Jabuka

Za Red Chief jeste, za Ajdared je mozda malo 1,2 m na bujnijoj podlozi

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
red cif na M9 ni kao sadnica za 1 godinu nemoze da predje 1m kao sorta je slabo bujan + podloga je ubija skroz,pa je najbolja varijanta 26 ili 106
 
Ajdared ti je na knap 1.2m na toj podlozi. Za m9 je ok taj razmak za vretenast zbun. Red cif imam malo iskustvo, ali na m9 ne raste. Uzasno mala biljka.
 
Izvadio komsiji nekih 300 komada.Podmladjuje zasad.
j9a4b8.jpg
 
Kako u ovakvom zasadu unose u zemlju vestacko djubrivo? vidim da nije ni frezirano ni tanjirano, samo trava koja se verovatno totalise.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Trava se mulcerom prelazi redovno.Po celom zasadu je kap po kap sistem.Kroz njega se pomocu dozatora radi prihrana i kojesta.Naravno radi se nesto i preko lisne mase.
 
Danas smo gazili, morali smo mrezu skupljati, najavljuju sneg. Mogu reci da sam na nekim mestima poprilicno rasturip travu nazalost! Toliko sam pazio, i sad se moralo, sta da se radi! Nadam se da ce se oporaviti. Danas joj je tacno drugi mesec od setve...valjda je dovoljno jaka da se oporavi.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Talianu to za rakiju ili za prodaju?Jesi rasprodo jabuku i kakva je cena i potraznja sada?
Jeste to je za rakiju,jedan deo GS sam dao početkom septembra, jonagold ide od kuće ko alva,ZD slabije ali ide mada je prerodio pa je sitniji i uglavnom je još u hladnjači i otiće u sok.Cena 10 din za rakiju (inače samo prijateljima prodajem, ostalo preradim ja) ovo ostalo 30-40 na malo.
Danas bila proba ima još nekih sitnica da se poradi a sledeže nedelje bi trebalo u inostranstvo po pasterizator ....itd
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko valjda bakarno sredstvo u sasvim malim kesicama za jesenje/zimsko prskanje? I koje bi mi preporucili...
 
A jel moze time da se prska i tresnja, breskva i vinova loza(u pitanju su 2 ovogodisnje sadnice) to mi je kod kuce u dvoristu?Na tresnji i breskvi potpuno opalo lisce a na vinovoj lozi nije i na nekim jabukama... Izgleda da ce za vikend biti dobro vreme za to prskanje a pre toga bice i mraza da opadne jos lisce...
 
Nazad
Vrh