Ječam 2020/2021

Ako se mora, onda uzmes i prskas, normalno!
Nema potrebe preventivno prskati, to je bacanje novca. Obilazis njive i kada i ako bolest krene uzmes i prskas.
U ovako vrelim uslovima i kada su biljke bez vode hemija ite kako zna da nanese ozbiljne stete. To ti ni jedan promoter nece reci.......
Pitaj nekog iz savetodavne sluzbe kome posao nije prodaja preparata......
 
Ako se mora, onda uzmes i prskas, normalno!
Nema potrebe preventivno prskati, to je bacanje novca. Obilazis njive i kada i ako bolest krene uzmes i prskas.
U ovako vrelim uslovima i kada su biljke bez vode hemija ite kako zna da nanese ozbiljne stete. To ti ni jedan promoter nece reci.......
Pitaj nekog iz savetodavne sluzbe kome posao nije prodaja preparata......
To svakako ali se gleda u kakvom su stanju biljke ove godine je kod mene bio opravdan fungicid. Ali ima godina kada nije
 
Krenuo I ja danas
13fb73ef77183c7ae648735562b4b9c9.jpg
5e75748ae466adc5f1426b52dc500490.jpg
98b9cb606cfc45db0b986d90c55e2d5f.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sto kosite tako visoko?ima tu i pologa a i savijenog klasa,popustilo stablo,pa ga kosa presece na pola,suvo je i ne propada kombajn i ne moze tako lako da se zapuse prsti ako se zagrabi malo zemlje.
 
Krenuo I ja danas
13fb73ef77183c7ae648735562b4b9c9.jpg


Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Je l' ti ovo skracen heder na zmaju ? Ja gledam za nase uslove ispod Save i Dunava onaj fabricki 4.2 najcesce ne pije vodu, jedva bi radio one njive do glavnog puta i tu je pitanje da li ce u svaku uci jer volje ljudi da ostave po koje drvo i na ulazu..
 
Znam za nekoliko prinosa ječma u našem ataru .Od 3,3 t /kj ,4,2 t pa do 4,6.Možda ima i drugih prinosa ali za ove sam čuo.
 
Nisam mislio na tvoj jecam nego na Maticev posto kako je opisao isti je kao moj Paso i Zanzibar. Zrno zrelo, a slama debela i jos uvek nemogu reci zelena, ali jos uvek vlazna. Zar nije Skarlet jara sorta i pivarac?
 
Nazad
Vrh