IMT

Ne cjepidlacim ja, ali postovi su isli prije mog u nekom kontinuitetu trazenja ''gresaka'' na fotografijama.A sta mozes i zakljuciti preko slike nego ovakve stvari, sigurno ne duvanje na iber. I ako neko trazi ''traktor za sebe'' u nekom solidnom stanju, moje misljenje je da treba zaobici ovakve, i ni9je istina da se ne moze naci dooobar traktor sa 25 god..Imam primjer u selu, ''sedmica'' toliko stara, sve original na njoj, boja extra,dw,malo sati prvi vlasnik ali je i placena dosta preko 10 000 e.
Jos jedna primjedba, ko to od vlasnika, a da nije svercer farba_licka traktor, stavlja nove gume itd..
Ovo,bi ja licno demantovao. Sredinom 80-tih godina moj rodjak- dalji stric je promenio zadnje gume na 558, kojem je bio prvi vlasnik, i koji je kod njih ohoho radio, za tih 10 godina. I to je promenio gume, da bi ga lako prodao. Tada je bio kao nov, ali gume od rada bile lose. Za njega je dobio skoro kao za nov 560, koji su tada kupili. A nisu šverceri. Tako da i obicni vlasnici lickaju i cuvaju, kada trebaju prodati.
Svakako ima raznih trgovaca, i o tome je mnogo puta diskutovano.
A dobru stvar treba uvek dobro i platiti.
 
ja svoje mašine redovno farbam.Sad sam fergi( star je 8 mjeseci) prešprico motor jer mi je pšenica u u drugoj zaštiti ofleksala donji rub haube i motor ispod.Torpedo je bio u mojoj kući 32 godine i u tom periodu farban je tri puta.Kad sam ga prodao proljetos imao je preko 5000 r/h a bio je kao nov.
 
Jel ti svoj traktor voziš sa ćelavim i lošim gumama?Ne pereš ga i ne održavaš? :sta:
Naravno da odrzavam, ko je pomenuo odrzavanje ( tu obicno i jeste fora sa ovim nalickanim,farba zer gut_motor kaput), ali pod uslovom da su mu gume celouston i da ga prodajem, sigurno mu ne bih stavljao nove_bar ovdje tako nesto niko ne radi

Aco, izuzetci potvrdjuju pravilo.
 
moj 549 ima sve 4 nove gume na sebi, relativno je nov. Da ga operem kako treba i stavim u oglase prodao bi se sutra jer sam ja jedini realan koji za takav traktor ne bih trazio 10 000€. Nesto se premisljam da ga zbilja prodam i za iste ili manje pare kupim 577dv nove linije i da ga za ostatak para sredim.

Ko god dodje kod mene u dvoriste, vidi se da nisam preprodavac, svi moji strojevi su "na izvolte" i vide se pod supama. Vecina preprodavaca kod kojih sam bio ima uredno dvoriste u kojem samo stoji traktor a od prikljucaka "ni P" a ako i ima prikljucak koji, tu su obavezno 2-3 pluga slicnih karakteristika, 2 sijacice za kukuruze OLT stare tipe i dvije lake drljace. To je ono sto se uvijek moze prodati i izvuci neke pare, bar u mom kraju.

Pozna se ko je paor, seljak a ko "radi" sa strojevima.

Kod IMT-a se zna sta i koliko vrijedi. Nekome "falican" raktor vrijedi suhog zlata a netko nece ni gledati rubriku "IMT" po oglasnicima. Ne mozemo svi biti isti i moje i necije "dobro" se uvelike razlikuje. U redu je sto se trazi misljenje od kolega forumasa ali ove polemike su zbilja otisle predaleko...
 
Sto se mene tice imt mi ne treba ni da mi ga neko pokloni dzabe bilo koji model,jel smo mi narod koji je navikao na te masine i kraj.Imao sam imt i nikad vise dok sam ziv pa makar i sa konjima,radio biciklom,motikom,apencom peske......................
 
Glupost je zahtevati od (primera radi) 577 da bude u tip-top stanju i da je u potpunosti ispravan i očuvan jer onaj od 2h ne kupuje toliki traktor a onaj ko ima posla za njega, taj ga sigurno neće čuvati i održavati do zadnjeg dana kako bi ispao korektan prodavac.
Pa sunce mu, letos smo drugar i ja uzeli jedan mtz u blagorečeno razvaljenom stanju i doveli ga u red. Sve što je bilo neispravno, sve je rešeno. Ono što je bilo ispravno, to nije dirano. Upotpunili mu sve što mu fali, od limarije i stakala do gume, instalacije, motora, menjača i prednje vuče i na kraju ga prodali za veće novce. Došli kupci i opet bili skeptični zato što je sređen i ne curi nigde a ne znaju da smo se mi celo leto bukvalno patili oko grobine i još smo zaradili taman toliko da to veče odemo i popijemo sve u kafani i pride dodamo od svojih para za ostatak ceha. Znači prede motor kao mače kad se upali, jednom rukom šaltaš. Sedište presvučeno i nabačena presvlaka od auta. Treba se čuvati onih koji ga otaljaju i ofarbaju četkom, potroše 3 tube silikona na njega (i to belog za pločice) i to sve jako loše odrade, narodski rečeno spič*aju. Još kad nabiju cenu...
 
