Kada niste u traktoru, vozite

Što se tiče automatika,imao sam ga u Vektri C i imao sam problema s njim i koštala je popravka poprilično.Sviđa mi se automatik ali ako krenu problemi onda je muka.Mada recimo moj zet vozi samo BMW i svi su automatici,i u seriji 7 i u X4.Nije imao nikakav problem nikada s menjačem.Jedino je u 650i bio manuelni menjač.Vozio sam ga više puta,kako taj auto ide pa to je uživanje,prebaciš ga u Sport i samo gas.
 
Nije, 1.9 je
85kw
Izbegavao sam 2.0 zbog navodno ne toliko pouzdanih motora kao 1.9 i problema sa osovinicom uljne pumpe tako da je izbor pao na 1.9


Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nije problem osovina uljne pumpe, nego kajla. Majstor mi menjao na pasatu pocetkom godine, bila je strasna, ne bi izdrzala jos 1000km. Ja imam onaj cuveni BKP motor 2.0 103kw. Osim dizna i plivajuceg zamajca nista nisam radio na njemu. Dizne dve remontovao, posle uzeo zamenske continental. Sad sam uzeo jos 3, da imam u rezervi.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Moj majstor kaže da se ubaci parče kvalitetnijeg inbus ključa jer je problem što je originalna osovinica šuplja i debela celih 6mm dok je zamenska ista samo dolazi od punog materijala.Ako ne gekne pre menjaćemo je kada bude rađen v.servis.Rođak je menjao na Passat-u B6 negde kod nekog majstora u Banatu, taj je navodno razbušio i ugradio osovinicu od 8mm debljine što je malo morgen moguće uraditi.
 
Najbolje rešenje je izbaciti uljnu pumpu sa balanserom i ubaciti klasičnu.
Zašto ne Dsg ?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Odličan je za otvoren put ali za kreni stani koliko god bio unapređen i dalje se koristi kvačilo i ne može nikad biti toliko uglađen kao sa wandlerom. Naročito ako treba kreni stani uz brdo

Trenutno po meni za vožnju je ubedljivo najbolji ZF-ov 8HP automatik, ugradjuje se u sve moguće BMW-ove od tipa 2009. godine do danas, mada se sreće i u mnogim drugim markama, ima ga čak i u Ivecu Daily.
 
Meni majstor menjao tu famoznu osovinicu, kaze covek ovo je najlakse moguce resenje, ona kosta 1500rsd.
Kaze prati pa za 100.000 dodjes opet promenimo i cao.
Garantuje 100.000 da izdrzi bez problema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moze to kao sto deks kaze da se menja redovno ili moze da se prepravi da bude kao na 1.9 i onda nema brige
Gledao sam par komada 2.0 i raspitovao se, cuo sam da moze to da se prepravi i nema problema

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bas sam se konsultovao sa njim oko zamene pumpe, kaze moze da se "ubudzi" od 1.9 ali nije to bas kao sto ljudi kazu da seda na "sraf".
Objasnjavao mi je kakva je procedura ali sam zaboravio.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mom drugaru riknula ta pumpa na 270000 km. Ostao auto bez podmazivanja . Onda su ga uradili kao na 1.9. I radi evo vozi se svaki dan bez problema. Kad se to desilo crkla je i turbina jer je ostala bez podmazivanja. Drugo nista se nije desilo. Ugasili auto na vreme verovatno.
 
Meni majstor to zamenio na velikom servisu i rekao je sad sam miran do sledeceg servisa

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Jos cekamo cerku da dodje sa njenim X1 sa posla da i njoj zamenim gume i zimska carolija moze da pocne
89bab287d38d4aae580e452897919841.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Ja nešto nikako da se nakanem...mada kod nas to i nije problem,ko zna da li ćemo i imati snega u opšte..
 
Na starom autu su nove All season gume a novi je stigao sa komplet zimskim gumama pa sam miran do kraja zime.
 
Кад спомињете гуме, што би рекли не да се сиромаху ситно самљети... Добијем веома добре гуме на фелнама. Само има мала ситница
59e0a4c203c72e8dfb5cad713ff24a2f.jpg
 
Nazad
Vrh