Industrijska paprika

Odg: indrustrijska paprika

Zemlja zimedju Stapara i Brestovca. Sve je prva klasa i dobra je zemlja. Zemlja je poorana cini mi se 18 januara, tako da to je reseno. E sad stvarno izgleda da ce biti problem ove godine sa paprikom. Cim spominju klase nece biti dobro. Sad sam u diliemi da li se upustam u tu za*ebanciju ili ne. Ipak paprika mnogo trazi od coveka a ako nam budu zakerali pitanje da li to cimanje se isplati. Jel Kusija znaci Milojko ili?
 
Odg: indrustrijska paprika

Ne Kusija je iz Brestovca, a Milojko je druga firma. Ako je poorano 18. januara moglo bi jos i da izmrzne, jos si rekao da je u pitanju strnjika sto znaci da nije mnogo ugazeno, ne znam, mozda vredi probati.

Nije paprika takav bauk kao sto se misli. Ali da ce nas vozati ove godine je vrlo verovatno!
Post je spojen: [time]1265961842[/time]
_________________________________________________
Narode, malocas sam zvao ZKI po pitanju tog hibrida. Nisam dobio nista od informacija sem cene. 5.000 semenki-55 eura. U utorak bi trebao da se cujem sa covekom ciji je ovo resor pa ako budem imao kakvih boljih informacija javljam.

Jel video neko ovaj hibrid uopste negde na njivi?
 
Odg: indrustrijska paprika

Na koje rastojanje sejete papriku 50,70...cm
 
Odg: indrustrijska paprika

Optimista za tu zki papriku je isplativo samo da je radis iz rasada jer ti verovatno sejes preko 350 000 semenki po ha pa sam izracunaj koliko ti treba evrona po ha.Kazu da je prinosnija od obicnih sorti oko 30 % i sa slabijim sadrzajem suve materije sto verovatno za tebe nema nikakav znacaj.
:ppozdrav:
 
Odg: indrustrijska paprika

Da li ima neko da sam radi susenje, mlevenje i prodaju paprike od kuce? Razmisljam da probam ove godine sa nekom manjom kolicinom, pa me intresuje kakvu sa vam iskustva sa tim
 
Odg: Indrustrijska paprika

manja količina - za prodaju na sitno - da.
za prodaju veće količine nekoj firmi, vodi računa da će ti trebati analiza mikrobiološke ispravnosti.
što ume da bude zayebano. u paprici se nađe svašta, pogotovo ako skladištenje nije adekvatno.
 
Odg: Indrustrijska paprika

Sta mislite o tretiranju semena paprike sa hidro-prahom ( slicno hidrogelu, samo je prah) kako bi sacuvalo vlagu dok klija i nikne?
Ima li neko iskustva?
 
Odg: Indrustrijska paprika

drugari pozdrav imo bi jedno pitanje
gde da nabavim onu spravu za razvlacenje folije i kap po kap ,sto se kaci na traktor i ako znate posto je to
 
Mi nikad nemozemo biti konkuretni uvoznoj robi jer oni imaju subvencija od drzave od proizvodnje do izvoza prema tome nemoj se cuditi tako je svake godine i sa ostalim povrcem
 
Evo danas sam cula da je otkup industrijske paprike upitan, posto se pojavila neka kineska puno jeftinija

Koja je verovatno zdrava ko i brazilska svinjetina ili kinesko mleko u prahu , samo što tu neko skuplja kajmak i pravi se lud dok domaća proizvodnja propada , ko se seća 2006 godine ? kad je bilo u nemačkoj svetsko prvenstvo u fudbalu ? tada se kod nas na pijaci pojavio paradajz po 30din , što nikad nije bilo ni u ludilu , jasam pojeo jednu salatu od paradajza za večeru i do jutra sam na wC šolji pročitao rat i mir od početka do kraja , i tada sam reko da paradajz a i sve ostalo jedem kad ga JA proizvedem , o tome se neko vreme ćutalo i onda se pojavila jako "štura" informacija da su turci pokušali da uvale nekoliko šlepera paradajza koji samo po spoljašnjem izgledu liči na paradajz a u stvari nema veze sa paradajzom , znači naprskano i spolja i iz nutra , i nemci vratili sa granice , nisu ih pustili i nemačku , i štaće turcima takav paradajz što bi ga vraćali nazad , prodali su ga u leskovcu na kvantašu po ... samo da prodam , na internetu nema baš puno informacija o tome , čudim me zašto :sta:


ko se neseća il zaboravio ili jeo "jeftin paradajz " da vidi u stvari o čemu se radilo !

Post je spojen: [time]понедељак, 22. март 2010. 07:10:40 MST[/time]
_________________________________________________
Izvinjavam se turskim proizvodjačima u pitanju je grčki paradajz . :ppozdrav:
Post je spojen: [time]понедељак, 22. март 2010. 15:19:52 MST[/time]
_________________________________________________
evo malo boljeg i preglednijeg teksta o istoj stvari
http://forum.burek.com/tone-otrovne...ile-na-srbijanskim-trz-t124400.topicseen.html
 
Ovako, imam ja jednu teoriju oko kineza. Bila ona točna ili ne, svakako treba o njoj razmisliti. Oni su toliko brojan narod i kad jednom shvate da ih se iskorištava kao radnu snagu jednog dana diči će revoluciju. Neće ni oni raditi do besvjesti za jedan dolar dnevno. Doći će i tome kraj ni njihova roba više neće biti toliko jeftina. Iskreno, žao mi je tih ljudi, radnika, jer ni sami nisu svjesni što zapad od njih radi.
Treba imati na umu i da njihova roba ne zadovoljava higijenske i zdravstvene standarde i da neće još dugo samo tako dolaziti na naša tržišta. U americi se ne može dogoditi da se nađe svakave loše kineske robe kao kod nas. Tamo je sve kinesko, ali je kvalitetno izrađeno i od kvalitetnih materijala. Bio i uvjerio se.
 
Potpuno se slažem Cabage i mislim da će njima pre ući u glavu kuda idu sa intenzivnom industijskom agrikulturom nego amerima jer imaju jako dobru tradicionalnu koja je opstajala i hranila toliki narod hiljadama godina. Skoro sam naišao na ovaj zanimljiv članak:
http://www.i-sis.org.uk/chinasSoilRuined.php
Rade istu grešku kao zapad pre dvadesetak godina.
 
Nazad
Vrh