John Deere

na ''tim'' poljoprivrednim gigantima su samo jd i bili,jer je amerika donilara nekih 200-300 traktora jugoslaviji.tad su to bile politicke igre izmedju sad-a i bivseg sssr-a,pa su ameri takve donacije pravili da im se bivsa juga prikloni,a ujedno i jd da prosiri svoje trziste.......
tesko je rec koji je i sta je najbolji traktor.....neko ce rec najmoderniji je najbolji,drugi ce rec nevalja,previse elektronike,ovaj puno trosi,al dugo traje,ovaj malo trosi,al nema snage,ovaj ima common-rail ovaj bosh pumpu,ovaj pretezak,ovaj prelagan,.....itd.....
danasnji traktori razlicitih marki su slicniji nego modeli iste marke unazad 10-tak godina...
na mom kombajnu JD dobava goriva i na traktoru case imaju potpuno identicno rjesenje...

kad smo kod bivsih Pik-ova jedan stari majstor mi je rekao dok sam prije par god. vadio repu na jednom pik-u,ma je..š john deere,nijedan nije bio ni blizu internacionalu....imali su ih 3 komada,i kaze mi da su to bili najbolji tratori ikad napravljeni.za jd zna,m da mogu radit i do 15000sati bez vecih problema,a za internacionale sam cuo da idu i preko 20000...ali naravno,mislim da takve traktore vise niko ne proizvodi...
jedan drugi mi je isto rekao nesto slicno tome
 
tacno nikad se ence svi sloziti za jedan traktor!! ali svako ima sta njemu najbolje lezi!!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243338442[/time]_________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=ZwSLh-4d6-Y jesu ovi nenormalni ili sta im je?? ja da imam ovako nesto nebih ni uso u blato a kamoli da ih derem !!nego kako da postavim video da se vidi youtube mali prozorcic??
 
Stari Case Internacional je bio odlican traktor. Proizvodio se u Americi i Nemackoj,i bez ikakvih problema je mogao i do 20-25000 radnih sati. To nisu gluposit,to su sve proverene informacije. Medjutim,uvidevsi da od te dugovecnosti i nepoderivosti imaju samo stete jer je prodaja rezervnih delova isla slabo,odlucili su da (a ne samo Case,vec i JD) da im je bolje da prave traktore koje ce mo menjati na svakih 10-12000 radnih sati jer im se popravka nece isplatiti. Uposlilisu jeftinu radnu snagu (Turska,Mexiko,China...) i dobili daleko losije traktore,a i sve ostalo,nego sto su bili recimo do sredine '90-tih. Zato sam ja uvek za kupovinu nekog polovnjaka koji ima do 5-6000 rs i koji ce sigurno raditi duze nego novi,recimo Case JX95.
 
kombajner je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=ZwSLh-4d6-Y jesu ovi nenormalni ili sta im je?? ja da imam ovako nesto nebih ni uso u blato a kamoli da ih derem !!nego kako da postavim video da se vidi youtube mali prozorcic??

To je testni poligon JD-a.

Imaš iznad ikonicu u okviru odgovora i kojoj piše youTube, klikneš i između zagrada ovdje gdje stoji []x[] kopiraš ono gore u adresi poslje ''v='' na to mjesto x-a
 
evo malo JD na okupu
s lijeva na desno, 5725. 6330, 6630, 6930, 6930 premium, 7530 premium
DSC03911.jpg


te nova serija 5090R

DSC03912.jpg
 
jesu ih dali da ih se proba vozit il su samo tako stajali?vidim da nema nigdje tragova.mislio sam ic al mi se nije dalo zbog kise.bilo sta ljudi?
 
@Paor
@Bare
To i jeste živa istina.Ovde ni ne može da se kupi novi JD originalni Amer made in Iowa već Mexico,Turska...
Uverio sam se da je JD Amer nepoderiv traktor.Na imanju gde je nekada radio tetak 90-te su stigla dva nova 4755 te i narednih godina su bili glavni traktori za rad koji su terani non stop u 2 smene.Danas su i dalje tamo imaju po 27.000 sati.Motori su im radjeni na 18.000 a menjači i hidraulika još nisu pipani što nije loše. :D
 
18000 sati !!!!
Zamisli koliko je to uzorane i spremljene zemlje. Evo proste racunice. Ako bi kupio jednog 4755 sa 6000 rs i sa njim radio recimo 100 jutara (sto je jako malo za takav taraktor,al ajde) imao bi ga dok si ziv a da u njega sem recimo guma nista ne ulozis. 4755 preko moze da se uzme za 20000 eura. I onda logicko pitanje: Cemu dati 38000 za Case-a novog kad za duplo manje para mozes kupiti 10x bolji i jaci traktor. Ako je zato sto je kod novog napravljeno sve od plastike,sto ima oblije ivice,sto ga Turci sklapaju (uz duzno postovanje),sto je kabina gotovo ista kao kod mog 1056xl,e onda stvarno nemam primedbe za kupovinu novog.
 
evo jednog primera za te stare JD traktore:

pocetkom 80-tih godina su u Vrsackim ritovima dobiti nekih 15 kom. JD 4440 ( koji su se jako dobro pokazali i puno sati presli ), a nekoliko godina kasnije 2 kom. 4755. Jedan je presao 16.000 a drugi 17.000 sati do generalke. A poznato je da je tamo naj naj najteza moguca zemlja ( IMT 5136 vukao dve brazde ::lose:spavam:.

