Jecam 2015

Današnji posao, okinuo koju dok sam čekao gazdu...

20150618141635.jpg


20150618141643.jpg


20150618141711.jpg
 
Ako je stabljika malo zelena a vlaga zrna 11%... Da li ce se vlaga podici zbog stabljike ili ne?
Dignuće se ali ne puno ,ja sam danas nabro i izmjerio 10,6 i odemo vršiti pa kad smo ušli jedno 10m od lenije a ono stabljika zelena od korjena do klasa(mislim da je zahvaljujući sferi)i dobrano me pripala.Kažem ja kolegi sad ćemo usrat motku međutim kad smo došli kući odnesem ja uzorak i izmjerimo 12,5 tako da nije strašno.I moram da se pohvalim prinosom od 8400 kg po hektaru za poćetak i to na najlošijoj njivi ,sutra idemo na najbolju i pale su gadne opklade .inače u selu prinosi idu rijetko ispod 7 tona po hektaru.
 
Dignuće se ali ne puno ,ja sam danas nabro i izmjerio 10,6 i odemo vršiti pa kad smo ušli jedno 10m od lenije a ono stabljika zelena od korjena do klasa(mislim da je zahvaljujući sferi)i dobrano me pripala.Kažem ja kolegi sad ćemo usrat motku međutim kad smo došli kući odnesem ja uzorak i izmjerimo 12,5 tako da nije strašno.I moram da se pohvalim prinosom od 8400 kg po hektaru za poćetak i to na najlošijoj njivi ,sutra idemo na najbolju i pale su gadne opklade .inače u selu prinosi idu rijetko ispod 7 tona po hektaru.

Ječam se i radi sa zelenkastom slamom,klas padne i gas,to je oko 13% vlage :ppozdrav:
 
Tako ti je kod mene svake godine sa mušterijama. Svi čekaju da dobro sazri a onda traži da budem u 8 sati na njivi...
 
Neće biti baš da je zreo skroz kada padne klas.Ovde su svi obesili klas a vlaga od 16 do 20 kako kod koga.Slama šarena...Urađene su samo parcele koje je voda patila i neke od gazda koji vole da lopataju. :haha:
 
I kod mene je bila zelena stabljika,kad prodje kroz secku kao silaza bude,vlaga 12,5 prosek...

Pitam te za motor posto ti crna cev od kipovanja...
 
Danas skinuli kod deda-tetka ječam , mi mu radimo sve usluge bar ovo što imamo mašina i tehnologiju proizvodnje, slična agrotehnika kao kod nas ,parcela u malo lošijoj kondiciji 7455 kg/ha
 
Dignuće se ali ne puno ,ja sam danas nabro i izmjerio 10,6 i odemo vršiti pa kad smo ušli jedno 10m od lenije a ono stabljika zelena od korjena do klasa(mislim da je zahvaljujući sferi)i dobrano me pripala.Kažem ja kolegi sad ćemo usrat motku međutim kad smo došli kući odnesem ja uzorak i izmjerimo 12,5 tako da nije strašno.I moram da se pohvalim prinosom od 8400 kg po hektaru za poćetak i to na najlošijoj njivi ,sutra idemo na najbolju i pale su gadne opklade .inače u selu prinosi idu rijetko ispod 7 tona po hektaru.


tebi sam pričao danas.....

vlaga mjerena 13,8%, a nakon 2 dana na drugom vlagomjeru 11,6%......s tim da ovaj dan između je bio oblačan i nije se moglo raditi, i malo je zarosilo kiše......a na oko se vidi da je prezrel.....neznam o čemu se radi da je tolika razlika u vlagi??

ovaj što je sijan 11.11. mjeri vlagu od 12,6%.......iako sam se nadao puno više da ima, i to još uvratinu sam skinio samo......dalje je puno bolji
 
Evo ovako znam da mi puno naroda neće vjerovati ali ja tu ne mogu ništa.danas popodne ovršen ječam sorte barun( ful agrotehnika zaštita od trave od bolesti duet i sfera prskano modusom )površina 2.35 jutara ili
13500 m2 izvagano 11650 kg sa 11,6% vlage.142 je jedva vršila išao je najsporije moguće i još je morao stajati na kvačilo jel kombajn počne mumljati

- - - - - - - - - -

imam i slika i snimku pa ću staviti kad stignem
 
Nazad
Vrh