Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
da nije to kemira sto ti nudi ??
Ja sam se resio da radim sa zeleni hit jer imaju sve sadnice koje meni trebaju pa mogu da malo saram :D
 
Zoranuros je napisao(la):
pa cuo sam se danas sa jednim covekom koji mi nudi te sorte,pored ovih nudi i aziju,roxsanu,albu itd.ali kaze da im je nova ova " eva i sirija a za doru nisam siguran...a cena je 18-20 din zavisno od broja zivica...KATEGORIJA JE A pa sad neznam kako daju prinos te sorte...ali u glavnom mi najpre preporucuje asiju ona je 20-22 din.KATEGORIJA isto A..
Ja imam Doru,desetak hiljada zivica,prve godine je solidna,krupna,rodna,nije tako bujna,pa je i laksa za branje,ali je i vise izlozena suncu pa pred kraj berbe ume da dobije ozegotine,malo je svetlije boje od drugih sorti koje imam,pa u gajbi narocito kad je poluzrela ne deluje bas sjajno,a i u kasnijim godinama ume da pati od hloroze,doduse ,na nasim cernozemima,mozda u vasem kraju to neece biti problem,sve u svemu,treba probati razne sorte,nekoliko godina,pa onda davati neki konacni sud.Ja sam se kleo u Madlenu,ali ove godine,uz ovoliku kisu nema te hemije koja je moze spasiti od trulezi a i zene se ubise oko nje u branju posto se pretvorila u dzunglu...Mene opet zanima kakva je Asia u praksi... :ppozdrav:
 
@ macosd
bezi od recorda, nikako ga nemoj saditi, prekrupan plod a duplo meksi od zenge :udri: :udri: :udri: imam ga ja, a ti gidni zorane mani se corava posla nego sadi ono sto ti se kaze :haha: :haha: :haha: :haha:
 
ma brate aco da vidim kakve su to nove sorte dal je neko imao,zbog toga,sta uradio tvoj brat povodom onog sto se desilo kod bezinske pumpe,jel kriv ili nije?
 
Ja imam albu ,kleri i rekord ,Kleri mi je ponela dobro imala dosta ploda ali je istrulelo oko 70%,alba je istrulela nesto manje ali i pored tolike trulezi od nje sam nabrao skoro 0,5 kg po zivicu plod je je lep sjajan crven ne menja se odmah vec moze da se prodaje na tezgi ceo dan bez problema i ostane cvrsta , a rekord prvo takodje dosta truli ali naberem zaista lepe u gajbi i ja pregledam nema trulih i to berem popodne i kada prenoci , ujutru stenica ima koliko ti dusa hoce i svaka skoro pokaze delic kao da je nagnjecena a kada je prodajes jos na pijac ceo dan pola odpadne zaista mislim da je mnogo losa sorta odnosno nije dobra za transport ... s toga mislim da je trenutno alba ipak najbolja i kako cujem asia da je vrlo slicna albi .
 
svaka cast ljudi na savetima :D :D mislim da definitivno otpada rekord a ostejem samo na roxanu, clery kao najukusniju, aziju i alba ako mi se dopadne ukus pa mesto clery :bravo: :ppozdrav: :ppozdrav:
Ove godine clery je pukla od trulezi ali je madlena jos jace teko da nju definitivno izbacujem napolje a marmoladu samo da mi se ukaze prilika isto leti napolje mada je ove godine opet spasila rod u smislu kolicine jer i nju sada berem i nesto se nadje kod cleru a madlenu :nono: :nono:
 
ja cu imati ali sam ti malko podalje a i kako ce ti roba stici kojim putem :sta: to samo ti znas. Bolje ti je da uzmes onda uvozni pa teraj...
 
daj tu sliku :D mada moj bata to sa obicnom kosilicom za dvoriste pokosi za dan (najjeftinija radna snaga) :haha: :haha: :haha: :haha:, jos malo i kraj berbe, danas sam imao tako kvalitetnu jagodu da je malo hvalilo da je prodam po 600din kao sumsku :haha: :haha: :haha: :haha:, znaci ne verujem sta se desava sa jagodom ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
luda godine koji prijatelji :haha: meni je u sredu zadnja siromasna berba i onda ide sve na kosenje i to sa trimerom ( jel njega imam a kosacicu jis ne pa daj sta das :ppozdrav:
a ucinak za jedan dan od 10 h je 2 kj tj. oko 1,3 ha sto je za mene odlicno
 
niste mi jasni, kao posle berbe odmah kosite :sta: :sta: :sta: :sta:, koliko sam ja upucen jagoda sprema rod 40dana posle berbe :sta:, a vi je odmah pokosite, nije mi tu jasna ta logika :sta:
 
kosimo je da bi skinuli odmah bolesnu lisnu masu a zatim je pumpamo da nagura lisnu masu a pupoljke za sledecu godinu formira druge polovine avgusta-pocetak septembra :D zato je prvo kosim pa oprskam-dezinfikujem i pobijem sve grinje koje se na ovu vrucinu namnozile, pa je onda napumpam :haha: :haha:....
 
da ali ti zato ponovo cveta u septembru i moras da skidas cvetove. . . Ja ipak kosim krajem septembra, i za sada mi se pokazalo super, nema bolesti, ne stigne da cveta, i sasvim dobro izgura lisnu masu
 
pozdrav svima! Jako mi je puno trebalo da procitam sve ovo...a i berba jagoda je bila u toku... Nema se vremena. Da ne duzim mnogo... Trenutno imam skromnih 20-tak ari zasadjenih i to sorte: clery, faveta, tochampion, marmolada... Planiram da ove godine prosirim sa jos nekih 25 ari i to sortama: asia, alba i roxana. S' tim u vezi potrebno mi je vasa preporuka o nabavci sadnog materijala(ako neko od vas ima za prodaju). Potrebno mi je ukupno oko 10-tak hiljada zivica. Unapred hvala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh