Kajsija

Wander coot
7432d1fc9e396f8dfbd265349bcfdb6f.jpg
2ca116dd998f2b495d484e0f49abdbff.jpg


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
0fd579f96a0e706df33fb6f12fca3619.jpg
 
Ove godine će berba biti 20-25 dana ranije zato ove Radašinove slike zbunjuju neke od nas. Situacija je blesava, nemojte da Vas buni to što se nekome lome grane(retkost) a neko neće imati ni za palačinke. Kod mene lepo ima a 2 km dalje prema severu(prema Bečeju i Subotici) je kajsija stradala 80%. Opet Keserović izjavi da je opstala na F. Gori a tamo je stradala naveliko, čujem i znam pošto se vozam motorom tamo da razbistrim glavu od kajsije. Sve je čudno, od toga da mi je krupna rana bila nenormalno ponela celom dužinom voćnjaka, do toga da je sada otpalo 70% na prvoj polovini a na drugoj ništa. Duž je 500 metara, znači mraz je ukačio na tih 250 metara. Dm1 je preterala i dalje, nešto sam uspeo prorediti, ostale sorte, Ruža, Roksana i Ns4 taman kako treba. Sledeće godine dm neće biti ništa zbog ovolikog ovogodišnjeg. I tako u krug. Oko cene smo se mi ovde što nas ima okolo u načelu dogovorili za rakiju, i to će biti 80 din. Kozumna, ja izlazim na drum ispred kuće i tu prodajem. Prošle godine sam stao na kraju sa 160 din na gajbu, počeo sa 250. Ove mislim da nećemo ići ispod 200, vredi kajsija litru benzina. Trenutno plaćam Isabion 2500 dinara a bio 1400 prošle. Msm... Neće da može jeftinije a ko hoće svoju da daje po 100 dinara neka daje.
 
Mihajlo, u Mačvi se bolesniku, još ako je na samrt, ne daj bože, uvek izlazilo u susret. Šta god poželo, gleda se na sve moguće načine da se nađe.
 
Nazad
Vrh