John Deere

Najveca neistina na forumu je da JD traktori mnogo trose. Moje iskustvo sa JD motorima od 70 pa dp 220 ks pokazuje upravo suprotno. Odgovorno tvrdim da je JD sasvim prosecan potrosac i da slobodno moze da stane na crtu jednom IMT-u 542(9) koji trosi kao upaljac, ali da nikako ne moze da se meri sa belarusicem koji zaista trosi vise nego sto sam ja ocekivao, ali jos uvek u granicama neke normale.

Kod nas ima jedan rusa 130ks i klasa 105ks rus mu trosi jako mnogo ali klas sa JD motorom ga sije dobro u potrosnji.
 
Sve zavisi kako je traktor agregatiran sa priključcima mada dosta zavisi i od težine zemljišta.Negde je izuzetno lako za obradu,negde izutetno teško negde srednje pa se ne može porediti po tim parametrima.Ja sam iskreno veoma zadovoljan sa potrošnjom na svom J.D traktoru jer da nisam i da on sisa kao tele odavno bi otišao iz dvorišta.
 
Moj reno ima john deere motor,ove jeseni u oranju nije prelazio 11 litara po kj.Ni u transportu nije velik potrosac ako se ne vozi u visoke obrtaje.
 
Slažem se sa vama povodom potrošnje zato sam i napisao da nisu za transport jer im prenosni odnos nije najboje rešen u transportnim brzinama i njihova brzina maksimalna je 30 km/h na maksimalnom broju obrtaja i normalno je da tada motor najviše troši goriva.
Ko je taj u kriznim godinama i što voli air begove?
 
Uslikano u Klenku
20121116103.jpg

20121116098.jpg
 
Crnojacki, covek koji kada kombajn udje u Srbiju drzi licitaciju od Horgosa do Klenka. Ko da vise njemu kombajn.
 
I jesu li normalne cene tih traktora ili su nerealne naspram godista i stanja traktora?
 
Sto ce reci da kada budem kupovao polovan traktor 70-80ks ne bi bilo lose kontaktirati navedenog nakupca?
 
Da li neko ima traktor jd 5725 i da li je stavljao vece tockove na njega,posto su uzani prednji 11.2-24 a zanji 16.9-30 a hteo bi makar prednje 13.2-24 a zadnje 16.9-34 pa sad nzm dal bi stali .:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh