John Deere

Na tim traktorima iz serije 30 prednja vuca uglavnom ne radi posto to nije kardanska prednja vuca nego ide preko hidromotora a znamo svi da su to traktori stari 35 godina i vremenom se to sve pokvarilo a popravka je jako skupa. Bio sam vlasnik i vozio sam 6 godina JD iz 30 serije pa govorim iz iskustva da su to veoma mocni traktori i bez prednje vuce. Raspored tezine je u to vreme kada su se proizvodili bio takav da se naglasak dao na vucu na zadnjim tockovima, a danas vidimo da je na nekim traktorima raspored tezine cak 50:50.
 
mityoo je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
155 konja anema prednju vucu :sta: hmmmm......
da se neko ne uvredi,to je po meni takva glupost.
Slazem se!
Dal ste citali sto sam ja napisao,kod mene je bila 105-ca bez prednje vuce taj traktor je okretniji od svih imt-a ili nekih drugih traktora mnogo manjih po snazi a da ne pricamo kad ima visu konjazu.Niko drugi to nije znao napraviti nego sam Amerikanac.Ko nije vozio nezna o cemu pisem!
 
traktor od 150 i vise konja,bez prednje vuce je kao "u svatove bez q^^^"

no ali,ako su vlasnici zadovoljni,onda je ok.
 
KishRobert je napisao(la):
traktor od 150 i vise konja,bez prednje vuce je kao "u svatove bez q^^^"

no ali,ako su vlasnici zadovoljni,onda je ok.
Roberte uopšte se ne primeti da je nema.Uključiš blokadu diferencijala i deri kako god hoćeš.Vuče i ne crkava kao neki traktori kada im je teško ukopa se do osovina a nema šanse da se ugasi.Tačno je to za okretljivost okrenem ga u mom malom dvorištu pritiskom na jednu od pedala kočnice za 360 stepeni
 
zzivica je napisao(la):
ma nije ga bilo u ponudi postavi sliku da ga vidim,u ponudi je bio 5725 i 5525 sa 85 konja italijanske proizvodnje i 10000 eura skuplji.

ma daj, šališ se da modela 5820 nema u ponudi kod vas??

2978459654_88aaecc74c.jpg
 
KishRobert je napisao(la):
traktor od 150 i vise konja,bez prednje vuce je kao "u svatove bez q^^^"

no ali,ako su vlasnici zadovoljni,onda je ok.
Zato mu treba utrpat opterecenja na kardan, recimo neka rotodrljača, i sl. stvari, a okretan... Ide to po suhom ok.. Po mokrom netreba ni radit imo prednju vuču ili ne.. Ali da bi trebala biti, slažem se.
 
kolka je konjaza tog traktora i masa,kod nas se prodaje traktor sa manjim gumama pa je to meni veliki minus,mislim da ga ni sad nemamo u prodaji posto se mora naruciti i cekati 6 meseci da stigne.ali 5525 je jako spakoan dacu i sliku a mislim da sam je postavio ranije.pogledajte pogledajte 5. stranicu i videcete 5725 i 5525.
 
@ zzivica

88ks, max 94ks
4cil 4.5l motor
najmanja težina je 3700kg
made in germany

i ovo je već stari model, te mi nije jasno kako ga nema kod vas,
nasljedila ga je serija 5R stavljao sam slike na forum

ono sa 5 str dijeli sa ovime, samo ime :udri:, te boju

edit
pdf katalog
http://www.novocommerce.hr/pdf/5020.pdf
 
Nije točno da u Srbiji nema u ponudi JD 5820. A što se tiče guma to je stvar izbora kupca, dakle koje dimenzije guma i felgi želi to specificira u narudžbi.
 
evo jedan jd 4xxx od poznanika nikako da ga namesti uzeo ga iz neke zadruge i kaze sve uradio ali dimi i nema snage da vuce pumpu je radio u milosevu. i tako stoji vec 3 godine.



15f4odh.jpg


mlp7ro.jpg
 
Molio bih bilo koga sa ovog foruma ko zna nesto vise o jd 5075 E i 5045 D i koja im je cena da iskuca da znam o kakvim traktorima je rec posto ovde u gruznaskom kraju u sumadiji nema njiva vecih od 6-7 ha .
 
kloki je napisao(la):
evo jedan jd 4xxx od poznanika nikako da ga namesti uzeo ga iz neke zadruge i kaze sve uradio ali dimi i nema snage da vuce pumpu je radio u milosevu. i tako stoji vec 3 godine.



15f4odh.jpg


mlp7ro.jpg
To je 4630 isti kao i moj.Jel mu uradio motor?Jel pumpa dobro nameštena tj.uzupčena kako treba moguće da zbog toga neće da radi
 
ma vuce vogela 3 brazde sve ostalo nemoze smesno.
nije bas azuran da ga sredi da je kod mene radio bi da se necuje.
 
Molio bih bilo koga sa ovog foruma ko zna nesto vise o jd 5075 E i 5045 D i koja im je cena da iskuca da znam o kakvim traktorima je rec posto ovde u gruznaskom kraju u sumadiji nema njiva vecih od 6-7 ha pa traktori od 100+ konja nemaju posla
 
Isli smo danas u obilazak atara i evo sta smo usput videli...JD 8120 sa lemken kompaktorom... E da mi je jedan taki....

14ues2b.jpg


27y6a20.jpg


24buuxu.jpg
 
case ih je napisao(la):
@ mityoo jel to na putu Ada-Utrine?
Da to je na AUTO PUTU Ada-Utrine gde su tolike rupe da mal nisam izgubio auspuh sa suze! A ta duz se u narodu zove " duz cetinara" a to je u blizini "Nadjpal" salasa kojeg je jos ondasnji PIK Halas Jozef preuredio u hotel samo sto kod nas to bas i nema prodju pa objekti propadaju neiskorisceni (osim kad se snima Znanje-imanje)!
 
cicimoric je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Da to je na AUTO PUTU Ada-Utrine gde su tolike rupe da mal nisam izgubio auspuh sa suze!

Pre neki dan sam na tom putu sjebao aluminijumsku felnu na autu kad sam uleteo u jednu rupu.
Otkud tebe cici tako daleko na severu? I kad siu vec prolazio mogo si da svratis na :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh