Jecam 2015-2016

Ja danas predao sav jecam. Imao ukupno 44.340kg iz 10,5ha.
Sto se tice ulaganja, bila su minimalna.
200kg 10:20 po ha, 100kg Urea , sejano sve semensko oko 200kg po ha. Prakanja nije bilo nikakvog, niti od korova, niti zastita.
 
Ja sam moj jecam skinuo proslog cetvrtka,prinos je bio odlican,na jednoj njivi od 38 ari sorta paso imao sam jednu punu loznicu prikolicu od 3t i jos drugu prikolicu isto loznica vise od pola prikolice.E sad da sam imao nastavne stranice stalo bi sve,a ovako dosao je komsija u pomoc :osmeh:.A na drugoj njivi od 50 ari sorta nonius puna dvoosovinska prikolica tam,isto bez nastavnih stranica.E sad ne znam kolko tona ima ukupno,jer nikad ne merim,sav jecam mi ide za svinje.
 
Prikolica Kikinda ili Dubrava 3-tonka u prve stranice stane do 2 tone jecma.

- - - - - - - - - -

38 ari jedna prikolica od 3t i druga prikolica više od pola , to znači da ste imali najmaje 4.5t sa 38 ari ??
Momo,loznica prikolica koju Darko spominje je jednoosovinka kiperica u koju stane do 1,5 tone jecma u prve stranice.On je imao prinos oko 2,5 tone na 38 ari.
 
Da da kao sto Lacin rece prikolica je jednoosovinka kiperka registrovana na 3t nosivosti,posto ja nisam imao nastavne stranice u nju moze da stane do dve tone psenice a jecam je laksi pa stane manje,a dvosoovinska prikolica nije kiperka,slicna je kao kikinda prikolica ona je 4m*2m*40cm.
 
Nonijus 7t na 2 kj. Malo sam preterao sa azotom pa je popadao pa se bas nije idealno pokosilo, ali sam mislio da ce biti i gore. Posto je seme bilo original ostavljam za setvu, a ostalo za stoku.
 
Skinut u nedelju Nonius. Hektolitar je bio 62, vlaga 11.5%. Racunam po hektolitru i kubikazi prikolice i skladista da ima oko 21-22t iz 4ha. Jedan fungicidni tretman uz prskanje protiv korova i 200kg/ha uree frebruara.Skoro sve parcele su ranijih godina pred kukuruz nadjubrene bas dosta stajnjakom i osokom i bilo je poleglog bar 40%
Zadovoljan sam prinosom s obzirom na ulozeno dobijeno.
adult image
 
Moj ti je savet ne sej jecam. Ima dosta azota u zemljistu posle lucerke pa moze vrlo lako da polegne. Preporucuju posle lucerke najbolje neka okopavina.
 
Zbog toga sam i pitao. I ja mislim tako,ali kukuruz ne dolazi u obzir zbog divljaci. Ili psenica ili jecam. A kako bi bilo da mu ne bacam vestak uopste? Jel bi to sprecilo poleganje?
 
Nazad
Vrh