Ishrana kunića peletima

zabac je napisao(la):
Da tu si u pravu sto ih je vise slabije napreduju ali meni je zao da ih odbacujem.Pustim da priroda odradi svoje pa najjaci opstaju.Kazi mi koliko kostaju crveni novozelandski kod vas-kod nas ih skoro da nema ili bar kolko ja znam[za cistokrvne].
tesko je naci znam....ja sam od jednog cice bio uzo ali je umro...cuo sam da ih ima mozda par njih u beogradu i jedan u bajmoku(izmedju sombora i subotice)...oko 30 eura komad...pa ko voli nek izvoli
 
OOOOO,gospodine Zabac,kako ste?dobrodosli na forum,trebao nam je neko ko ima prakticna iskustva....pozz!
 
sto? :haha:
salu na stranu,3 godine nisu mala stvar....trebalo bi da okacis fotke kunicnjaka,da vide ljudi sta je ozbiljno ulaganje u prostor i opremu.... :ppozdrav:
 
Ajde Vescani posetite jedan drugog pa cete pogledajta sta ko ima pa ako treba i da uslikate pa da se vidi.

Pozdrav od zemljaka.
 
da se posetimo? :haha:
posecujemo se mi.....od Zapca uzimam kunice jer su kvalitetni i znam kakav je njegov kunicnjak,zato i kazem...... :ppozdrav:
 
:haha:
ja moj prostor jos ne mogu da nazovem kunicnjak jer imam 1 kavez sa 4 boksa.....kad nabavim jos i malo ozbiljnije zapucam u ovom pravcu,naravno da cu postaviti slike,nije nikakav tajni patent... :haha:
 
stavicu ljudi slike za koj dan nema sta da se krije.ja planira neku mini farmu od 20-tak zenki pa mozda malo i preterujem.ubice me zena


Edit by Branko: Nemojte ljudi da se svađate. Deo prepiske koji teži tome obrisan. Sve žalbe na pp.
 
zabac je napisao(la):
stavicu ljudi slike za koj dan nema sta da se krije.ja planira neku mini farmu od 20-tak zenki pa mozda malo i preterujem.ubice me zena


Edit by Branko: Nemojte ljudi da se svađate. Deo prepiske koji teži tome obrisan. Sve žalbe na pp.

pretpostavljam da 20-ak zenki nije za licne potrebe, to imas "kanale" za neki siguran otkup, posto ne verujem da ce se neko zaleteti u nekakvu proizvodnju bez koliko-toliko sigurnog plasmana robe.
ukoliko imas kanale za plasman, bilo bi lepo to podeliti sa kolegama
:D
 
Ljudi dali je neko vec vodio neku statistiku, koliko peletrina treba za kg prirasta i sena, deteline, pa da se moze doci do neke racunice o isplatljivosti drzanja i prodaje kunica. Ili se samo u hobi proizvodnji ne racuna jer je to za svoje zadovoljstvo pa sta kosta da kosta.
 
zabac moze reci tacno koliko je potrebno jer decko pedantno radi....pazi,ja nisam vodio neku statistiku a i relativno sam novajlija u ovome,ali dosadasnja potrosnja hrane kaze da je u najboljem slucaju potrebno 3 kg hrane za 1 kg prirasta...neka me neko ispravi ako gresim.... ::namigivanje::
 
170 din zive vage je prihvatljiva cena,zna se da za 1 kg prirasta pojedu 3 kg paleta,a 3 kg paleta kosta 75 din(po maloprodajnoj ceni,a gde je kad uzmes vecu kolicinu tada izlazi puno jeftinije)....
racunica je jasna....i sve to puta 100 kom. po 2.5 kg ....zarada ocigledno postoji... i da dodamo i seno gde bala kosta 150 dinara(takodje ako uzmes na vise puno je jeftinije)....zarade ima...
 
