Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

Lijepi kavezi!!! Koliki je razmak žica (kroz koji proturaju glavu do hranilice)?
[/quote]

Neko vreme nisam posećivao forum, pa malo kasnim sa odgovorom. Razmak između žica na prednjoj , zadnjoj, bočnim stranama i tavanici je isti: 2,5 cm, a razmak žica na podu je 1,5 cm.
Pozdrav za Toma13.
 
Nebavim se ovim poslom ali imam nameru da pocnem sa uzgojem prepelica pa me zanima kakvo je stanje na trzistu pri plasmanu jaja posto dolazim iz sredine u kojoj to definitivno nebi islo po molim vas koji imate vise iskustva da mi o tome nesto kazete. Unapred hvala.
 
milan63ca je napisao(la):
Pozdrav svima . Nekada sam gajio jap. prepelice i zahvaljujuci vama resavam da ponovo krenem u nabavku ovih predivnih ptica. Imam kavez za 30 kom. koji nikada nisam hteo da otudjim , samo da ga dezinfikujem , malo popravim i nadam se eto mene sa vama kao vas kolega . Molim vasu pomoc tj informaciju koja je cena prepelica i da li ima neko blize Cacka da ih prodaje ? Unapred hvala svima na ukazanoj pomoci .
Bas sam danas slao prepelice i ambalazu za Cacak. Javimi se ili poseti moj sajt www.farma-draganic.com
 
nabavio bih japanske prepelice , da li postoji neko ko ih gaji u crnoj gori ,i ako mi neko moze poslati konstrukciju kaveza koji mogu sam napraviti ...
 
Sto se tice trzista za jaja japanskih prepelica mogu vam reci da je veoma slabo . Nema narod para , osim onih koji moraju nesto malo da uzmu za lek a njima ... hm ... kako naplatiti , daces im dzabe i pozeleti sto pre ozdravljenje . Da li nekome trebaju kavezi za jap. prepelice ( staje 12-24 prepelice)
 
Trebaju, ali malo si daleko. :ppozdrav: Al nabaci koju fotografiju, da malo krademo ideje! Pozdrav!
 
milan63ca je napisao(la):
Sto se tice trzista za jaja japanskih prepelica mogu vam reci da je veoma slabo . Nema narod para , osim onih koji moraju nesto malo da uzmu za lek a njima ... hm ... kako naplatiti , daces im dzabe i pozeleti sto pre ozdravljenje . Da li nekome trebaju kavezi za jap. prepelice ( staje 12-24 prepelice)
Najlakse je tako reci, za svaki posao pa i za ovaj covek mora da se namuci. Kako to da ja prepelice i jaja prodajem po Cacku, Guci, Uzicu a ti ne mozes? (Iz Beograda sam) Za vikend saljem ptice coveku koji je iz jednog sela izmedju Guce i Lucana. Budi uporan ovo je posao na duge staze!
Sto se tice kaveza, ipak si odlucio da otudjis...
Ja imam svoje ali evo posalji mi sliku i cenu na mail koji ces naci na sajtu www.farma-draganic.com
 
Kupio sam 60-tak prepelica pa me interesuje njihova ishrana za sada im dajem koncetrat za nosilje,dali trebam ubacivati nesto vise ili je to ok.
 
Taj koncentrat se daje u toku proizvodnje jaja, a proizvodnja kad krene ide do kraja...kad budes hteo malo da ih "odmoris" prekines proiz. jaja trebo bi im dati slabiju hranu....(čistu prekrupu u koju treba ubaciti vitamine i minerale)..
 
Milane hvala na odgovoru,meni su prepelice pronele polovinom januara i od tada dajem koncetrat za nosilje,drzim ih u kavezima 60x60 i to 20kom.u svakom sto znaci imam 3 kaveza za 60 prepelica i one nose 35-40jaja dnevno a ima 48kokica i 12petlica pa sam hteo da pitam dali koncetrat za nosilje zadovoljava njihove potrebe za normalnim zivotom a ne za procentom nosivosti ili ima posebna receptura za prepelice.Hvala sto si se ukljucio u moje pitanje i dali i ti drzis prepelice.
 
