John Deere

Ne verujem. Pre svega ja znam kakav je kvalitet John Deere traktora. E sada ako je to mozda neka promasena serija (pri tom ne mislim na seriju 7R, nego na seriju stotinak traktora proizvedenih uzastopce, ako me razumete), fabrika sigurno priznaje reklamcije iako istekne garancija u sta sam se i sam uverio.
 
Poslednja izmena:
Znam ga i ja ali nisam siguran da li ce reci da je razlog to sto je nezadovoljan, ako je to razlog.
 
Koliko sam nacuo treba mu veci.

U Hrvatskoj imaju serviseri JD koji dizu konje na John Deere traktorima, radi ih neka dobra firma iz Njemacke i po Njemackoj i Austriji dosta traktora ima tako dignute konje i rade bez problema. Dizanje ide preko OBD priključka tj mjenja se mapa, nikakve kutije se ne stavljaju, očita se mapa i snimi se druga sa pojacanim konjima. Meni su to odradili na mom 6230P i uz vise snage dobije se i 20ak posto manja potrosnja na sat. Mozda bi to i ovome moglo koristit ako nije daleko od granice sa Hr, moze sigurno dobit 230 ks + 30 ks sto daje IPM.
 
To je isto sto i na automobili rade i zovu "chip-tuning", i moze da se odradi u svakoj masini koja ima elektronsko ubrizgavanje, pa dal to bio traktor, auto, kamion, brod, motor.... A cuo sam da su i kod nas to radili na traktorima, samo je bitno da se ubaci neka kvalitetna mapa ubrizgavanja i nema problema!
 
Ispravnije je reci mapiranje nego chip tuning koji podrazumjeva lemljenje chipova sto je bilo nekad ili po novom kutije koje se ustekavaju izmedju pumpe i kompjutera sto nikako nebi preporucio jer to presrece poslane informacije i salje pogresne kompjuteru koji onda povecava kolicinu goriva i ostale parametre pa s time i snagu.
 



Slikano kod jednog dobrog domacina u Sremu.
Nije bas dobra slika(los mi telefon),ali traktor ekstra izgleda!
 
Poslednja izmena:
Traktor je u extra stanju. Menjac je nov, a motor odlican. Gume na 90%, kabina extra, ulja redovno menjanja. Ostalo je na novom gazdi da nastavi taj trend i da broji radne sate.
 
Ne,ne.Jedan član se danas ponovio sa J.D 6200.Potrošio je novce na traktor pa može jedino da slika sa fiksnim telefonom.
 
Aha,dobro_Ovaj sa moje slike je kupljen negde u okolini Backe Palanke,pa sam pomislio da @paorpaor nesto o tome prica(pise) jer je verovatno taj traktor bio u njegovoj okolini.
 
Nazad
Vrh