Kajsija

По званичном мерењу са РХМЗ станице у Радинцу је било -0.5 степени од 04:00 до 05:30. Мислим да смо се извукли и овог пута.
Бринем више за шљиве јер кајсије су мало цветале. Видећемо колико ће бити рода.
 
Ja prethodni dan položio sve, nisam imao za jutros ali nisu javljali minus za moj kraj, eventualno - 1...Kad sam ustao jutros vidim da je bilo gore nego juče, i do - 2.8.Štete ima ali nije više od 10-20% i to uglavnom na krupnoj ranoj. Prerodila je svakako pa ovo i nije loše što se proređuje. Ovo je ipak primer da aminokiseline doprinose smanjenju štete jer kako drugačije objasniti da su ostale.
 
Poslednja izmena:
Zelim ti da je tako ali kako sa sigurnoscu znas da su ostale. Po pravilu tek za par dana se moze vizuelno znati.
Ja sam kupio elektronski mikroskop koji se povezuje na lap top i kad uzmes tucak i preseces ga onda vidis pravo stanje. Ako nema jarko zelenu boju vec zagasitu ili ima ponegde tamnije tonove otisao je.
Kod mene jutros -1, mislim da nije bilo stete. Mikroskop nisam koristio.
 
Solidno smo prošli
88602f029823a692b817a3f52615f9fb.jpg
1d1e68208faa9c4b5dd0234026e4c606.jpg
d677182c5e0c3d8e2ef753a47bb73011.jpg
 
Zelim ti da je tako ali kako sa sigurnoscu znas da su ostale. Po pravilu tek za par dana se moze vizuelno znati.
Ja sam kupio elektronski mikroskop koji se povezuje na lap top i kad uzmes tucak i preseces ga onda vidis pravo stanje. Ako nema jarko zelenu boju vec zagasitu ili ima ponegde tamnije tonove otisao je.
Kod mene jutros -1, mislim da nije bilo stete. Mikroskop nisam koristio.
Za 15 godina koliko se bavim kajsijom bar to znam, ne može unutra da smrzne a da okolno tkivo bude normalne, svetlo zelene boje. Pokaže se to već posle podne, čim sunce dobro ugreje a danas bilo 18 stepeni. Ne znam, možda si u pravu, videćemo narednih dana, sigurna je samo smrt čim se rodiš 🤣🤣😂... Kajsija je poprilično stradala severnije, negde i 90% na žalost, i pored sve borbe.
 
elektronski mikroskop koji se povezuje na lap top i kad uzmes tucak i preseces ga onda vidis pravo stanje.
Бре, оде ти у гинекологе.
И ја сем купио један такав (до 1000 Х), закачио, пробао и одложио. Да се не би стресирао, стоји тако већ 7 година. Пар дана раније сам купио оптички (100 Х) и исто је прошао.
 
Ране 10мм али се још нису очистиле. Остале слабо цветале ако остану биће крупне к'о брескве. Имам поред њих крушке и шљиве, убише се од цветања.
 
Pozdrav braco kajsijari :ppozdrav:
Nisam dugo bio prisutan na forumu tehnicki problem, nisam mogao da se ulogujem. Zelim sve da pozdravim...

Ove godine Zaklopacka ruza jako lose cvetala, razvuklo se cvetanje vec tri nedelje! i jos ima pupoljaka koji cekaju otvaranje...

Dosadasnje iskustvo kod mene pokazalo je da, dobitna kombinacija bez konkurencije je Dzenerika- Visoki kalem i parcela okrenuta ka jugu. (znaci sunce da bije od svitanja do mraka)...
Saveti "strucnjaka" da se sadi kajsija na severnoj ekspoziciji i razne druge budalastine su dovele do toga da silom prilika moram da povadim ceo jedan zasad od 50ari za koji ulaganja nisu mala... Sever duze zadrzava jutarnji mraz, i celokupna zastita od bolesti je mnogo komplikovanija...
 
Poslednja izmena:
Dobrodosao ponovo.
Sto se tice polozaja vocnjaka nije to slucajno. Na juznim ekspozicijama pre cveta pa je veca opasnost da je mraz zakaci.
Inace i kod mene ruza lose i nejednako cvetala.
 