Japanske prepelice gajim od oktobra 2010. god. Počeo sam sa 15 kom. Odnos polova 4:1 (kokice: petlići). Vrlo su osetljive na stres (lično iskustvo), a sada ih imam 5 koka i 2 petlića. Hranu im dajem na volju, standardna hrana za koke nosilje 16,5 % proteina, i svaki dan snesu 4-5 jaja koja su teška 10- 12g.
Interesuju me iskustva "starih" odgajivača u pogledu režima osvetlenja ( da li je isto kao kod koka nosilja: 16 sati svetlost, 8 sati mrak), i minimalna dnevna količina hrane po ptici.
Pozdrav svima!
 
zigihard je napisao(la):
Milane hvala na odgovoru,meni su prepelice pronele polovinom januara i od tada dajem koncetrat za nosilje,drzim ih u kavezima 60x60 i to 20kom.u svakom sto znaci imam 3 kaveza za 60 prepelica i one nose 35-40jaja dnevno a ima 48kokica i 12petlica pa sam hteo da pitam dali koncetrat za nosilje zadovoljava njihove potrebe za normalnim zivotom a ne za procentom nosivosti ili ima posebna receptura za prepelice.Hvala sto si se ukljucio u moje pitanje i dali i ti drzis prepelice.
Ja lično ne drzim prepelice, nekada sam ih drzao čisto da se oprobam u njima, legao sam ih dosta dobro...a hranio čistom prekrupom uz dodavanje vit i minerala za nosenje....i opet su nosile uredno....Koncentrat za koke nosilje u potpunosti zadovoljavaju potrebe prepelica, a ako oćes ponekad im mozes dati minerale (calcijum), ali ako bas redovno koristis koncentrat nema potrebe...
Primetio sam kod nekih odgajivaca da drze po 5-6 komada u kavezu 4+1 ili 5+1, a ponekad se ubace i 2 petlića na 8-10 koka u jednom kavezu...nisam nigde sreo 20-tak komada u jednom kavezu, ako je "atmosfera" dobra-ako se ne tuku petlići...onda je ok...nemoras ih dirati....Pozz
 
Ja moje drzim u podrumu 3x3m i stavio sam 4sijalice od 100w i tako dobio temperaturu od 21stepen i svako jutro gasim 1sat tako sam nasao na forumima da treba da im se gasi 1sat u toku 24h a dali je to ispravno neznam,dali neko zna nesto o inkubiranju prepelica:temperatura,vlaznost,provetravanje,okretanje u inkubatoru sa ventilatorima i sijalicama.
Post je spojen: [time]1298731597[/time]
_________________________________________________
Hvala Milane ja kavez 60x60cm.pregradim na pola tako da u jednoj polovini stavljam 8koka i 2petlica i za sad nemam problem a hranim samo koncetratom za pilice a citao sam neke citate vecih odgajivaca da to nije dobro kao oni imaju posebnu recepturu za japanske prepelice a ni jedan nije tu recepturu objavio.
 
