Kajsija

Teta Ruža, sada
6eab4ed986e1ff31b77b3951e67b27b6.jpg
081e310e7c0939a2c7431e0abc2e0eed.jpg
882737789fbcab61b0f90dc838a117df.jpg
 
Danas je dosta kajsije precvetalo tj poopadale latice, plašim se da nebude sa njom kao sa trešnjom prošle godine kada ju je onaj jedan topal dan obrao.Kakvo je stanje kod vas ?
 
Ova toplota ih je ubrzala. Imam od nju džersi do septembarske i obično je bila razlika 10ak dana a sad su sve u punom cvetu osim džersi, koja precvetava (procvetala je 3 dana pre sep). Ovde duva vetar ko lud i pčele slabo lete a i brzo isuši cvet.
Jedino je dobro da nema rutave bube i mraza.
Lokacije bez vetra i sa visokom vlagom mogu da uživaju u ovoj toploti.


Mislim da monilija sad nije problem, eventualno oprskati u subotu pre najavljene kiše.
 
Poslednja izmena:
Zbog drugih obaveza nisam stigao da isprskam. I danas u pregledu mi se čini da nisam mnogo propustio. Nameravam da oprskam pred kišu u subotu ili petak...Po mom mišljenju ove godine su druge more sproću monilije :)
 
Septembarska Hindu Kush eno jedna takva kod mene ista ko domaca samo kasno sazreva jako :D

Nego gde su ti vaši monilijom zaobiđeni ove godine zasadi i bez prskanja, kod mene je padala kiša par dana pre belih balona, doduše nije bilo puno toplo ali jeste, oprskasmo ih u belim i polu belim balonima, posle dva dana opet kiša i toplo, tako da sam ih prekjuče u cvetu ipak još jednom opalio Ciprodexom, ista materija kao Chorus a skoro duplo jeftiniji, u tečnom stanju je.
 
Rane kajsije pocele da precvetavaju, opadaju latice. A cvetale su samo 1 dan pre ostalih. Znaci sutra se moze ocekivati da pocnu da opadaju latice i kod ostalih.
Prskao sam ih prvi put u utorak. Dilema, posto ce kisa u nedelju da li ponoviti tretman pre kise ili po njenom prestanku.
 
Luda godina,kod mene kasnocvatna juce i danas precvetava,fale joj jos 2 dana,kaldezi procvetao ostalo 10~20 % u balonima koliko je toplo cenim da ce nocas da izcveta,itd lepotica u balonima....... :)
 
Rane kajsije pocele da precvetavaju, opadaju latice. A cvetale su samo 1 dan pre ostalih. Znaci sutra se moze ocekivati da pocnu da opadaju latice i kod ostalih.
Prskao sam ih prvi put u utorak. Dilema, posto ce kisa u nedelju da li ponoviti tretman pre kise ili po njenom prestanku.

I ja sam prskao u utorak i verovatno cu u subotu pre kise sa signumom.Kod mene su 90 % iscvetale,i ovo ostalo ima sutra da cveta.Danas video par rutavih buba,sutra cu postaviti 10-ak zamki za svaki slucaj...
 
Danas sam izvadio jednu kajsiju, krenula je ali dosta kasni za ostalima. I zagledam se sta je kad ono puna malih rupica iz kojih kao izlazi strugotina... napao je drvenar, batalio je. Nisam ni znao da postoji do malopre
 
Ljudi, jel najavljuju minus za vase krajeve? Kod mene najavili -1 u noci izmedju 27 i 28. Dal ce cvet to izdrzati, bas tad ce biti u punom cvetu, sada je otvoreno nekih 80%?
 
Nazad
Vrh