John Deere

I ja sam danas opalio koju sliku..
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Teško da je to sve pokupovano na sajmu, već stavljaju kupce čak od prošle godine, tj. ko je prihvatio da mu objave ime i prezime.


Zavisi od vozača. Mogu i po 10ak hiljada r.č.
 
Pa nekako mi je logicnije da ide sa 6 cilindra i 120-130ks. I verovatno ce dugotrajniji biti. To je samo moje misljenje, ne mora da znaci da sam u pravu, posto se bas ne razumem u mehaniku.
 
Nemoj da se sprdate sa Aranom, to je ljuta masina. Imam jednog u dvoristu ispravnogi, ali bih vise volio imati jednog novog zelenog Jelena sa cetiri cilindra od 100 i nesto konja, ne bih se zalio:ppozdrav:
 
Mi smo Arana pokusali upaliti Apencom ali nismo dovoljno stiskali zadnji tocak na zamajac pa nam nije uspelo :D

Manjevicu, samo cu ti reci da recimo evropski kamioni imaju motore i preko 500 konja sa 6 cilindara a ne 8, 10, 12 ili ne daj Boze vise. Scania tu malo odstupa pa pravi V8 recimo i Mercedesi kako koji V6 i V8.
 
Mogu i jace od 10000 sati da naguraju, sve zavisi od vozaca i odrzavanja sto kaze Druskan.

Kakve veze ima sto je 4 cilindra i 100 i kusur konja?
Ja napisah 10ak, što znači i više, ali prvenstveno zavisi od vozača, i održavanja. Mogu i po 15 000 i vise, ali opet, sve zavisi
Po meni, motor je danas manje bitna stavka, menjac je mnogo skuplji za popravku, i to uvek prvo treba gledati.
 
Kako ide tehnologija tako i na sve manju zapreminu dizu kilovate. Veci pritisak na dizni, veci stepen kompresije, kolicina ubrizgavanja svedena na najmanje potrebniju i najtacniju tacku ubrizgavanja i rezultatt toga svega je veca snaga na manjoj kubikazi a naravno i manja potrosnja. Ne bih da me se pogresno protumaci ali ti motori ne mogu radit duze i bolje od istog motora sa vise klipova. Npr 4 i 6 nikad nece bit isto. Ima na YT demonstracija maseja od 4 klipa i holanda 6 klipova. Nemal isto kW ili KS i covjek prica kako holand nosi plug na odredjenim mjestima bez ikakve muke a MF se muci. Dal je motor dobar tj koliko ce nagurat radnih sati pogotovo na traktoru zavisi od vise pojmova. npr prije mjenjac 5 brzina i jos preskocis jednu il dvije pa motor malo kaslje dok se en razigra. Danasnji mjenajci glatko preuzimaju, dobar raspored brzina i skoro uvijek je na optimali itd itd. Mnogo faktora utice. Al ako uzmemo motor ko motor onaj sa vise klipova iste snage ce uvijek nadzivit onog sa manje klipova

Evo klip

 
Nazad
Vrh