Milan BMK je napisao(la):
Taj koncentrat se daje u toku proizvodnje jaja, a proizvodnja kad krene ide do kraja...kad budes hteo malo da ih "odmoris" prekines proiz. jaja trebo bi im dati slabiju hranu....(čistu prekrupu u koju treba ubaciti vitamine i minerale)..
Da bi odmorio prepelice treba da ti duze od 8 sati budu u mraku a ne da im dajes prekrucu time ces samo da ih upropastis... Naravno da postoji posebna hrana za prepelice ali je na nasem trzistu nema, koncentrat za koke nosilje je najpribliznija!
Post je spojen: [time]1298734679[/time]
_________________________________________________
duskoc je napisao(la):
Japanske prepelice gajim od oktobra 2010. god. Počeo sam sa 15 kom. Odnos polova 4:1 (kokice: petlići). Vrlo su osetljive na stres (lično iskustvo), a sada ih imam 5 koka i 2 petlića. Hranu im dajem na volju, standardna hrana za koke nosilje 16,5 % proteina, i svaki dan snesu 4-5 jaja koja su teška 10- 12g.
Interesuju me iskustva "starih" odgajivača u pogledu režima osvetlenja ( da li je isto kao kod koka nosilja: 16 sati svetlost, 8 sati mrak), i minimalna dnevna količina hrane po ptici.
Pozdrav svima!
osvetlenje ti je dobro a sto se tice hrane od 27 do 30g po odrasloj ptici dnevno...
Poseti sajt www.farma-draganic.com.
Post je spojen: [time]1298760332[/time]
_________________________________________________
zigihard je napisao(la):
Ja moje drzim u podrumu 3x3m i stavio sam 4sijalice od 100w i tako dobio temperaturu od 21stepen i svako jutro gasim 1sat tako sam nasao na forumima da treba da im se gasi 1sat u toku 24h a dali je to ispravno neznam,dali neko zna nesto o inkubiranju prepelica:temperatura,vlaznost,provetravanje,okretanje u inkubatoru sa ventilatorima i sijalicama.
Post je spojen: [time]1298706397[/time]
_________________________________________________
Hvala Milane ja kavez 60x60cm.pregradim na pola tako da u jednoj polovini stavljam 8koka i 2petlica i za sad nemam problem a hranim samo koncetratom za pilice a citao sam neke citate vecih odgajivaca da to nije dobro kao oni imaju posebnu recepturu za japanske prepelice a ni jedan nije tu recepturu objavio.
4 sijalice po 100w :haha: to ti je previse kolika god da ti je prostorija.... A taj sto ti je rekao da im gasis 1sat svetlo na 24h ili je lud ili se drugira, ajde ti spavaj sat vremena dnevno da vidim koliko ces da izdrzis? Nemoj da se zacudis ako ti prepelice nose samo 7-8 meseci... A sto s etice recepta za koncentrat imam ja i prijateljski savet ti je da se ne zanosis, kada budes pravio koncentrat na tone javi se pa cu ti dati nije problem. http://www.farma-draganic.com/
 
Dzonko je napisao(la):
Milan BMK je napisao(la):
Taj koncentrat se daje u toku proizvodnje jaja, a proizvodnja kad krene ide do kraja...kad budes hteo malo da ih "odmoris" prekines proiz. jaja trebo bi im dati slabiju hranu....(čistu prekrupu u koju treba ubaciti vitamine i minerale)..
Da bi odmorio prepelice treba da ti duze od 8 sati budu u mraku a ne da im dajes prekrucu time ces samo da ih upropastis... Naravno da postoji posebna hrana za prepelice ali je na nasem trzistu nema, koncentrat za koke nosilje je najpribliznija!
Ne slažu se moja misljenja sa drugima, ali ok..ipak imam jedno pitanje koje glasi: dali se prepelice mogu odmoriti od proizvodnje jaja za period od 8 sati ili kao sto si napisao duze od 8 sati u mraku....?
Obično ko drzi prepelice za proizvodnju jaja maksimalno ih koristi tj. ne prekida ni dana sam tok proizvodnje,ali opet po mom misljenju to je izivljavanje na zivotinjama...pa ih barem na neki period treba odmoriti, a sto se hrane tiče i ja verujem da postoji posebna receptura za njih, ali ko je poseduje (ako se radi o privatniku) čuva je kao poslovnu tajnu..a ako je neka firma proiz...onda je verovatno ima i za kupiti negde u inostranstvu....Ja sam napisao da ih treba hraniti prekrupom uz dodatak vitamina i minerala u periodu odmaranja....sto je po meni ispravno jer će se na taj način odmoriti od jake hrane i od maksimalne proizvodnje jaja....prekrupa naravno kukuruzna-sva stoka jede prekrupu i nisam jos čuo da se nesto (neka zivotinja) upropastila od prekrupe...
Što se tiče inkubacije jaja, ja sam radio po propisima za kokosja jaja i sve je bilo ok...od 55 jaja 47-49 pilića (neznam tačan broj)...jaja su bila u drvenom okviru koji je umesto letvica imao mrezu (mreza je sitna, a koristi se za izolaciju tj. za postavljanje stiropora-o toj mrezi se radilo), jaja sam okretao tako sto sam dlanom par puta presao preko nih i nataj način ih okrenuo...prskanje par puta na dan pred izleganje i to je to...srećno u odgoju
Pozdrav iz Bezdana
 
