Industrijska hrana vs. slanina, masni čvarci, kuleni, kobasice, švargle...

Iskreno, nikad nisam podgrevao čvarke ali moram da probam jer vidim da dosta ljudi na forumu hvali takvu klopu. :ppozdrav:
 
@ futurefarming
Ne znam za duvan cvarke ali ovi obicni samo malo da puste mast pa napred. Cena cvaraka ovde kod nas u mesarama je 350,0-400,0 din. kg i to moras da se najavis da bi kupio.
 
I ovde je navala. Duvan se ne dira, savršeni su ovakvi kakvi jesu, mislio sam na ove obične, probaću pa javljam utiske. :ppozdrav:

U marketima vise razne kobaje i ostale dimljene stvari ali ne znam ko to kupuje, cene su katastrofa a kvalitet ne može biti ni blizu domaćim gurmanlucima.
 
Nama ovde je najblizi Matijevic. On ovo sto prodaje prvo dobro napumpa sa slanom vodom pa na dim (paru) samo da dobije "smek" pa tako natopljeno pred kupce. Necu vise o skartu, treba da pisemo o domacoj pravoj hrani. :cao:
 
KAda smo vec kod " Matijevica" On ima "cuveni" "Codex Alimentarius" ( Kodeks sadrži obavezujuće odredbe o korišćenju veštačkog goveđeg hormona rasta i antibiotika u svim vrstama mesa namenjenih ljudskoj ishrani. To će imati nesagledive posledice po zdravlje sadašnjih i budućih generacija]. izbacili su to sa sajta, ali je osta "logo" koji mozete videti na dnu pocetne stranice

http://www.matijevic.rs/

2ho8hw3.jpg


a ovo je logo Codex-a, uporedite...i oni su sa tradicijom :haha: :haha: :haha:
 
Ako grejes cvarke dodaj kasiku domace masti da budu socniji bar ih ja volim takve i glavica kiselog Futoskog kupusa posutog paprikom i uljem-zejtinom.

Za vikend kuci a baba ce pihtije da kuva. :D
 
Dva puta godišnje da odu u Turiju ili na Zlatibor ili slično i imaju dovoljno dobre klope za celu zimu/godinu ako se već ne druže sa "seljacima".

Otrovi su posebna priča. ::lose::

________________

I posle se neki čude zašto kolega N.A. često sarađuje sa ženskom omladinom, pa mora jaka 'rana da se sagori. :D :ppozdrav:
 
Ako cvarci nisu kada su topljeni iscedjeni do kraja onda mast ne treba, nego samo lagano da se greju. Cerka mi otima komp. prijavljujem se kasnije, nemoj da ova decurlija opet iskoce iz teme. ::namigivanje::
 
Kuvamo sve u komadu pa kad se raskuva u glavnom papci,repovi,njuske i ostalo ostaje u prepoznatiljivim komadima a plecku isecemo u manje komadice kao cevapi od prilike pa rasporedi po cinijama baba.


Evo za Futurefarminga jedna :D :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fsuor7P7WEo[/youtube]
 
Da li baka kada kuva pihtije dok kuvaju skida penu? To treba da se radi, ali posto je dosadno ove mladje zene to izbegavaju.
 
Nema čvaraka od jaganjaca i ribe... Džaba ti onda to sve.

A i pihtije od ribe... Fuj.
 
Nazad
Vrh