Kada niste u traktoru, vozite

Cesitam kolegi na kupovinu .

Imam jedno pitanje u vezi prednjih tockova na autu. Meni se na Hondu Accord lizu prednje gume po stanama ( bokovima ) i to obe gume podjednako sa obe strane . Danas cu da izvrsim roakadu zadnjih i prednjih . Nikada do sada nisam imao ovaj problem.
Losa marka guma ili velika brzina ulazaka u krivinu ili su stare ili su ti jos uvek ostale zimske gume :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Tomo VS Obe gume lize i sa unutrasnje i sa spoljasnje strane.

dado 74 hvala ti na savetu. Stavicu zadnje naped , zato sto zadnje za 2-3 meseca i ovko i onako moram baciti , pa cisto malo dok ne nadjem vremena da oteram auto do majstora.
Ako ti se gume trose i sa spoljasnje i unutrasnje strane,a sredisnji deo je dobar onda vozis na mekim gumama.Znaci proveri pritisak u gumama i pogledaj koliko je proizvodjac preporucio za tu dimenziju guma.
 
Cesitam kolegi na kupovinu .

Imam jedno pitanje u vezi prednjih tockova na autu. Meni se na Hondu Accord lizu prednje gume po stanama ( bokovima ) i to obe gume podjednako sa obe strane . Danas cu da izvrsim roakadu zadnjih i prednjih . Nikada do sada nisam imao ovaj problem.
Kad se guma lize podjednako po stranama to moze biti samo jedno a to je da vozis sa mekim gumama,a kada se vise jede sredina onda su gume pretvrde.
 
Evo vratio sam se sa placa . Uradio sam rokadu guma , stvio sam zimske koje su bile pozadi i koje su pri kraju napred , a letnje ( marke Vredestein) pozadi. Primetio sam da su ipak gume 3-4 x vise izlizane sa srane nego iznutra dok po sredini gume su ok. Sad mi se cini da malo ljulja volan pri brzini od 40km/h.

s6hklj.jpg
 
Pa Bojcetic je sigurno mislio da bi trebalo malo to sporije, obzirom da je tek kupio auto i ne poznaje ga dovoljno, a to je i moje misljenje.

@duki78

Lep auto, neka te dugo i lepo sluzi.
 
Душко ок то је уреду,ја сам разумео да је то много,тј да не може толико на "навуче" што му стварно није проблем,али исто тако не подржавам такву вожњу.И оно сам возио на аутопуту који нема ограничење,тј на том делу,и у неким ситуацијама ми се чинило да сам стојао којом брзином су ме поједина аута обилазила
 
Ma to samo po autoputu, bas sam hteo da ga isprobam. Inace 170 km/h ne oseca, lepo lezi u krivinama, zaista ima jak i startan motor. Sad moram prvom prilikom da uradim veliki servis! :ppozdrav:
 
Duki pazi samo na gorivo koje sipas,dizne na taj motor od 2006 su dobre ispod tog godista nisu,simens se ugradjivao do 2006 a od 2006 bos.
 
Na 140 ks je Boš , a na 170 ks Simens. A u pravu si Simensov sistem je mnogo osjetljiviji na gorivo , Boš guta sve živo .
Nego jel ti 16v motor ili obični (BNM broj motora ) , čini se da je bolji obični nego 16v , a oba su 140ks.
 
Evo vratio sam se sa placa . Uradio sam rokadu guma , stvio sam zimske koje su bile pozadi i koje su pri kraju napred , a letnje ( marke Vredestein) pozadi. Primetio sam da su ipak gume 3-4 x vise izlizane sa srane nego iznutra dok po sredini gume su ok. Sad mi se cini da malo ljulja volan pri brzini od 40km/h.

s6hklj.jpg
Tokom eksploatacije na nepodešenom vešanju gume se deformišu, tj nejednako potroše. Sve dok su na toj osovini one će vršiti funkciju jer se prilagođavaju pogrešnom uglu, ali ako ih prebacite na drugu odmah će pokazati nedostatak. Slično ali samo obratno će se desiti i ako uradite reglažu a ne zamenite gume, jer će ugao prijanjanja biti ispravan, ali gume zbog deformiteta neće ležati celom širinom na tlu... Pregled trapa, ( eventualna popravka istog), 3D geometrija, druge gume i ... :bravo:


PS: Molim, sve najbolje...
 
Poslednja izmena:
dado74 hvala na savetu cim budem proverio sve na trapu i uradim 3D reglazu odma cu da stavim i nove gume.
 
Nisam mislio da Audi ne moze 170km/h. Naravno da moze, kad moja Astra sa 90ks moze 180km/h i jos malko. Hteo sam da kazem da mi nemampo puteve koji su sigurni pri tim brzinama. Zato je moja sugestija. Po Nemackoj autoputevi su uredjeni za te brzine i idealno ravni.
 
Vaša konstatacija kolega "bojcetic" je skroz na mestu i za svaku pohvalu. Sa brzinom se nije igrati bez obzira na kvalitet puta i snagu vozila, pa bi ta svest trebalo da živi kod svih nas. Sa druge strane kolega "duki78" je samo rekao da je probao auto do te brzine, a nikako da tu vožnju preferira, pa je i to razumljivo (čestitke za kupovinu). Međutim, poražavajuća činjenica je da se najviše života u saobraćaju izgubi zbog prebrze vožnje a upravo autoputevi prednjače u tome. Još šokantnija stvar je da je kontinuitet u porastu i to drastičnom poslednjih godina. Jesu Nemački i još mnogi putevi dobri i ravni, ali su i dalje samo putevi. Automobil više nije luksuz kao nekada, već je potreba i svakodnevnica. Samo ne smemo zaboraviti da je to mašina koja je uvek u našim rukama i da se bez nas ne može ponašati ni loše ni dobro. Čuvajte svoje auto, volite ga, održavajte, vozite i uživajte, ali nikada ne dozvolite da bude važniji od vašeg ili tuđeg života...Sve dok ne bude kasno...
 
Poslednja izmena:
Ovo bi bio dobar auto , baš mi se svidja , a mogao bi i imati uspjeha ; Tesla s

[video=youtube_share;1kCG-WqpVnI]http://youtu.be/1kCG-WqpVnI[/video]
 
Nazad
Vrh