treba imati 100 kom koji svakodnevno trose mnogo hrane a otkupljivac je jedan koji uvek moze reci e dosta za sad......jos uslovljavanja oko rase....meni je to malo glupo....i realno,zarada je...kolika?
100 din po kunicu?za nekog ko ima i 30 kunica,zarada je smesna,ako uzmemo u obzir utrosenu hranu,vreme i naravno,novac...kako god,svako ima svoje misljenje i ako neko misli da ima interesa,nek izvoli.... :cao:
 
tomos rider je napisao(la):
treba imati 100 kom koji svakodnevno trose mnogo hrane a otkupljivac je jedan koji uvek moze reci e dosta za sad......jos uslovljavanja oko rase....meni je to malo glupo....i realno,zarada je...kolika?
100 din po kunicu?za nekog ko ima i 30 kunica,zarada je smesna,ako uzmemo u obzir utrosenu hranu,vreme i naravno,novac...kako god,svako ima svoje misljenje i ako neko misli da ima interesa,nek izvoli.... :cao:
Izvini koliku zaradu ocekujes?
Pogledaj ostale grane stocarstva i na koliku zaradu idu...gde je ulog i rizik puno veci...da nespominjem ove sto drze tovne pilice itd....ja imam malo oko 150 kom momentalno i zadnje sam prodo po 180 din. zive vage(kako ko je hteo zive ili ociscenje svakao me je izlazila ta cena)...
 
e pa sad ...
ljudi moji, ima li kraja ovim raspravama,
u temi oko otkupa svi su se raspitivali da li neko zna nekoga ko otkupljuje kunice.
pricamo o odgajivacima koji drze kunice za svoje potrebe, manjim proizvodjacima, a ne velikim proizvodjacima-da ne kazem farmerima - ti vec imaju plasman za svoju robu!
pa ako neko ima viskova, moze da proda i to je super, za prosecnog odgajivaca bi to bilo dovoljno!
ali ne, tu nastupa nas mentalitet, da se za mesec dana zaradi kuca, vikendica i jahta!
i jos ako to sve moze sa 2-3 zenke - sreci nema kraja!
pa ljudi, koliko bi ste vi da zaradite na jednom kunicu. inace, racunica sa 100 din/grlu je totalno pogresna!
kako sam informisan, ne uslovljava ON rasom, vec zemun
 
Ljudi ja sam pitao iz razloga sto je kod mene sve u kupovini, peletrin, seno lekovi, nemam nista sa svoje njive. Dosad sam sve belezio mislim rashode jer jos prihode nisam imao nisam toliko zainteresovan za zaradu jer je hobi proizvodnja za kucu a sto bude preteklo mozda u prodaju.
 
@Zid.....dobro,ajde spustite loptu ili da vadim thompsona.... :haha:
nema tu rasprave,ti slobodno prodaj tvoje kunice i KRAJ......
bices srecan jer si ih prodao,jer toboz nema ih se gde prodati.....
sebe smatram sposobnim za prodaju,tako da meni prodati tu kolicinu koju ja proizvedem,nece biti problem...a to za jahtu i to.....nema potrebe za sarkazmom,jednostavno,moji kunici,moj problem,ja smatram da je ta cena mala i tako je....
 
tomos rider je napisao(la):
@Zid.....dobro,ajde spustite loptu ili da vadim thompsona.... :haha:
nema tu rasprave,ti slobodno prodaj tvoje kunice i KRAJ......
bices srecan jer si ih prodao,jer toboz nema ih se gde prodati.....
sebe smatram sposobnim za prodaju,tako da meni prodati tu kolicinu koju ja proizvedem,nece biti problem...a to za jahtu i to.....nema potrebe za sarkazmom,jednostavno,moji kunici,moj problem,ja smatram da je ta cena mala i tako je....

bez ikakve ljutnje, post koji sam napisao nije namenjan onima koji imaju plasman za svoje kunice
vec je namenjen onima koje je zanimalo gde mogu prodati svoj proizvod.
sto se tice cene, ko moze postici bolju cenu, logicno je da ce po toj, boljoj ceni i prodati svoje kunice
 
Nazad
Vrh