Sta fali IMT-u?????
Sta fali?
Klima uredjaj, 100% zadihtovana i zvucno izolovana kabina, nekim rucica menjaca sa strana, nekim grejanje, mnogim drugo(udobnije) sediste... Jednostavno, najveci problem je ne udobnost kabine i sam komfor vozaca. Za hidrauliku mu skidam kapu. Ako je za utehu, to fali svim domacim traktorima ali su nasparam odnosa ulozeno-dobijeno, oni su veoma dobar izbor:ppozdrav:
-----------------------------------------------------------
Sta falii kupiti traktor od svercera? Iako je uvek ulickan, cesto se i medju njima nadje dobar traktor. Ne moze se od traktora starog 20+ godina ocekivati da bude tip-top i priitom da bude jeftin.
Ako vec nemas poverenja u preprodavce, kupis grobinu, ulozis para, vremena i truda, tonu zivaca i znas sta imas. Posle si miran duze godina zaviso koliko s njim radis :osmeh:
 
Sad od jednom svima fali klima i zracni sic a do nekidan se drndali po IMT-u

Zna i svaka baba u selu da je nov stroj bolji, udobniji od starog izdrndanog ali jedno su zelje a drugo mogucnosti...

Pisao sam vise puta da bi i ja jednog dana volio imati nov udoban traktor, velike ravne njive, udoban kombajn i sve sto ide u tom paketu ali NE MOZE... Mislim da radim ispravnu stvar, s IMT traktorima i polovnom mehanizacijom radim relativno malo zemlje ali u nju ulazem maksimalno koliko god mogu. Ne trgam ni sebe ni strojeve. Bolje nego da ganjam drzavne poticaje, radim kao mazga i na kraju opet jednaka ili cak i manja dobit... Nisam kreditima opterecen i sve sto si zaradim ostaje meni u dzepu na raspolaganje.

Novim traktorima svaka cast ali molim da se malo osvrnete oko sebe. Samo ako ste mladji od 20 godina postoji sansa da je prvi traktor s kojim ste u zivotu radili neki polovni "zapadnjak" ali svi stariji znaju vrlo dobro sta je IMT ;)
 
Sta fali?
Klima uredjaj, 100% zadihtovana i zvucno izolovana kabina, nekim rucica menjaca sa strana, nekim grejanje, mnogim drugo(udobnije) sediste... Jednostavno, najveci problem je ne udobnost kabine i sam komfor vozaca. Za hidrauliku mu skidam kapu. Ako je za utehu, to fali svim domacim traktorima ali su nasparam odnosa ulozeno-dobijeno, oni su veoma dobar izbor:ppozdrav:
-----------------------------------------------------------
Sta falii kupiti traktor od svercera? Iako je uvek ulickan, cesto se i medju njima nadje dobar traktor. Ne moze se od traktora starog 20+ godina ocekivati da bude tip-top i priitom da bude jeftin.
Ako vec nemas poverenja u preprodavce, kupis grobinu, ulozis para, vremena i truda, tonu zivaca i znas sta imas. Posle si miran duze godina zaviso koliko s njim radis :osmeh:
Kao ja,kupim grobinu koja je bilo kod vlasnika,traktor odrzavan u full-u jer vlasnici odrzavaju a ovi sverceri(kao da svercuju narkotike)trgovci ne odrzavaju vec samo teraju(samo neznam sta rade s njim).
Evo ja i moj 560 privodim kraju,skoro pa gotov,sve sto mi preostaje da mu Jeb...mater,mislim da bolje i nezasluzuje:osmeh:
Evo kako izgleda u finisu radova,ostale su jos samo zadnje gume 16.9 28 da se namontiraju i okace vrata na kabinu:osmeh:
Motor se razradio,ima sigurno naprevljen 1 radni cas i spreman je za zimsko oranje.
2prwcxi.jpg
 
To je sto je,mozda neke prepravke na leto"ali mozda"neplaniram nesto specijalno da ulazem na ovaj traktor a i na 540 koji je ranije sredjen.Mislim da se to neisplati.Sada samo teranje dok nepospadaju tockovi sa njih.Kasnije ih prodam,malo sredim,ja vlasnik duzi period,odrzavano u full-u:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ma sta bi sa ajnslagom :osmeh:?
Konkretno evo sta bi,moze jos veoma malo nije do kraja namotan
sb3hpd.jpg
 
Ja zbog onog produzavanja hoda volana pokidao kabl sto do ide do zadnje razvodne kutije :haha:. Vidim ja ide nesto teze kada se smota u jednu stranu do kraja, par puta i ono pusti, posle vidim visi kabl :sjasi:.

@vladj Ovaj je vec sredjen skroz :haha:.
 
Au Mirko sad tek shvatam sta znaci kad kazu da je 560 strasno neokretan.

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas4323802/imt_5220/
 
Nazad
Vrh