IMT

Jedno pitanje za poznavaoce istorije IMT traktora. Da li je postojao model IMT 535? Ja ga nisam video i nisam čuo da se pravio, ne mora da znači da ga nije bilo. Kladio sam se danas sa dva drugara, oni tvrde da je postojao takav model, sa kompresorom, blokadom diferencijala, proizveden 1974. godine.
 
A da li je postojao redovne širine točkova 535? Možda neka serija sa original mf motorom ili slično?
 
Mislim da nisu upotrebljavali to ime (imt 535) za neki drugi traktor već samo za ovaj vinogradarski.
Ako je neko promjenio trube onda bi bio redovne širine.
Ima ih kod mene par komada.
Znam jednog što je komplet trube i sve što je potrebno zamjenio sa čovjekom iz Šida nebi li od standardnog napravio uski.
Inače mislim da su 535 sa 28", a 536 sa 24" zadnjim točkovima. I prednje točkove jedan ima 16", a drugi 15".

Ima i original massey-ferguson 35 vineyard model i francuzi su ga radili po engleskoj licenci isto kao što ga je radio i imt. Taj francuski se zove MF835 vineyard.
http://tractors.wikia.com/wiki/File...26695_at_Scammell_Gathering_09_-_IMG_9192.jpg
 
Skuzio sam, umoran sam i napisao sam pizdariju i odmah se ispravio kad sam vidio ali eto...

Stajao sam pokraj 536 u Laktasima i slikao sam ga i opet napisem da ima 28"... Stajao sam i pokraj novog modela 536 P i 546 P i oni takodjer imaju 24" samo se nisam mogao sjetiti odmah na prvu, nego mi se u glavi pojavila slika traktora sto mi je kolega pokazivao. Neki lik na moru davao suzene trube i prednji trap u zemjenu za obicne i znam da su na tom traktoru bile 28" zadnje felge i zato sam i napisao ono iznad...


Jos jednom, moja isprika a moderator kad vidi gornji komentar, neka ga obrise...
 
Ima i novih modela u mom kraju 536 i 546, mada ja mislim da u današnjem vinogradarstvu su ti traktori prevaziđeni, jer se sve više gleda kako si umanjiti ili izbjeći ručni rad u vinogradu, pa tako danas ima i mašina za kopanje, za plijevljenje, za zalamanje itd. a takve mašine se na takav traktor bez preinaka i ulaganja nemogu jednostavno prikopčati.

Inače ti stariji modeli 536 su imali bolje zadnje felge koje su bile daleko bolje centrirane nego kod ovih današnjih koji se na cesti ljuljaju lijevo-desno.
 
Kako na imt 533 spojiti traktometar? imam novu sajlu i sve ali kad skinem onaj cep gdje se navrce sajla nema prikljucak nego samo ravno unutar koliko sam mogao zakljuciti opipavanjem... Sta tu nedostaje i moze li se to kako napraviti?
 
Kad si spomenuo more,setio sam se ovog što sam škljocnuo letos negde izmedju Turnja i sv.Filip i Jakova,pa reko da nije taj... :)
 
Opran i garaziran. 350 radnih casova za 1,5 godinu.

ay8v1k.jpg
 
Nazad
Vrh