Kajsija

Bakarni preparati su fitotoksicni u koncentraciji preko 0.2% od faze "misije usi" pa dalje dotle slobodno 0.4% ili 0.5% kao ja sto radim.Kako moze da bude otrovan bakar kojim se do pre deset godina vinograd jedino prskao,dobro nije bas pre 10 ali ja imam 38 god i pamtim nisqm bas bio mali kada smo prSkali vinograd plavim kamenom i bakrom a secam se kad je cale koji je radio u Godominovim zasadima capio prvi Bajleton atrakcija je bilo za celu familiju:ppozdrav:
 
Bakarni preparati se ne smeju koristiti nakon kretanja vegetacije zbog fitotoksicnosti
Ma polako ljudi sa tom fitotoksičnošću bakarnih preparata.
Ne tako davno bakar je bio skoro isključivi preparat i smatrao se veoma bezbednim.
Vinograd skoro da ničim drugim nije ni štićen osim bakrom.

Bakar može u nekim okolnostima da izazove neke probleme ali baš da osuši biljku teško.
 
kicco,
jbg, napisao komentar i objavio, kad pogledam, vidim i ti napisao isti, da sam znao ne bih.
Ali možda nije loše, neka stoje dva :)
 
pozdr za sve ljubitelje kajsije. ove godine sam odlucio da na jesen posadim oko 250 sadnica kajsije. mesto je bosut kod sremske mitrovice ravnica, njiva se nalazi izmedju dve reke. vazdusnom linijom oko 1.5-2 kilometra. izabrao bi kasno cvetne sorte. ja sam mislio da stavim ns- rodna, roksanda, vera( da imam malo ranijeg roda) i crnu kajsiju. ove pre dve bi bile u vecim kolicinama a ove po 40 sadnica svake. sadnja bi bila 4.5x3metra. zanimame dali imate nekog da mi preporucite ko ima dobre sadnice. a povoljnije. hvala u napred
 
Pre 15ak minuta sam negde pisao na forumu ali ajd da ponovim: Jesi li siguran da tu kajsija moze da uspeva video si da je ova dva dana bilo naebavanje da izvines samo tako ako u toj dolini vetar duva mozda i moze ali ak je mirna dizi ruke i sadi nesto drugo nemoj pogresno da me razumes ali...
 
pa tu najbliza planina na oko 100km. danas sam bio u gradu neduva vetar tamo lepo duva. na oko 500 ketara ima vocnjak breskve. koliko sam upucen lepo radja
 
Ja bih ti posavetovao da se prvo obratis najblizoj savetodavcu PSSSa nadleznom za taj kraj koji ti moze reci da li da sadis i koje sorte a sadnice ce najesen navatamo negde ne brini za to :ppozdrav:
 
Poljoprivredna Strucna Sluzba Srbije imaju kancelarije mislim u svim opstinama cak i u vecim selima i savetnike koji oblaze teren i proizvodjace
 
I ja sam tu negde, oko 80m, i pušim 3-4 godine!
Posadio sam kajsije 2000 godine, do sad sam imao 2 puta da kažemo extra rod...a ovo ostalo sve sviranju k....
Nije da te sputavam, al kod mene je situacija takva kakva je...
 
pozdr za sve ljubitelje kajsije. ove godine sam odlucio da na jesen posadim oko 250 sadnica kajsije. mesto je bosut kod sremske mitrovice ravnica, njiva se nalazi izmedju dve reke. vazdusnom linijom oko 1.5-2 kilometra. izabrao bi kasno cvetne sorte. ja sam mislio da stavim ns- rodna, roksanda, vera( da imam malo ranijeg roda) i crnu kajsiju. ove pre dve bi bile u vecim kolicinama a ove po 40 sadnica svake. sadnja bi bila 4.5x3metra. zanimame dali imate nekog da mi preporucite ko ima dobre sadnice. a povoljnije. hvala u napred
Prijatelju lepo ces ti da negujes ta drvetaa imas da beres svake 5 godine otprilike pa tu mraz ima da bude pre svih nas.kod mene ima jedna mala kotlina gde ide potok pa kajsije nisu brali odavno:
 
ako ima savetodavca kao sto je moj blago njemu :haha: moj razlikuje kravu od ovce a sto se voca tice plodove da ali stabla tesko
Mani se savetodavca vidi ko ima neku kajsiju i iskustva sa njima
 
Nazad
Vrh