Kada niste u traktoru, vozite

Ne bih se zalijetao zato sam i stavio da vidim kakvi su utisci. Juga sam mislio jer nekako ekonomican, ali nisam razmisljao o ostalim stvarima. Jbg kad je posao tako daleko, ali se mora raditi nesto. Valjda ce krenuti nabolje pa cu u buducnosti moci da priustim neku "ladju" :D
 
Nije Yugo uopste tako jeftin za odrzavanje kao sto ljudi pricaju i kao sto neki misle, a nije ni mali potrosac. Mada, taj IN sa PSA agregatom verovatno manje trosi. Problem je sto se kod njega nesto stalno kvari i stalno po nesto mora da se radi oko njega, a sto je najgore desi se da te zezne kad je najpotrebniji. Ako nadjes neki bas ocuvan i sa malom kilometrazom onda kupi. U ostalim situacijama zaobidji bolje i kupi nesto drugo. E sad sta kupiti za te pare, a da vredi? To stvarno ne bih znao jer za te sitne pare sva vozila imaju mane.
 
Meni trosi do 7 litra benzina u gradskoj voznji yugo 55 91' godiste, a cene nekih delova: Pumpa za gorivo 3000, pumpa za vodu 4000, servo za kocenje 5000 dinara, redovan servis, zamene ulja 4500, jedna guma nova bilo letnja ili zimska je od 2700 Sava gume, pa na gore.. Sredjivanje karburatora 2000 hiljade, stop svetlo 1800 jedno, amortizeri zadnji 2000 prednji 2500, Alnaser 6000 dinara nov glanc... Sad procenite sami... Registracija 13000 dinara... Buka u automobilu dzabe, uzivanje u voznji = Neprocenjivo :osmeh:,
Inace uzeo sam ga za 21000 dinara, a prevezao je nekoliko tona nafte, i ostalih potrebstina...
 
I za generalnu ti posao odradi kombinovani viljuškasti 13/17 :osmeh: Ali svi zaboravljate jednu stavr,bezbednost,ja nešto ne bih voleo da me u JUgu udari neki noviji auto.
 
Bajo, ako ce da te neko cukne cuknucete, iz trake ne mozes da pobegnes, nemas krila.... Za kratke relacije, ni pod razno ne bih u boljem autu vozio gorivo i slicno... MOm drugaru se u Novom pasatu, izlilo gasno ulje, 10 dubinskih pranja, i dalje se oseca gorivo... A dzabe ti dzip ako naletis na slepera. Ono sto se kaze, daleko bilo i nikog ne zadesilo...
I na televiziji non stop bruje kako su seljaci sa traktorima opasnost na putu, pa cini mi se da se nekako u ovim plasticnim automobilima dosta njih preseli sa desne strane boga....Mnogo njih kazu: Lep auto nov divno uradjen, a na njemu od metala, samo srafovi, letva volana, i klipovi motora sve ostalo plastikanac.....
 
Mozemo do sutra da diksutujemo šta je bolje ti kompoziti ili metal.Ali svaki nov auto ima bolju bezbednost po putnike od Juga iz 90-te,samo razmisli koliko se tetsovi promenili iz doba kad je Jugo nastao i danas.Uz to Zastava nikada nije toliko polagala na bezbednost jer je uglavnom bila koncentrisana na domaće tržiše,a tome ide u prilog i činjenica da je Jugo vraćan 4 puta iz Amerike jer nije prošao njihov test.

I to ne samo Jugo vec veliki broj starih automobila,u sudaru sa automobilima novije generacije putnici veću šansu imaju da prežive u novijem automobilu.

Tu sve mora da se uzme u obzir i dizajn sedišta,oblik i "dubina" branika pa čak i brave na vratima,ja sam bio suvozač u Mercedesu E klase,iz 2005 koji se prevrnuo,i komotno smo se izvukli iz auta bez većih povreda,a da smo bili u Jugu...

I upravo je poenta auta da se u sudaru gužvaju te plastike ali ta putnički prostor ostane netaknut,dakle nije bezbedan auto onaj koji posle sudara ne izgleda strašno,jer kinetička energija se oduzima upravo gužvanjem,a ne čvrstinom onda ta energija strigne i do putnika.
 
