Industrijska paprika

Razmak 50 cm,zato je i sastavila redove.
Kako je berete ručno ili kombajn, i kakvi su prinosi neki srednji, jer znam da to strašno varira od godine do godine.
Ako se ne varam to je sorta hs6 slatka paprika.
 
Ma kakav kombajn ručno se bere a ove godine se nadam dobrom prinosu oko 13 tona/kj mada bilo je godina kada sam nabrao i jedva 6t/kj.ove godine imam srece.I da radi se o slatkoj paprici.
 
Ma kakav kombajn ručno se bere a ove godine se nadam dobrom prinosu oko 13 tona/kj mada bilo je godina kada sam nabrao i jedva 6t/kj.ove godine imam srece.I da radi se o slatkoj paprici.
To je prinos odličan ako bude sve po planu.Kolika je cijena otkupna paprike za prvu klasu,dal si pod ugovorom,i za koga sijete papriku?
Ja radim začinsku papriku manje površine al je sam prerađujem,sušim i prodajem.
 
Prinos je slican i na 50cm i na 70cm, samo je razlika sto na 50cm brze sklopi redove pa se na zastiti od korova lakse prezivi. Na 70cm bude zdravija po meni (ima bolje provetravanje).
 
Prinos je slican i na 50cm i na 70cm, samo je razlika sto na 50cm brze sklopi redove pa se na zastiti od korova lakse prezivi. Na 70cm bude zdravija po meni (ima bolje provetravanje).

Mene više brine sklop koji se dobije direktnom sjetvom nego razmak između redova.
Vidio sam da pojedinci imaju na 30 cm po 5 biljaka a to je malo pregusto.....neznam dal je prorjeđuju prilikom okopavanja ili sve ostavljaju.
Da u takvim gustišima je vjerovatnost za bolesti puno veća.
 
Šta je to nema paprikara na forumu nije valjda suša uhvatila maha........ili su već stupili u berbu
 
Suša je ubi,nije se mrdnula puna dva meseca .Mislim da bi se mogla špartati.
 
Šteta za sušu jer vjerovatno ne navodnjavate.
Ja za koji dan pristupam berbi jer zrija,baš danas je došla i kiša pa malo rashladila zrak i zemlju.
Dal vam crkaju pojedine biljke s obzirom na sušu koja traje?
 
Nisam je video nekoliko dana ,kada prolazim pored nje okrenem glavu.
 
Poslepodne sam otišao do jedne koja je blizu sela.Mokro je , nisam išao u dubinu parcele.

dscf3770.jpg


dscf3771.jpg


dscf3773.jpg


dscf3774.jpg
 
Kiraj evo ja ću se usuditi da procenim rod, ako pogrešim neka bude u tvoju korist :bravo: između 5 i 6 t/kj, ako mraz ne dođe suviše rano.
 
Ne znam ,voleo bih da rodi toliko .Što kažeš sve zavisi od pojave prvog mraza.
 
Nazad
Vrh