Ječam 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce pripremljena zemlja za jecam,pola ugar pola nepaljeno kukuruziste...danas setva...
35iw561.jpg
 
Da li neko zna gde može da se nabavi seme Noniusa ? Na institutu ga nema , a nema ga ni po lokalnim prodavnicama....

- - - - - - - - - -

Jedva sam našao 500 kila .. cena sitnica ....53 dinara/kg.
 
Hteo bi da posejem pivski jecam pa sam u nedoumici sejao bi ga na suncokretiste ali sam suncokret prskao acetogalom 1l kj i rezon 0,5l kj dali ce biti stetnog dejstva po jecam sejao bi ga na tanjirano?
 
Jutros posejan Nonius 125 kg/k.j.Nisam uopšte zadovoljan sadržajem koji se nalazio u džakovima a kupljeno deklarisano seme,dorada PKB.Što se tiče zaštite fungicidom ofarbani su samo džakovi jer ni jedno jedino zrno ječma nije imalo nikakvu boju sem svoje prirodne.Semena pšenice je bilo 20+% sa dodatkom loma i pleve kao da je tovareno iz nekog skladišta onako đumle što mi se čini i da jeste urađeno.Bolju doradu uradim sa primitivnim selektorom nego što je ova renomirana ustanova uradila.Zapalili se da bog da.
 
Juce dok sam valjao psenice,prodjem pored jecma koji je posejan 1.10. njiva pocela da se zeleni...
 
Jutros posejan Nonius 125 kg/k.j.Nisam uopšte zadovoljan sadržajem koji se nalazio u džakovima a kupljeno deklarisano seme,dorada PKB.Što se tiče zaštite fungicidom ofarbani su samo džakovi jer ni jedno jedino zrno ječma nije imalo nikakvu boju sem svoje prirodne.Semena pšenice je bilo 20+% sa dodatkom loma i pleve kao da je tovareno iz nekog skladišta onako đumle što mi se čini i da jeste urađeno.Bolju doradu uradim sa primitivnim selektorom nego što je ova renomirana ustanova uradila.Zapalili se da bog da.

Kolega,
ja sam posjao ovaj jecam.
Znas li mozda kakvi su prinosi od istog posto ga prvi put sijem..
 
Konacno i moj jecam sejan 06.10 izbio na redove posejao sam pivski Nectaria tretiran gaucho+lamardo kazu mi da je zasticen i od podzemnih i nadzemnih stetocina!?
 
Ja sam danas posejao 60ari Jecam dvoredni,imam jos 2 hektara da posejem, cekao sam kisu pa sam malo zakasnio sa setvom.
Sto se tice Jecma razmisljam koji da posejem na ostalih 2 hektara dvoredni ili sestoredni? Koji je bolji? Zemlja je brdska pred uzev ledina...:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh