Jecam 2015-2016

Merio danas vlagu 14.2%
Cekam kombajn da vrsim.Od desetak kombajna u selu skoro nijadan nije spreman.
Kod nas u selu ima 50-ak kombajna i na jedno 90% njih još uvek zakačen adapter za kukuruz...

Pa jecam i treba da ima malo zelenkasto stablo,kad se vrse,nemas nista kad je jako suv lagan a nema bonifikacije,13% ideala...

Ovi moji što uzimaju uzorak nemare uopšte samo mrdaju ušima i grumću... :svinja: :osmeh:
 
Mixer87kac Spremaj kombajn,ne moj da dolaze kod mene iz kaca da vrsim jecam,ostacete bez musterije :haha: mala sala.danas dolazili par njih da sledece nedelje moze da se radi.ja cu moj sutra zavrsiti sa pripremom,posle kise startujem :ppozdrav:
 
Večeras neplanski urađen ječam. Kombajner bio u prolazu pa me zvao da ako hoću uradimo kad se bude vraćao tuda. Vlagu sam juče gledao i bila je 12,8 tako da to nije bio problem. Urađena 3kj, napunjena emind-ova 3tonka i zmajevka u vrh i još je ostalo u kombajnu dosta. 3tonku ostavljam meni a ostalo teram na vagu ako su se organizovali pošto danas kad sam pitao niko još ne otkupljuje ječam.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Mixer87kac Spremaj kombajn,ne moj da dolaze kod mene iz kaca da vrsim jecam,ostacete bez musterije :haha: mala sala.danas dolazili par njih da sledece nedelje moze da se radi.ja cu moj sutra zavrsiti sa pripremom,posle kise startujem :ppozdrav:

I ja ako majstori ispune obećanje treba u ponedeljak da budem spreman i posle kiše kad prosuši krećemo. Bio jedan danas hteo da radi, reko ništa do od nedelje...
 
Au mater mu, ja kontao da je malko laksi od psenice. Kukuruza vlaznog 18-19% sam vukao po 8-8.1t. Jecam sam mislio da je tezi:sta:
 
JA sam psenice u ujakovu zmajevku tovario prosle godine 9500 kg. U istu tu prikolicu stalo je 7800 kg jecma, jednako napunjenu.
 
Nazad
Vrh