Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
hvala na odgovoru. imam jos poneko pitanje. posto sam osisao jagode i sledi prskanje bakrom pa protiv gusenica. e onda planiram vec sutra da pustim malo prihrane sa vise fosfora i da ih malo zastitim ridomilom. ustvari malo bih promenio ridomil i koristio aliette flash. pa me interesuje dali on moze i dali je bolje zalivati ili prskati sa njim?
a za gusenice sam uzeo nurell-d. pa me i za njega zanima dali je bolje prskati ili kroz kpk. i za jedno i za drugo sredstvo me zanima ako je zalivanje bolje koja je koncetracija u pitanju?
 
Pozdrav forumasi:ppozdrav:
Od prosle godine smo se poceli baviti uzgojom jagode na otvorenom trenutno imamo oko jednog duluma zasadjene sorte marmelade.Trenutno krecemo sa pripremama jos jednog duluma zasada na foliji samo nismo sigurni koju sortu da kombiniramo sa postojecom.
Svaki savjet je dobrodosao
PArcela na kojoj sadimo je ledina na kojoj se nije sijalo par godina pa me sad zanima na koji nacin bi trebalo tretirati zemlju protiv korova
 
Zavrsio sam sa berbom jagoda. Posto sam nov u poslu sta treba raditi? Primetio sam da imam neke pege na listovima i stablu. Sta je to i kako daga se resim ? Unapred hvala.
 
Drugari pomagajte..:)

Imam jagodu sorte Irma i imao sam sad problema sa Truljenjem...Kako da rešim ovaj problem? Očekujem drugi rod polovinom jula pa ne bi voleo da mi se ovo opet desi.
 
Molim za pomoc, da li znate koja je bolest u pitanju?
Imam jos slika neko nesto nece da mi prihvati da ubacim jos
 
A evo i slika
13z8jyt.jpg

2hnywhy.jpg

j5xxdd.jpg
 
Crvena pjegavost lista , to se desava kad list bude star pa ga napada crvena pjegavost lista , ali sad ljepo posisaj list , iznesi ga iz zasada van i zapali a korjen pospricaj s necim na bazi bakra.
 
mojalovaa

Bolje valjda pre sisanja,

Poceo sam da sadim zivice u kontenjere imam 70 kontenjera
 
A sta ti vredi prskati bolestan list pa ga sisati i iznositi van te paliti , ako hoces poslusaj mene , ljepo osisas , oprskas i to ti je preventivna zastita novog i mladog lista.
Ajde okaci koju sliku pod maticnjaci za rasad jagoda da nesto naucimo , de uslikaj malo ta mlade zivice kako izgledaju pre sadnje , kako ih sadis , sta radis i tako redom , mislim ljepo bi bilo da se malo iskustva razmjene.
 
zdravo forumasi. Poceo sam uzgoj jagoda u plasteniku i porucio sadnice sorte alba 1800kom. Interesuje me dezinfekcija postojeceg plastenika i saksija. Prosli put u plasteniku je bila sorta katastrofa - ovaj SONATA. Poznajem par ljudi koji su imali tu sortu ali niko nije bio ni priblizno zadovoljan. Sto se tice plastenika , on je iz ATP , to je vrh katastrofe. Ljudi ona konstrukcija za plastenik je slabija od najjeftinijeg suncobrana. Palo je malo snega preko noci a on se presavio skroz do stubova. To nema nikakvo ojacanje-poslacu Vam slike. Ovo Vam pisem zbog toga da neko neprodje kao ja. Treba mi neko da izmenimo iskustva u vertikalnom uzgoju. i jos nesto... koji supstrat da uzmem mislim na koju velicinu u mm.
 
Najbolje bi bilo živić sačuvati zdravim, da bi bilo što bolje obrazovanje rodnih začetaka za narednu vegetaciju!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh