Jecam 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je kolega bolesti klasa kod jecma mogu smanjiti prinos do 10 % dok bolest lista moze i 50% uroda da uzme

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
E sad jbga, svako radi kako misli da treba... Inaeč bolest lista i kod pšenice može da smanji od 40 do 50 % prinos...
 
Jedne godine sam na jednoj parceli malo okasnio i zahvatila ga mrezasta,pa sam 3x prskao ali se osetio rod,jbg...
 
Sva ta sranja od bolesti su počela sa stranim sortama,znam da su rodnije ali ako ne platiš na mostu platiš na ćupriji...Nekad smo prskali od trave tj korova leme i ćao sad polovina seljaka i ne zna kako se zovu bolesti pšenice a kamoli da je prepoznaju,a kad divaniš sa njima sve stručnjaci u pm...
 
Bolesti je uvjek bilo sad se samo prosirio spektar

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Danas slikano kws basmati
2880ced3b2162f44e0cc205503ac194c.jpg
83179839f990ffc3f3e0e2b47656b7bf.jpg
affb4d94671a7bf635573af6f88353b1.jpg
 
Nonius pred setvu 100kg mapa, dvaput tanjirano teškom tanjiračom, posejano 9. oktobra, dve prihrane u proleće od po 70kg i 50kg ana. Prvo prskanje regulator rasta, fungicid i insekticid. Drugo prskanje fungicid i insekticid. Sve uz veliku pomoć malog agronoma. Čekamo žetvu :osmeh:
zxtyer.jpg
[/IMG]
 
Nonius setva 15.10, 200kg/ha semena od djubrenja 200kg/ha uree, prosle godine bio kukuruz a pre toga fino nadjubreno stajnjakom pa stedimo na NPK :osmeh: Pre taco mesec dana odradjeno Sekatorom i Falkonom, nema bolesti tako da mu je to od mene do zetve. Prosle godine sa slicnim ulaganjima i uslovima imao oko 6t/ha, a ne razlikuje se mnogo u gustini i visini tako da cu biti zadovoljan ako bude priblizno.





 
Uzet osiris za psenicu pa cemo ga ujedno iskoristiti i u to malo jecma sto imamo...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh