Ishrana kunića peletima

Ja jos blizi Cantaviru pa placam Gebi 16% =510 din.=10/kg.
 
E narode sta mislite da se prokuva malo kukuruz zito jecam i ostalo zrnevlje i da se daje zecevima da jedu,kuvanje smatram da je dobro zbog prljave hrane i pesticida koje sadrzi u zrnevlju da se ne utalise taj otrov i prljavstina dal je neko to probao da daje zecevima i dali je dobro ja kad sam bio mali cale je davao,naparene trice ili stocno brasno sa kukuruzom zecevima.I nikad im se nista nije desavalo rasli super e sad ne znam dal i ja smem da to zrnevlje prokuvam zbog prljavstine i od tih otrova sto se prska da izadje i ispari iz hrane,dal je to dobro ajd javite ako nesto znate oko tog dal da to primenjujem ili ne .Jer imam veoma lose stanje sa malima sto se tice hrane,kaze mi veterinar da se truju od same hrane i ako im dajem preventivu kao sto je neosulfox p i ostale vitamine ali opet po neki odapne.Ukunji se i cao zohari nemaga.Nema simptome kokikoze samo kunjavica i cao.
 
Ej ljudi 16% hrana u fabrici 380 din 10kg... a drug mi sada uzeo 80kg cena 362 din 10kg.. kako je to moguce ???

Inace... U mom selu je 435 din 10kg ta ista hrana a u okolini je 450 din 10kg.
 
https://www.facebook.com/ztepic/posts/10204060045963491?notif_t=like

Mrtav sam umoran... ovde imate sve objasnjeno. Dzak od 10kg peleta vrunske hrane dodje 300 din.

- - - - - - - - - -

Drug koristi ciste granule i kaze da ima uginuca.. kad i ja dao ciste granule i 3 mi uginuse. starosti do 2 meseca.

Moram porediti datume pakovanja... Ove godine PUNO kise i njima pokisne detelina i onga ili se upali ili ubudja i kad to strpaju u granulu eto problema...

- - - - - - - - - -

Tek sutra nosim na granuliranje u 18h navece nisam stigao danas.. Moram jos neki internet da postavim komsijama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sto se mene tice probao sam skoro sve granule koje ima kod nas da se kupe i pobednik je veterinarski zavod Subotica pakovanje od 40kg izadje 1750din
 
Jesam ne svidjaju mi se. Jer nisu hteli da napreduju kao sa Subotickima. Sa cubotickima orijasi su mi sa 4 meseca imali 5.2kg I kad se otvori dzak vidi se da cu sveze i nisu naparfemisane kao ostale grenula.
 
Moji ovnoliki sa Gebijem mogu da postignu i bolje rezultate, mada ih ne tovim, već ih odgajam za takmičenja. Nego sam čuo dobre priče za Meteor Komerc, a nisam imao prilike da probam.
 
Prijatelji ja sam iz Obrenovca i potopljene su mi sve recepture za pravljenje smesa za tov pilica, hrane za koke nosilje, tovne ćurke, zečeve, svinje...
Molio bih vas ko ima ako može da mi putem poruke pošalje.
Hvala vam unapred
 
10711198_832431993456046_148361062_n.jpg


Pozdrav za sve jel valjaju ove granule
 
Jel zna ko od kada islamska zajednica Srbije, vrsi kontrolu gebijevih granula...Il sam ja uzeeo neki fals, :sta:... na poledini etikete pise da kontrolu vrsi institut za stocarstvo Beograd...dok na prednjoj strani ima nesto kao pecat na kojem pise "halal produkt" i proizvedeno pod kontrolom islamske zajednice Srbije......:sta: Nije mi bas jasno kakve veze ima islamska zajednica sa stocnom hranom ....
 
Islamska zajednica je zaduzena za izdavanje Halal sertifikata, sto znaci da kunici koje hranis sa tom hranom mozes da prodajes muslimanima (naravno ima tu jos pravila).
 
Поздрав,да ли неко зна где се у Н.Саду могу узети Суботички пелет за зечеве?

Хвала унапред!::super::::super::
 
Nazad
Vrh