JCB Fastrac

Eh da nisu tako skupi... dobro bi mi došao jedan za transport(žito, kukuruz, repa)
 
Negde sam citao o JCB, to je jedini traktor sa nezavisnom vesanjem i sasijom, svaki tocak ima svoje vesanje (valjda amortizere kao na putnickim kolima) i ima izmedju ostalog upravljanje na sva 4 tocka, tako da pri okretanju u njivi, zadnji tocak prati trag prednjeg tocka tako da ima minimalno gazenje i jako mali "ajnslag". Sve u svemu, jedan od najsavremenijih traktora, a na njega se direktno kaci i sleperska prikolica jer ima onaj obrt kao kamioni (peti tocak). Sve u svemu, ne bih se ljutio da mi ga neko pokloni!
 
Mislim da na JCB traktoru zadnji tockovi ne sluze za upravljanje. To je na JCB teleskopskom utovarivacu. Ali u svakom slucaju JCB traktor je daleko skuplji od Fendta kao polovan. ne poznajem cene novih JCB traktora.
 
na jednoj od prvih slika ,vidi se da napred imaju disk kocnice,interesuje me kako se ponasaju u uslovima koji vladaju na njivi,kao sto su prasina,vlaga ,blato,sneg............
 
Mislis dobro. Na njega se ne moze zakaciti sleperka. Moze specijalna prikolica , kao na svaki drugi traktor , pa sleperka se kaci na tu prikolicu.
 
attachment.php
 
Nazad
Vrh