Ječam 2013/2014

Milankos koje su površine bile na ogledu?A može i reč dve o agrotehnici.
Предусев: кукуруз; Основна обрада: редукована (2 х тањирача); Основно ђубрења: МАП 122 кг/ха, УРЕА 89кг/ха (према агрохемијској анализи); Сетва: 28.10.2013. Прихрана: прва АН 220кг/ха, друга АН 125кг/ха (према Н-мин методи); Третмани фунгицидом: 22.03, 18.04, 02.05; Третман инсектицидом: 18.04.
Жетва: 15.06.2014.
Површина појединачног огледа 1000 м2
 
Zanima me kako se oralo p[osto sam ja pokusavo pa sam batalio cini mi se da su nabile ove kise napravile su beton od gornjeg sloja i nije vlaga uopste u dubini ima samo povrsinske vlage.
 
Oranje onako,srednje.Nije bas zlatno,ima vecih komada ali pala je dobra kisa pa ce sutra tanjiranje.Povrsinski sloj je taj koji pravi vece komade,zemlja je nekih 10 cm prilicno zabetonirala.Iskreno ocekivao sam vecu vlagu u zemlji.
 
bilo je malo i pologa ali nije bilo strasno djubrenje sve po analizi i mesani i urea jesenas i po analizi proletos trebalo samo 60 kg ana po ha tako sam i bacio i bilo tri prskanja od bolesti
 
Juce sam vozio komsiji i sa nekih 40-42 ara je imao 1940kg. dosta polegao,uzeo jesenas od mene seme(sejao ciklonom za djubre) uz jadnu agrotehniku i predat kao pivarac imao 13,5% proteina i 10,9% vlage. kad je kombajn istresao ja rekao da ima 2t ali sam omanuo za 60kg :haha:

@saleso bravo za prinos
 
Da li moze nesto da skodi ako jecam ne skinem do kraja ove nedelje? Kod nas je padala kisa, pa nisam mogao da ga skidam. Jel moze nesto da mu bude, osim grada? Odiguran je.
 
Skidaj to sto pre,ne cekaj.Ja sam tako prosle godine okasnio sa stocnim,pa je pola klasova zavsilo na zemlji,a prinos za ::sramota::
 
bilo je malo i pologa ali nije bilo strasno djubrenje sve po analizi i mesani i urea jesenas i po analizi proletos trebalo samo 60 kg ana po ha tako sam i bacio i bilo tri prskanja od bolesti
Jbg u Vojvodini se poljoprivreda ceni i u nju ulaze i pokrajna i drzava.A,sta mi da radino kad ja pitam u prolece u PSSS Pozarevac za N-min metodu oni ni neznaju sta je to.Kaze nemamo mi to ni Smederevo ne radi,jedino Pancevo ti je najblize!!I onda naravno djubri se odokativno.
 
Kod nas još nije skinut ni ar ječma. Njive su tako vlažne i kaljave a biljke vape za suncem. Nemam ječam ove godine. Možda je i bolje. Kombajnerima se ne ulazi u plavljene njive. Ono što nije satrela Morava napali korovi. Katastrofa.
 
Zorane bio sam u prošli petak u okolini Stopanje i Počekovine kod rođaka i bili smo na jednoj parceli ječma kod njega, ječam prezreo, moglo ga pre 3-4 dana ovrći a takvi su i ostali bili mahom, u subotu sam išao u okolinu Aleksandrovca i tamo isti slučaj, nerazumem zašto ljudi neskidaju usev kad je zreo, moglo je pre tih kiša skinuti dosta ječma u tom kraju.
 
Nazad
Vrh