Ima i drugih bitnih stvari. Po meni, nadmorska visina od 200 do 250 metara je idealna, blizina velike reke... Ja imam parcele u Plavincima, 800 metara od Dunava. Nadmorska visina samo 145 metara. Za 50 godina, samo je par puta bilo štete od mraza i to do 20%
NIKADA 100%
Dunav kada zaledi, samo tada je zahebano, ali ni te 2012. nije bilo većih šteta, rano je zaledio.
Tako da, kajsiju nikada ne bih sadio na nekoj nepovoljnoj lokaciji nema sile! Iovako je možda najrizičnija voćna vrsta...
 
Kod mene je ruža lepo ponela, moguće jer prošle godine nije prerodila kao po Srbiji. Po meni najgora sorta dm1 ponela nenormalno, od sutra kada prođe opasnost od mrazeva krećem sa proredom, imam je oko 120 komada. Plodići su se već očistili.
 
Ima i drugih bitnih stvari. Po meni, nadmorska visina od 200 do 250 metara je idealna, blizina velike reke... Ja imam parcele u Plavincima, 800 metara od Dunava. Nadmorska visina samo 145 metara. Za 50 godina, samo je par puta bilo štete od mraza i to do 20%
NIKADA 100%
Dunav kada zaledi, samo tada je zahebano, ali ni te 2012. nije bilo većih šteta, rano je zaledio.
Tako da, kajsiju nikada ne bih sadio na nekoj nepovoljnoj lokaciji nema sile! Iovako je možda najrizičnija voćna vrsta...
Kako nisam bas dobro razumeo Dunav vuce i nema mraza mozda zagrebe ali plafon 20 posto a inace ne mrzne nikada ⁉️ :sta: . Ovo je velika greota saditi na takvom mestu kajsije mlati vetar truli od kise niska cena kada rodi NAJBOLJE BI BILO DA SE NA TAKVOM TERENU SADI BANANA I POMORANDZA EM DOBRA CENA EM IMA KORU I NE TRULI NE MRZNE A MOZE I MANGO ,LIMUN ILI ANANAS . I ovde kod nas vuce cugi od Dunava i ruza vetrova i isti sastav zemljista i ista nadmorska visina ALI SE TRUDIMO DA NE DAJEMO OVAKVE BOMBASTICNE IZJAVE CUJ OVO NE MRZNE NIKADA . :haha:......................BEZTE DECO DA NE POZOVEM MILICIJU ::pomoc:;I SANITARNU INSPEKCIJU I KOMUNALNU POLICIJU :haha::cao:
 
Mornar jedi lajna.
hvala ti celavi ti si moj idol svasta sam imao prilike da cujem ALI DA NIJE MRZLO ZA 50 GODINA OVO JE STVARNO ZA GINISA ⁉️ :sta:
Ovo bi trebalo da bude tema u kojoj se razmenjuju iskustva ljudi i u kojoj se nesebicno podeli neka informacija ili neko iskustvo .Od tebe jos nisam procitao nijednu korisnu informaciju npr izbacis sliku a na pitanje koja je sorta u pitanju odgovaras da neznas da je slucajno uletelo u zasad zatim izbacis drugu fotografiju a odgovor je da je to od komsije ali da nisi u informaciji sve nesto tajis i skrivas a opet volis narcisoidno da se hvalis da je to jeza . Nema vise nikakvih tajni u vocarstvu sve je vec apsolvirano mnogo puta a i ako neko skriva nesto internet je cudo .OTVORI SE MALO ZA PROMENU VIDIS DA JE OVDE OPUSTENA I ISKRENA EKIPA A I AKO POZELIS MALO DA VEDRIS I OBLACIS POTRUDI SE DA BUDE SA STILOM NIKAKO DRUGACIJE ...........................CUJ OVO NIJE MRZLO 50 GODINA :unsure: :haha:.....................................:cao:
 
По званичном мерењу са РХМЗ станице у Радинцу је било -0.5 степени од 04:00 до 05:30. Мислим да смо се извукли и овог пута.
Бринем више за шљиве јер кајсије су мало цветале. Видећемо колико ће бити рода.
Nemoj nikada da se upravljas prema Radincu jer tu je uvek toplije nego u Moravskim selima od 2,5 do 3,5 stepena mozda nekada i 4 .Razlika u temperaturi izmedju Vodnja kod autoputa ili Ralje i sela na brdima je citavih 5 stepeni i to ne samo zimi nego i leti a ako ti ostanes ove sezone pored Dunava bice najlepsa bajka .Kakva je situacija trenutno jesi li gledao
 
Nema te u temu sporta mornar? Sad sadis kajsije, nebo vise nije granica 🤣🤣🤣🤣 institucija se raspala.....
 
Nazad
Vrh