Jecam 2015-2016

Kod mene posle danasnje oluje i kisurnine zadnjih dana poleglo 50% bar ove parcele koje mogu da vidim sa asfalta, veci deo ce se podici sigurno ali jos par ovakvih oluja i ima da bude slepljen za zemlju.
Sta tu da ocekujem ni sam ne znam.
 
Zreli polako
20160516_190753.jpg


- - - - - - - - - -

Iza mene je sunce pa izgleda jos zuce
 
LG Paso sejan 23.10. 100 kg 3x15 + 30 kg Urea:

Slika od 07.05.:
2503xfr.jpg


Slika od 15.05:
5wwlef.jpg


22.04. je prskan sa Falkon + Skator + Nurel D.
Izuzetno sam zadovoljan kako izgleda...
 
Prošle godine smo Nonijusa imali 41 meter po kj, imamo ga i ove godine al nije baš ovako dobar kao Paso. Doduše, Paso je viši zbog zaorane Ureje, a nismo ga tretirali regulatorom rasta, ali za sada izgleda odlično.

Ako vremenski uslovi budu koliko toliko povoljni, očekujem dobar prinos...
 
Svratio sam nakon obilaska lucerke do jedne parcele. Video sam prisustvo mrezaste pegavosti izgleda da tek pocinje ali se brzo siri. Prosli put izgledao bas zdravo. Koliko moze da steti jecmu u ovom trenutku ?? Vidim zrno je lepo napunjeno. A bas planirao da ostavim taj semenski Nonius za sledecu godinu izgledao pre 20 dana lep I zdrav.
 
Kod mene se Nonijus dobro drzi. Ima mrezaste pegavosti, ali izgurace.
A PKB Pivan je katastrofa bozija, lisce mu je vec zuto. Tesi me to sto je zrno vec napunio.
Mislim da cu ga skinuti pocetkom juna.
 
Video sam danas jedan jecam sa asfalta bas zut zri brzo mozda ga skinu za 15-20 dana ako bude toplo kao sto najavljuju.
I ja se nadam tome da mu nece nista faliti jer se napunio klas lepo, mozda manji hektolitar ali posto ce ici za stoku nije toliko ni bitno.
 
Sledece godine cu sejati samo Nonijus defintivno. Mnogo, mnogo bolje izgleda nego Pivan.
 
Zvao neke otkupljivace za jecam. Svi hoce Ali niko ne zna cent.
Koliko je pametno ostaviti jecam kuci I posle prodati?
 
Ja sam u cetvrtak ječam prvi put prskao sa fungicidom i insekticidom. Zdrav, moj je mladji, a komsijski stariji su fasovali od leme.
 
Komsijin cadjav do klasa,ranije sejan a moj malo kasnije sejan(pocetkom nov)malo krenula bolest,jednom prskao(nasao stari duett na polici)i sad sve ok.
 
Nazad
Vrh