Takodje jedan prijatelj je donedavno imao 4755 koji je imao 23.000 sati a motor mu nije radjen. Jeste da snage nije imao nimalo jer je vukao 3 brazde ali je jos isao.
 
john deere je nekad stvarno bio no1 u traktorima i ti traktori koji su proizvedeni u americi su vrhunskog kvaliteta i kako kazu ljudi nepoderivi traktori i u to vreme su bili najbolji,ali sada svi kupuju jd zatosto ima cenjeno i skupo ime a ti traktori vise nisu kao nekad i ima ih jedna zadruga u maglicu i jd serija 6*** od kojih imaju nekoliko komada i na 4 5 iljada sati su iskrivili radilice i blokove i glave su im bile deformisane,pa eto toliko o kvalitetu novih jd traktora koji se proizvode negde u mexiku indiji francuskoj nemackoj....samo original americki jd dolazi u obzir ako neko oce da kupi jd neka kupi ali samo ako je amerikanac nikako mexikanac ili drugi.jer vidim sta pricaju svi da su jd traktori serija 3*** 4*** iz amerike gotovo nepoderivi i takve treba kupovati ako se moze i nemaju preko 10000rs ali i ja bi kupio takav da imam 200jutara zemlje ali za sada mi nije potreban i dovoljan mi je i moj case jx 95 sa kojim mogu i do 100 jutara da radim bez problema :D
 
serije 40 i 55 su dokazano izdrzljivi strojevi...to se zna.i kod nas su u zadruzi 2 kom 4755,jednom je vrisnio mjenjac na oko 15000sati,popravak je bio preskup,pa su ga ostavili,drugi ima slicnu satnicu,ali i on je pri kraju,sad im stoje,gotovo da i ne rade.samo,znali su pocuclat dosta corbe...
 
Fenixe nelupaj gluposti! Indija i Mexico i JD serija 6000, šta trkeljaš nebuloze kad se zna da su traktori iz te serije, pa i iz serija 5020, 5R..., made in Deutchland. Ovi ostali "low price tractors made under John Deere name" su priča za sebe. Nema šanse uspoređivati JD (i Fendta) sa ostalima.
 
koliko ja znam ( nemojte me držati za rječ ) da se samo serije 7000 i 8000 rade u americi a ove manje u njemačkoj ,.... a što se tiće ovih iz meksika koliko sam uspio vidjeti traktor je na mjestu istina sve je mehanički ali radije bi njega kupio nego case jx ( kod nas koštaju podjednako oko 25000 € + PDV ) nekako više vjerujem jd potpisu nego case
 
@Matic
Moze se naci za te pare veruj mi. Jedan nas prijatelj ima 2 komada sto je pazario pre 2 godine. Oba ispod 5500. Samo treba kad nadjes imati pare u tom momentu. Kad dodje kod nas bude skuplji kad se doda carina i porez i naravno nenormalna zarada. Hoce ljudi da zarade i po 5000 za jedan traktor. Ja sam trebao kupiti JD 4250 '90-to godiste sa 5600 radnih sati za 18000 kod nas. Traktor je bio u extrastanju,ali mi ga uzeli ispred nosa,ustvari vise zato sto sam bio neodlucan i sto sam cekao. Sad merkam jedan JD 6800 (120 konja) '96 , 5200 RS ima za oko 20000 e.
 
to je jd 5725 i taj model je mexicki i ja sam ga video i sedeo sam u njemu i cuo sam da dosta trosi ali placao ga je 35000evra u kesu :D a i nasa zadruga ima jd 7820 od 190ks koji je isto mexicki i dobro se pokazao :ppozdrav:
 
@Paor
Može da se nadje ali dok mi saznamo gde i šta ima neko je već čuo i pazario.Video si i sam ako si bio u Rumi na vašaru koliko dugo Djura prodaje one JD-e svaki vašar su tamo isti te isti traktori već duže vremena a hoće da zaradi 5-6000 po komadu pa čak i više od realne cene.Ovde kod nas su preduvane cene bar što se tiče Rume i okoline.
 
Nazad
Vrh