Izrada kvalitetnih jasli za ovce

dobre jasle sto se tice rastura, samo malo ovaca stane
 
evo jedni interesantni jasala mislim da moze svaki da napravi koi oluke radi
2d6pjkp.jpg

ovo je kod mog drugara u stali
ftcyep.jpg
 
Pomagao sam jednom drugaru da napravi, pravili smo skelet od cevi tako da nije bila potrebna armatura, lepo obrusili i nema ostrih ivica nigde jer su krajevi oblozeni cevima
 
meni su jasle van objekta ,ustvari na ogradi od tora al sa spoljne strane... fosne 5ice na zemlji okolo isto od dasaka napravljeno korito, na ogradi od tora rupe da izbace glave i milina...hranim ih ni ne ulazim u tor.. rastura nema uopste , a poenta je da ta rupa na ogradi bude sto uza taman da moze glavu da uvuce i izvuce, i ona kad gurne glavu kroz tu ograduu taj sanduk da dno bude sto nize (po mogucstvu na zemlji) i ona onda nabije glavu tu i dok se ne najede ne vadi je odatle i sve ostaje u sanduku .. pre sam imao problem velikog rastura al sad sam to sveo na minimum-minimuma.. jedino ono sto nece da pojedu to ostane, al da mi kao pre izvlace po puna usta sena iz jasala da zvacu i da im okolo pada i jos da to onako uredno ugaze xaxa, to im je proslost.. sad je mirna backa :riba:
 
@minotauro kako kada pada kisa koliko ti izdrze fosne zbog silne vlage u njima kisa sneg.ja sam o tome razmisljao ali odustao zbog toga
 
Bato samo da si pod spusio a donja daska da ti bude bar 20cm jasle bi bile odlične, ovako će biti rastura
 
Kao sto sam napisao u predhodno postu, ali evo opet da ponovim, ove jasle su samo za koncentrat!! Znaci u njih nece biti stavljano seno.
 
Nazad
Vrh