Kada niste u traktoru, vozite

Kvacilo da povlaci unazad ne vredi,jer ima hidraulicno kvacilo,a kolicina ulja zavisi od tipa menjaca.@ciro mozda onaj osigurac sto drzi druk lezaj nije dobro stavljen kod montaze.
 
Kvacilo da povlaci unazad ne vredi,jer ima hidraulicno kvacilo,a kolicina ulja zavisi od tipa menjaca.@ciro mozda onaj osigurac sto drzi druk lezaj nije dobro stavljen kod montaze.

Da kvacilo je hidraulicno... Moracu da skinem menjac ponovo samo se pitam kad ce to da bude jer nikad vremena!!!! :udri: Pri montazi sam bas vodio racuna i sve je montirano cakum pakum ali izgleda da nesto ne stima!!!!
 
Ćiro,nekad moraš i majstoru dati neki dinar

Izgleda majkumu... Mada sam bio kod prijatelja mehanicara zbog dizalice i tamo radio a on kontorilsao ali izgleda da nesto ne valja...
Prilikom uporedjivanja druk lezaja sa starim nije bio potpuno isti ali on mi je rekao da to ne igra neku ulogu i da moze da se to nasteluje na onoj sipci sto gura klip za kvacilo..
Druk lezaj je bio za nijansu uzi od starog... Mozda to pravi probleme??? :sta:
 
Imas kontrolni sraf za nivo ulja u menjacu,jer kao sto kaze jbrtka zavisi od tipa.Ja sam na 2 petostepena menjaca imao razlicite tipove menjaca i drugar ima drugaciji od ova 2 moja.Inace ja sam sasvim slucajno i menjao ulje sad jer jedno jutro vidim bara ispod auta,pogledam i vidim da nije motorno ulje jer je zuto-braon ulje bilo na betonu.dalje nisam ni gledao sta je vec zovnem servis zakazem cak sam za svaki slucaj i drugi menjac obezbedio(mada je ovaj odlicno radio,al jbg vidim da curi nesto).Kad sam otisao u servis ovi kazu ma kakav menjac puko ti nosac motora a oni u nosacima imaju ulje i to je procurilo....
 
Drustvo imam jedan problem sa Mercedesom 124-250d (i red je godiste cini svoje).. Naime nekoliko puta u voznji je pokusao da mi se ugasi!!!!! Ali sam dodavao gas i nije se gasio i tako se dovikao do kuce!!!
Ugasio ga i vise jok ako je upalio!!!!!!
Ja uzeo zamenio predfilter i vilter,izterao vazduh iz sistema za dovod i upalio ga!!!!!!
Radi odlicno vuce odlicno,radi na ler gasu i nece da se gasi...

E problem mi se javlja kad ga ostavim neko vreme (ceo dan na primer) i pokusam ponovo da ga uplaim kad ono corak!!!!!! Ponovo vazduh u sistemu i vratio mi je gorivo nazad!!!!!
Znam da bi problem resio montiranjem nepovratnog ventila ali se pitam kako do sad nije pravio probleme a sad od jednom poceo????? :sta:

Skoro sam zamenio i lamelu i druk lezaj i klip za kavacilo sve novo stavio!!! I sad auto super radi i necuje se nista sve dok se ne ugreje a ja ga izbacim iz brzine i pustim kvacilo!!!!!
Pre zamene lamele se to nije culo!!!!! Ovaj majstor kod koga sam oterao auto (zbog dizalice samo) kaze da se to malo cuje spojnicka osovina ali se pitam zasto se pre toga nije cula!!!???? :sta:

E sad je poceo "malo" da me nervira !!!!!!!!!! ::jako_besan::

1. Proveri vakume, pocevsi od brave za paljenje pa na dalje, ako je ostecen bilo koji vakum auto ne mozes da ugasis dok ne pritisnes stop na PVP.
2. Proveri ulje u menjacu.
 
1. Proveri vakume, pocevsi od brave za paljenje pa na dalje, ako je ostecen bilo koji vakum auto ne mozes da ugasis dok ne pritisnes stop na PVP.
2. Proveri ulje u menjacu.

Nisi me razumeo hoce on da se ugasi (okretanjem kljuca) ali nece ponovo da upali prilikom duzg ostavljanja ceo dan ga ne plaim i pojavi se vazduh u sistemu za gorivo... Vraca gorivo nazad...
 
Ciro,sad razmisljam,tebi gorivo ne moze da se vraca nazad jer rezervoar je iza zadnjeg naslona sedista.ako si menjao filter.proveri da nema negde fals vazduha.
 
Provericu to ovih dana sad nikako ne nalazim vremena da se bavim time... Jbg poslovi krenuli uvveliko,a auto mi trenutno netreba imam ih vise komada... :osmeh:
 
Ne bih reko da je do hidro podizaca.Nagledao sam opela kojima zvekecu hidro podizaci,a motor im mirno radi i prede kao mala maca i plavi dim ne baca.Taj plavi dim je ili zbog zapeklih karika,posto dugo nije paljen ili zbog gumica ventila,opet zbog toga sto dugo nije paljen.Mada mi se cini da je taj problem sa ler gasom odvojen slucaj i da nema veze sa tim plavim dimom.Opet prekontrolisi svecice i kablove i vidi kakva mu je struja.Da ga zeza motor ler gasa ne verujem jer bu ler gas varirao,ali se ne bi gasio.
Bas pre par dana sam imao jedan Kadett sa slicnim simptomima,vlasnik mu pre mesec dana menjao kablove i kapu i ispade da su mu kablovi vec korodirali i da spadaju sa kape,bem ti takav kvalitet.
Za ovaj Passat B6 mi nije bas jasno pitanje,a ni koj je motor u njemu.

Pored svih tih sumnja koje su bile ispalo da je pomogao jedan aditiv koj je sipan,i koj je izgleda pomogao u regulisanju i gasa i dima. Nakon sipanja aditiva auto je upaljen,nekako je odrzavan gas da se ne ugasi,dimio je dosta i blagovremeno je poceo da normalizuje ler gas i prestajao je da dimi sad radi odlicno. U svakom slucaju hvala na dobrim savetima
 
Ima u Tomaševcu covek koji drzi auto otpad,sve francuze,ima i partnera,mislim da ti clanovi iz Tomasevca mogu nabaviti broj.
 
Nazad
Vrh