis ti ovna radi komsiluka vec radi ovaca pricas ima 160 kg nemoze skoci pa ovcu moras ukopat uzemlju da se on digne
vec vitak i krupan ovan je najbolji
 
znaci oko 500 evrica za tri godine,to nije mnogo,pogotovo sto ne kesiras odjednom,a sa svojom hranom bude i puno jeftinije,znaci ipak je isplativije odgajiti sam,i znas sta si odgajio
 
izmeri tom od 130 kg koliko sena pojede ako jede po volji...
800 gr zita nije mnogo izmerite pa vidite...
 
znaci oko 500 evrica za tri godine,to nije mnogo,pogotovo sto ne kesiras odjednom,a sa svojom hranom bude i puno jeftinije,znaci ipak je isplativije odgajiti sam,i znas sta si odgajio
. Nemožeš znati šta si odgajio dok ne dobiješ potomstvo u priplodu a zato treba vreme. To je lutrija. Može da bude kao nacrtan a da mu potomstvo bude nikakvo. Može biti i prosečan a da izbacuje ekstra klasne jaganjce. Drugo majstorska fangla meri 700gr prekrupe tako da je to za ovna taman.
 
domacin koji je odgajio ova 3 lepotana kaze da olovka se ne uzima u ruke kad se hrane ovce
rodjeni su prosle godine u martu,sad imaju izmedju 110 i 120 kg sva 3
pasa po volji,otava po volji zimus(pusteni na stog i jedu koliko hoce) i jecma kofom obicno koliko hoce da pojedu
rezultat je vidljiv
http://www.youtube.com/watch?v=cyeGkgI69VQ
 
Da se i ja ukljucim u ovu temu jer vidio sam da je gore napisano da ovan koji je puno hranjen slabije mrce ovce i cini se trom, moj ovan je bio zatvoren 98 dana u stali u prostor 3 sa 2 metra vidjeli ste video juce kad sam ga pustio u ovce skace kao srndac i kao da ga nikad nisam ni odvajao iz njih, dakle zakljucak bi biio ako je ovan mlad nebitno je kako je uhranjen on ce mrkati i ici za ovcama kao i onaj prosjecno uhranjeni ovo kazem jer imam argumente i video klipove koji mogu to potkrijepiti,

A citirao bih miladinovica: Grubo za W ovna 3 godine racunaj jasle sistem
3 kg deteline dnevno i 0,8kg zita prosek,ako hoces da imas pravog slona
to ti je 876 kg zita i 3285 kg deteline
kad to vidis isplativije je kupit nekog grmalja..

Kolega ali zaboravio si reci da ce ti taj ovan kojeg si hranio dati potomke koji nemaju cijene ako ces ih dalje drzati, jer apsurdno je da covjek drzi ovna 3 godine ako se nije uvjerio u njegov kvalitet potomaka prethodnih godina i po meni nikad nije skupo dobrom ovnu dati da me neko pogresno ne skonta ne bas previse kako si ti napisao jer i po mom misljenju ovo je previse ali neku odredjenu kolicinu izvan prosjeka uvijek se isplati dati na dobrog ovna.
 
Ok ih je hraniti tako do godinu-godinu i po dana ali da ih tako hranis do trece godine sve po volji bili bih utovljenje, debele mrcine. Nzm koliko pojede od 130 kg jer su mi oba ovna preko 145 kg. Sada tuku samo pasu i nista vise.
 
oko 400 grama jede W od 130 kilograma i izgleda ko maneken,eksta kondicija,imam ga blizu mene,pasa ceo dan,nit debeo nit mrsav,samo da ga gledas,osisan,svaki misic mu se poznaje kad hoda,zimi je jeo ekstra livadsko seno i oko 650-700 grama koncetrata,komsija je precizan ko nas kolega Velimir,svaki gram hrane pise,premerava bale,vangle,sve.
 
Petrovo nisam rekao da ih pari ali da je u odlicnoj formi i ako nije hodao 98 dana

View My Video ako bolje pogledas video vidjet ces da pregleda ovce i da je spreman za mrke ali logicno da se ove nece ganjati jos jer su kopilice i imaju janjce ali kad ga ubacim u ovce snimit cu :D
 
ja ovog mogu snimiti skrivenom kamerom samo,da ovce nisu prljave po ledjima ne bi ni znao da ih je mrkao,bre nekad ovnovi skakali i po danu i videlo se,sad u celom selu niko ne vidi kad opari ovce,sve nocu,neznam sta je u pitanju
 
To je miladinovicu upravo o cemu sam pricao i samo si dokazao moju tvrdnju da je nebitno sto je ovan utovljen da moze odlicno da radi posao sto se na tvom videu jasno vidi :D
 
Milose izvini sto te ispravljam ali nisu toliko teski rogovi jer oni su iznutra suplji, ja sam imao ovnove po pola metra rogove su imali a nisu im bili toliko teski ako hoces mogu ti izvagati rogove imam okacene na stali :d
 
Nazad
Vrh