Ječam 2021/2022

Drug skidao ječam kaže da ima 3t po jutru
 
Etincel, voda ga davila možda bude 2t/kj
0b7d56591d5d91b01b569a5ff9b8feab.jpg

Zanzibar dao preko 4tone po kj, otišao drugar da meri i izruči
72e607e1f5134e5a2afabb18dc1886d0.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Iiiii gotovi sa ječmom.
Neznam još tačno ali prosek oko 2t/kj.
Dzaba 50 lit kiše u minut do 12.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
skinuo moj u utorak
prinos 2,6t kj
u ponedeljak cena bila 35 u utorak pala na 34din
do 60 hl ne skidaju nista a ako je manji onda skidaju nesto ali neznam koliko
ovo sto je do sada skidano prinosi se krecu tu od 2.5t do 3t
 
Šta kažu za cenu?
Meni je rečeno ovako:
Cena 35 din ali.... sačekaće još 3-4 dana da se cena iskristaluše pa onda isplaćivati.
A šta ako bude onda niža od 35, pitam ja.
Kažu, nemoraš ti nama prodati.
Skinemo ulaz, izlaz pa ti nosi gde hoćeš.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Skinut stocni jecam nonijus . Setva 15. oktobra pred setvu 150 kg 15 X 15 X 15 ( uradjena analiza zemlje ). Redukovana obrada zemlje. Setvena norma 90 kg ( preporuka promoterke ns semena ). U prolece prihranjeno sa 70 kg ureje Sve kilaze su po katastarskom jutru. Uradjena jedna zastita fungicidom i insekticidom. Prinos 2510 kg naplativog. Hektolitar 58.5, vlaga 10. Cena 34 dinara. Prvo sam se zeznuo sa kolicinom semena (od sad bez 105 kg za setvu ne dolazi u obzir). Drugo, pocetkom marta mi je napalo nesto jecam i uvenulo je 15 posto biljaka. Trece, skros sam zeznuo vreme prskanja. I cetvrto, vrucine krajem maja su ga spalile skroz, sazreo je u roku od cetiri dana. Inace jecam je bio gotov jos prosli utorak ali nijedan kombajn nije bio spreman i nijedan silos nije primao.
 
Radili i mi nešto uslužno danas. Ono što je mereno 3660 kg/kj...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Tri sorte su u pitanju.Poznati OS Bingo i dve nove eksperimentalne sorte Kum i Kralj.Ne znam gde je koji bio jer sam zagubio papir gde sam zapisao a na jednoj parceli su sva tri pomešana bez vidne razlike tokom vegetacije.S obzirom da su parcele novi zakupi, kasna setva, loša zemlja više sam nego zadovoljan.Jesenas bačeno 100 kg/k.j Map, prihrana 100 kg/k.j An, prskalica nije ulazila u parcele.
 
Ošišan ječam, NS sorte Nonijus i Parip, 2,770 kg/kj, što i nije tako loše kao što je izgledalo.
Da je kiša stigla ranije, bilo bi barem 30-40% više, ali šta je, tu je...
 
Nazad
Vrh