Kaiševi - remenje

Vojkanvrelo, јеси сигуран да си у Конингу узео баш Оптибелт-ове каише? Да ниси случајно узео Рубенине? Некако ми нереалан скок цене. А и разлика између Рубене и Оптибелта је отприлике у том односу, мислим на разлику у цени. Знам јер и ја тамо узимам каишеве.
Naravno da sam siguran da sam uzo u CONING-u.Mozes i sam da proveris.U petak sam zvao i kaze imaju samo jos jedan optibelt 45x20x1630 i kosta 1050 din a imaju i optibelt u toj meri koji je samo sa kataloskom oznakom ali bez ovih dimenzija na kaisu i on kosta 10980 din.E sad sta on zeli da kaze sa ova dva tipa kaisa nije znao ni sam da objasni onaj prodavac.Ili pa nesto i oni mute i prodaju i kineze i nemacke.Inace prosle godine sam kod njih uzo i duzinu 1810 i bila je cena 6695 din.Meni stvarno nije jasna ta razlika u ceni kod ovlascenog uvoznika.Jos su mi oba kaisa stradala za jednu sezonu na kombajnima koji imaju jako dobre varijatorske elemente.
Maticu mozes li da kazes gde moze da se nadje taj Roulunds?
 
Verujem da je tako ali nikako ne mogu da znam da li je original ili je kopija.Vidim jedna renomirana kuca iz Surcina prodaje Gates kaiseve po lepoj ceni od 35eur pa mi je to nekako privlacno ali i cudno.Sta mislite?
 
Tu sam i zvao i cena je da kazem smesna.

pa ja sam dobio preporuku od prijatelja koji vozi kombajn za jednu jaku firmu kod nas i zadovoljni su sa njima, i meni su poslali variatorske a cena jednog kajisa na zmaja je 10000 din GATES a ceska RUBENA koju isto rade je bila 6500 din komad sto je dosta velika razlika.
 
Anavi :osmeh: ako mu se ćerka zove Ivana a kaiševi Anavi šta mislite kakvi su i odakle kaiševi :sta: vlasnika Zorana dobro znam kao i celu priču kako je počeo sa kaiševima inače Anavi je naopako od Ivana :ppozdrav:
 
Nisam bas najbolje razumeo ovo sto si rekao ali nema veze.Porucio sam 2 komada za Z133 GATES i cena je 36eur komad e sad ovo sto rece Ljuboslav da je 10 000 din,za koji je to ZMAJ to ne znam.Ali mislim da nemaju toliko skup.Porucicu i jedan roulunds Z135 pa da se kompletiram i steknem pravu sliku o kvalitetu ovih kaiseva posto sam opibelta izbacio iz upotrebe.
 
neznam šta nisi razumeo firma Anavi ima i kaiševe koi se zovu Anavi a Anavi je u stvari Ivana ali čitano od pozadi jer mu se ćerka zove Ivana a ti kaiševi se proizvode u KiniK kao i West belt a i mnogi drugi kvalitet mož misliti i svi kaiševi iz kine su ISTOG kvaliteta samo onaj ko uvozi može da traži kako da se kaiš zove tako da ako imaš para naručiš kaiševe a na njima piše VENDI BELT :haha:
 
NE msm na njega druze,ovaj se ne zove tako,ide se prema Boderistu pa se skrene levo u ulicicu ima tabla pise lezajevi i remenje...Ne znam tacno kako se tacno zove,msm Rajko ili tako nesto.A ima i u Bn na ATC covek prodaje isto dosta remenja svih vrsta ali isto Borovo,al sta sad....ja sam kupovao za krunjac kod njega..
Ajde posalji broj pa da uporedim i da vidim jel mislimo na istoga,jer i ovom se skrece lijevo u ulicu tj puteljak i pored table na kojoj pise isto tako lezajevi i remenje.,
 
Koja je razlika izmedju remena 45x1630 LI i 45x1715 LA, naime kod mene na dobu na Zmaj 133 je bio remen 45x1630 LI i takav sam uzeo da imam u rezervi, a prodavac mi rece da po katalogu taj remen ide na varijator a da na dob ide 45x1715 LA al' kod mene nije bio taj na dobu.Pa me zanima u cemu je razlika ?
 
Koja je razlika izmedju remena 45x1630 LI i 45x1715 LA, naime kod mene na dobu na Zmaj 133 je bio remen 45x1630 LI i takav sam uzeo da imam u rezervi, a prodavac mi rece da po katalogu taj remen ide na varijator a da na dob ide 45x1715 LA al' kod mene nije bio taj na dobu.Pa me zanima u cemu je razlika ?
Spoljna i unutrasnja mera.
 
Jel to onda znaci da su ta dva kaisa u stvari potpuno istih dimenzija, i da je svedno koji od ta dva staviti na dob ?
 
Nisu ista.Vucni kais je 1630 a za bubanj tj. dob je 1715 gledano kroz istu meru tj kroz LA.Znaci za bubanj je malo duzi.
 
E hvala vam nisam znao u cemu je razlika. Ne znam sto li je onda kod mene na dobu bio taj 45x1630 LI ako vec po katalogu ne ide taj na dob, a ja sam opet uzeo tih istih dimenzija, valjda to nije neki problem ako je taj 1630 LI umjesto 1715.
Inace pre par dana sam i kupio taj remen da imam u rezervi pa cijena kod nas za Borovo remen tih dimenzija je 35 eura, za good year koji nije nazubljen cijena je 43 eura, za good year nazubljeni 63 eura i bio je jos jedan zaboravio sam prozivodjaca a cijena mu je 70 eura.
 
Nazad
Vrh