Jagode-opšta tema

Zlo i Naopako od godine! Ne znam da li sam ja maler,ili ostale novajlije. Ja sam ubrao jedan kilogram do sada,to mu dodje 1kg jagoda 2000e.
Provericu u ponedeljak po kojoj ce ceni Budimka iz Požege otkupljivati drugu klasu.
 
Svi su izasli sa cenom od 40dinara sa peteljkom a 60 dinara bez peteljke, pazi jeste greota cena 40 dinara, ali ja tu jagodu ispucalu od vode moram da sklonim sa biljke, tako da bi ovako samo bio u minusu jer placam radnike da je skinu, ovako bar ide 20 kinti njima i 20 kinti meni. Danas nabrao 100 kila i ostalo za kilo jagnjeceg i litar litar:haha::haha::haha: da me nije kisa omela imalo bi i za sopsku salatu a ovako moram samo pecenje da jedem :haha::ppozdrav:
 
ljudi ja sam u moj jagodnjak ulozio 4000 dinara i do sada sam ubrao 8.5kg posto merim svaki put kada uberem,bracu ih jos i mogu vam reci da sam zadovoljan s obzirom da nisam nista znao oko jagoda

- - - - - - - - - -

imam samo pitanje za stare jagodare,procitao sam ovde na forumu da jagode mogu da se iziritiraju da daju dve berbe KAKO?
 
Kod mene juce-prekjuce bila dobra berba, po kisi, sigurno par stotina kila... Doduše ja jagode nisam ni brao ni video, već su ih obrale komšije iz okolnih sela, što su branile savski nasip. Al eto, bez njih bi možda neka i istrulila - ovako je to sprečeno.
 
Kod mene alba oljigavila i ispucala sva koja je imalo zarumenela. Kleri tako-tako a arosa ko da ni kap kise nije palo
 
A ja imam samo Albu i Roxanu, tako da... Ne pitaj, katastrofa! Imam i 26a pod plastenikom, ali ga je polavila voda 36 sati. MI-LI-NA!!! Berem u kofe, iznosim. Dodatno ulaganje, a da li će vredeti -pojma nemam!
 
Poslednja izmena:
Verovatno ste čuli za ono uputstvo iz Batuta da se roba sa poplavljenih područja ne sme konzumirati... U vezi s tim - po terenu idu sanitarni inspektori i ako vide da je jagoda bar malo pod vodom, zabranjuju promet njima dok ne dokažete da je jagoda mikrobiološki zdrava.

Meni je konkretno bio sanitarni inspektor iz Šapca, prilično neupućen u celu priču, nije znao čak ni koja analiza treba da se uradi, ni kako da zavede papirološki taj ceo postupak sa zabranom. Generalno su potpuno izgubljeni (ne mislim da oni lično imaju neku zlu nameru, ali da su neupućeni u svoj posao i da ih baš briga ako zbog njihovih postupaka neko ostane bez zarade ove godine - to svakako). Ko će nadoknaditi štetu jagode koja će propasti za 7 dana koliko traje analiza, a jagoda bude u redu, to niko ne pominje.
Probali su da nas ubede kako moramo uraditi SVE analize koje lokalni lab radi! I teške metale i ovo i ono, ali smo zvali Beograd i potvrdili da treba da se uradi samo mikrobiološka (što verovatno podrazumeva test na Ešerihiju koli i Salmonelu).

Oko samih analiza - U Šapcu je osnovna mikrobiološka analiza oko 6000. Postupak teoretski traje najkraće 3-4 dana, a realno može biti i do 6-7. Kao najbolje laboratorije naveli su mi Laboratoriju SP u Bečeju (Soja proteinova) i Gradski zavod za javno zdravlje u Beogradu.
Prvo su mi neke lokalne laboratorije rekle da u te dve laboratorije može analiza da se uradi i brže, nekim bržim postupkom, za npr 2 dana, ali kad sam zvao te laboratorije rekli su da to prosto ne može i da onaj ko ponudi mikrobiološku analizu za 1-2 dana ustvari neće ništa ni uraditi već samo izdati papir. Divota.

I sad - najlepši deo, šabačka laboratorija je jutros dobila papir od Beograda da oni više NE SMEJU vršiti analizu za šabački deo koji je bio poplavljen već to mora raditi Beograd. Šabac može/hoće da izvrši samo analizu voća sa parcele za koju se donese papir iz opštine da nije bila poplavljena.
Jedni to tumače kao da će svo voće sa tih područja bez ikakvih pitanja da se uništava, a drugi kao da se nema poverenja da će lokalni lab pošteno da istestira lokalne proizvode.
 
Poslednja izmena:
Par slika od Albe što je ostalo u saksijama lijepo rodile a slatke ko med prihrana je mineralno gnojivo 5-15-30 rastopljeno u vodi, a vani imam nešto malo isto Alba ali još nije počela zreti pošto je više od pola dana u hladovini a mjesečarke sve obrane.
Svaki dan po malo nikakva zaštita samo za unučicu namijenjeno..



 
Poslednja izmena:
@radasine druze, malo ranije pisali smo o deformitetima Albe, ja sam pre desetak dana zavrsio sa berbom, mada ima tu i tamo po neki zeleni plod i to jos i krupan. Interesuje me kako si ti prosao, jer si pisao da si jagode tretirao tri puta sa Bor-om i aminokiselinama, pa dali je i pored toga bilo deformisanih plodova, ili su plodovi bili pravilnog oblika. Pratim i znam da su mnogi imali problema sa jagodama, malinama i ostalim kulturama, nadali smo se svi na dobru sezonu, ali sa prirodom nikad se ne zna.
 
Moze li mi neko reci do koje temperature se smiju prskati jagode ili ima li efekta da se prskaju predvece.
 
Nisu ni meni javili nego sam cuo na TV.Zvali me prosle godine ali je to meni bilo daleko(ne znam sad ni gde je bilo). Sorte su ok mada mi je Rumba sad usitnila(doduse ja to i ne prihranjujem) a florense sam tek poceo brati i dosta su krupni plodovi cak i krupniji nego kod rumbe kod prvih branja, boja tamno crvena a rumba svetlija dosta. florense je i bujnija. ima jos jedna sorta koju su mi spakovali(ima 10-tak sadnica) a ne znam koja je, inace je jako slatka i peteljka se lako odvaja (za razlik od rumbe za koju treba da se pomucus da otkines peteljku) ta sorta je jako bujna i dosta je napredovala pa u korenu ima 5-6 glava za 1 sezonu da je nagurala ali je problem sto mi se cini da je prinos jako mali jer u tom zbunu vidim svega 15-tak cvetova dok na rumbi sa 2-3 glave bude i mnogo vise.
 
i kod mene je bilo tako prepolovilo rod dusa me boli koliko sam trule jagode bacio sada je posle ove kise ta trulez stala i nema je vise
 
Mojalova,druze apsolutno ista stvar se pojavila kod mene,lici na trulez a nije,ja sma mislio da su neke opekotine od sunca,jer sa jedne strane porozi jagoda,cak je zahvatalo i one zelene.Nista ja sam te ostecene pocupao sve,al srecom posle se to ne siri dalje.
 
Nazad
Vrh