John Deere

S uljem je odradio mozda 150rh. Da znam da je do ulja, kupio bih i njega, nije to skupo 100e.. Vise nista ne znam..
 
grabik Nema mi logike da bi ventil tako radio, ako bi on zezao, zezao bih od samog pocetka a ne nakon 2h rada da onda pocne da zeza. Nakon 2h rada ulje se normalno zagrije i tad prestaje s radom.
srdjan7 Probavali smo i bez filtera isti slucaj. Isto se desava i sa starom i sa novom pumpom..
Paorpaor Ako je pitanje za mene, i ako ps mislis na power-shift jest.. Ima 4 spore, 4 brze i 4 rikverca, i svaku brzinu polovi.. 16 naprijed i 8 nazad..
Pozdrav vidim specifican problem a da probam malo da pomognem mada nisam do detalja upucen u model traktora pozicije, istalacije , pumpe dali postoji mogućnost da se testira pumpa isključivo ona baš tada kad dodje do gubitka pritiska i da se prati pritisak po instalaciji odnosno gde dolazi do gubitka istog u svakom slučaju valja proveriti snadbevanje pumpe sa uljem.
 
Ovako: Traktor je John Deere 2030. To je zupcasta pumpa http://www.tractorjoe.com/hr96662-transmission-oil-pump-new-2 .Njen normalan pritisak trebao bih da bude 10.5 bara. Ona se nalazi u mjenjacu, da bi se doslo do nje traktor mora da se rasklopi. funkcija te pumpe je da podmazuje mjenjac, da napaja glavnu pumpu uljem. Pritisak te pumpe moze da se mjeri na poklopcu gdje mjenjac, i tu se nalazi regulacioni ventil, ventil kardana, i ventil power shifta. Moze se mjeriti i na dovodnoj cijevi do glavne pumpe, i moze se mejriti pritisak male pumpe na glavnoj pumpi. Kad je hladan na sva tri mjesta je pritisak je 6 bara, i nakon 2h rada pritisak padne na 0 bara, i kad dodam gas do kraja pritisak se popne opet na 6 bara i kad pustim gas opet padne na 0 bara..
 
Pa problem je veliki pumpa koliko vidim je upravljačka ima dosta potrošača mislim da bi najbolje bilo da dalje ne radiš sam već da to prepustiš nekom iskusnijem JD neoprašta za grešku i skupi su rezervni delovi imao sam takav slučaj sličan na 3540 problem je bio u ventilu ispod poklopca hidraulika .
 
Ma kad kod mene niko nema da zna o JD, sve su to seoski majstori za Imt.. Samo jedan ventil ima prije gdje ja postavim manometar da izmjerim pritisak. Vise sumnjam da negdje unutra gubi ulja na nekoj 0 ring gumici kad se zagrije, ili da ne valja i nova pumpa..
 
Nije oring, nepostoji oring koji produva i da radi dva sata kod gumica se to odma pojavi ,kako rade ostali uredjaji kad dolazi do gubitka pritiska milim na kardan ili prednju vuču ako preko nje ide komanda.
 
Nema prvu vucu.. Na traktoru sve funkcionise super 2h. Volan radi eksta, kocnice,brza spojka, poluge, sve odlicno radi, ali tu funkciju vrasi glavna pumpa.. Kadran radi, ali power shift ne radi kad se izgubi pritisak. Upalim traktor i pustam kvacilo polako cuje se u njemu da proklizuju lamele jer nema dovoljnog pritiska, i kad dodam gas pritisak se pojavii traktor krene. Skidao sam ja i poklopac i upalim traktor i dolazi ulje na cijev koju ne mogu da zatvorim rukom, ali kad stavim manometar pokazuje 0 bara.
 
Kakav je pogon pumpe da nema neki mehančki kvar na samom pogonu pumpe imam ovde kod mene kolegu koji radi isključivo JD a i radi po terenu .
 
E tu smo imamo mi još jednog baju za JD.Samo se odselio za Sombor pre par godina .

- - - - - - - - - -

Nebi da ga reklamiram bez njegovog znaja jedino broj na PP.
 
Nazad
Vrh