Mozda kod vas moze da se razvije izmedju grada i sela 100km/h pa je potrebno sto jace i bezbednije auto, kod mene je to nemoguce... Ne sa Yugicem nego sa bilo kojim autom, nikad ne znas koji klemponja ce da ti izledi iz zbuna...
Sto se tice plastikanaca, prave ih da budu lepi laksi, a da je auto koji je proizveden, 2000 manje bezbedan od lepotana recimo pezo 307 jos nikog nisam cuo da je to potvrdio.... Obicno meni su rekli, kada reno klio sudari sa pezo, pezo biva zguzvan kao pakla cigare, a kad rukama zguzvas paklu tesko da cigare mogu da se koriste... Ja licno nikakve slicne situacije nisam imao, i ne zelim da ih iko ima, ali tako ljudi kazu...
 
Jugo je neprevazidjena mašina,imam ja juga 55 sa floridinim motorom,nemate pojma kako to ide...A što se tiče delova bagatela.Komplet generalna me je izašla oko 8000 din sve novo čak sam i plastike koje drže darove menjao...toliko o održavanju Zastavinih vozila.Ne kudite ako je niste terali do maksimuma izdržljivosti..

Послато са HTC Sensation Z710e уз помоћ Тапатока
 
Mozda kod vas moze da se razvije izmedju grada i sela 100km/h pa je potrebno sto jace i bezbednije auto, kod mene je to nemoguce... Ne sa Yugicem nego sa bilo kojim autom, nikad ne znas koji klemponja ce da ti izledi iz zbuna...
Sto se tice plastikanaca, prave ih da budu lepi laksi, a da je auto koji je proizveden, 2000 manje bezbedan od lepotana recimo pezo 307 jos nikog nisam cuo da je to potvrdio.... Obicno meni su rekli, kada reno klio sudari sa pezo, pezo biva zguzvan kao pakla cigare, a kad rukama zguzvas paklu tesko da cigare mogu da se koriste... Ja licno nikakve slicne situacije nisam imao, i ne zelim da ih iko ima, ali tako ljudi kazu...

Bud srećan što nisi imao iskustva,samo to mogu da ti kažem,da si imao ne bi tako govorio
 
Meni trosi do 7 litra benzina u gradskoj voznji yugo 55 91' godiste, a cene nekih delova: Pumpa za gorivo 3000, pumpa za vodu 4000, servo za kocenje 5000 dinara, redovan servis, zamene ulja 4500, jedna guma nova bilo letnja ili zimska je od 2700 Sava gume, pa na gore.. Sredjivanje karburatora 2000 hiljade, stop svetlo 1800 jedno, amortizeri zadnji 2000 prednji 2500, Alnaser 6000 dinara nov glanc... Sad procenite sami... Registracija 13000 dinara... Buka u automobilu dzabe, uzivanje u voznji = Neprocenjivo :osmeh:,
Inace uzeo sam ga za 21000 dinara, a prevezao je nekoliko tona nafte, i ostalih potrebstina...
Ko jos kupuje nove delove za Yuga? Nemam Yugo, ali vozam i Zastavu 128. Trula visnja (vise trula), malo iscukana sa strana, ali koliko je goriva, kukuruza i kojecega ostalog prevezla...
Jedino novo sto stavljam su gume, ulje u motoru i filteri i kocnice. Sve ostalo se nadje polovno, jos ti i ugrade za duplo maje para :osmeh:.
 
Ma kakvi, polovno, sve sto rikne, ja stavljam novo i miran sam... Novo na traktor novo na kola novo na sebe... Ne daj boze da nekog moras da vozis do bolnice, a rikne ti polovna pumpa, sta ces da radis??? Novo je novo bajo...
 
Kupiti Yugo do cene od 200 E. je u redu,a dati 600-700 ili vise je cista glupost. Za te pare se moze uzeti neka Corsa,Golf ili slican auto sa kojim Yugo ne moze i ne sme da se uporedjuje.
 
Planiram Yuga za njive. Ne treba mi bolji auto, a za 200e nek izdrzi 2-3 sezone i da ga bacim posle u staro gvozdje opet se isplatio.
 
Za 200 e sumnjam da ces naci jugo koji mozes da vozis jos 2-3 godine. Problem kod vecine jugica je isticanje atesta za plin i registracije.
 
Nazad
Vrh