Milan BMK je napisao(la):
Dzonko je napisao(la):
Milan BMK je napisao(la):
Taj koncentrat se daje u toku proizvodnje jaja, a proizvodnja kad krene ide do kraja...kad budes hteo malo da ih "odmoris" prekines proiz. jaja trebo bi im dati slabiju hranu....(čistu prekrupu u koju treba ubaciti vitamine i minerale)..

Da bi odmorio prepelice treba da ti duze od 8 sati budu u mraku a ne da im dajes prekrucu time ces samo da ih upropastis... Naravno da postoji posebna hrana za prepelice ali je na nasem trzistu nema, koncentrat za koke nosilje je najpribliznija!
Ne slažu se moja misljenja sa drugima, ali ok..ipak imam jedno pitanje koje glasi: dali se prepelice mogu odmoriti od proizvodnje jaja za period od 8 sati ili kao sto si napisao duze od 8 sati u mraku....?
Obično ko drzi prepelice za proizvodnju jaja maksimalno ih koristi tj. ne prekida ni dana sam tok proizvodnje,ali opet po mom misljenju to je izivljavanje na zivotinjama...pa ih barem na neki period treba odmoriti, a sto se hrane tiče i ja verujem da postoji posebna receptura za njih, ali ko je poseduje (ako se radi o privatniku) čuva je kao poslovnu tajnu..a ako je neka firma proiz...onda je verovatno ima i za kupiti negde u inostranstvu....Ja sam napisao da ih treba hraniti prekrupom uz dodatak vitamina i minerala u periodu odmaranja....sto je po meni ispravno jer će se na taj način odmoriti od jake hrane i od maksimalne proizvodnje jaja....prekrupa naravno kukuruzna-sva stoka jede prekrupu i nisam jos čuo da se nesto (neka zivotinja) upropastila od prekrupe...
Što se tiče inkubacije jaja, ja sam radio po propisima za kokosja jaja i sve je bilo ok...od 55 jaja 47-49 pilića (neznam tačan broj)...jaja su bila u drvenom okviru koji je umesto letvica imao mrezu (mreza je sitna, a koristi se za izolaciju tj. za postavljanje stiropora-o toj mrezi se radilo), jaja sam okretao tako sto sam dlanom par puta presao preko nih i nataj način ih okrenuo...prskanje par puta na dan pred izleganje i to je to...srećno u odgoju
Pozdrav iz Bezdana

Pokusaj da im dajes splacine, moj komsija daje svinjama i odlicno napreduju!
Moj prijateljski savet: Procitaj neku knjigu o japanskim prepelicama npr. izdavacka kuca Draganic ili naruci CD. TAMO IMAS I RECEPT ZA KONCENTRAT http://www.farma-draganic.com/?page_id=152
 
eee ljudi polako bez prepirke kao sto vidite mora na tone da pravis da bih imao recepturu :nono:pa zar je tolika tajna u meduvremenu sam saznao da je hrana za fazane najpribliznija u svakom slucaju hvala Dzonku na svom objasnjenju al sam shvatio da svaki odgajivac ima svoju recepturu za pravljenje hrane naravno imaju dosta prepelica i da se ne isplati kupovati dzakcice od 10kg.kao sto radim ja a i u pravu ste nema potrebe za nekim zaludivanjem kad si mali (odgajivac)stace ti da znas sve,Milane praksa je majka i najbitnija stavka a za svetlo smatram da je Dzonko u pravu 100%sto je i logicno,ja sam u predhodnoj poruci naglasio da mi je bitno njihovo zivljenje pa onda jaja,hvala
 
Nazad
Vrh